مری الن کو رئیس بخش راه‌حل‌های مشتری گوگل است. در ادامه او توضیح می‌دهد که چرا کسب‌و‌کار‌های بیشتری، حتی فراتر از تجارت الکترونیک باید به ارزش سرعت سایت موبایل خود به‌عنوان یک عامل رشد بنگرند.

«ملاقات با صد‌ها صاحب کسب‌وکار و مدیران اجرایی در یک سال، از مرز آپوتکاری که یک داروخانه در شیکاگو است تا برند‌های بزرگ بین‌المللی و همه چیزی که آن‌ها به صورت مشترک دارند این است که می‌خواهند رشد کنند. در زمانی‌که استراتژی‌های زیادی برای رشد مطابق نوع کسب‌وکار وجود دارد، یک حوزه وجود دارد که تقریباً تمام کسب‌وکار‌ها جای رشد در آن دارند: وب‌سایت موبایل»

وب‌سایت موبایل بیشترین استفاده را در بین مردم دارد اما تنها حضور در موبایل کافی نیست. رشد کسب‌وکار نیازمند تجربه سریع موبایل است که مردم هم همین توقع را دارند پس ارزش سرعت سایت موبایل همه‌ٰروزه افزایش می‌یابد.

پنجاه‌وچهار درصد مردم بیان کرده‌اند که همان‌طور که زمان بارگذاری سایت موبایلی یک برند افزایش می‌یابد، خستگی آن‌ها نیز افزایش می‌یابد و این مورد در آخر روی فروش هم تأثیر می‌گذارد و ما شاهد این هستیم که ۱ ثانیه دیرکرد در بارگذاری تا ۲۰ درصد روی نرخ تبدیل اثر می‌گذارد.

این مورد هر کسب‌وکاری که حضور در دنیای موبایل دارد را با یک انتخاب مواجه می‌کند: یا تجربه موبایلی خوبی برای مشتریان فراهم کنید یا آماده‌باشید رفتن آن‌ها به یک جای دیگر که سریع‌تر است را تماشا کنید.

یک خبر خوب، اگر یک تجربه موبایلی کند باعث پراکنده شدن مشتریان می‌شود، یک نمونه سریع می‌تواند آن‌ها را جذب کرده و آن‌ها را نگه دارد و آن میلی‌ثانیه‌ها میلیون‌ها تومان می‌ارزد.

اما من به‌ندرت کسب‌و‌کاری را می‌بینم که روی ارزش سرعت سایت موبایل سرمایه‌گذاری کرده و باعث درآمد بیشتر و افزایش وفاداری شود. این کسب‌وکار‌ها نیستند که اهمیت یک تجربه موبایلی سریع را نمی‌دانند بلکه معمولاً با آن به‌عنوان یک کاری نگاه می‌کنند که فقط یک‌بار انجام می‌شود و تمام! حقیقت این است که دیگر امروزه مهم نیست سایت شما چقدر سریع باشد، اگر این مسئله برای شما یک اولویت نباشد، در طول زمان این خاصیت از بین می‌رود.

ارزش سرعت سایت موبایل

بازاریابان با ارزش سرعت سایت موبایل کار می‌کنند

رتبه برند‌های موفق شامل دایره وسیعی از شرکت‌ها می‌شود که از ساخت تجربه موبایلی سریع سود برده‌اند.

یک شرکت فروش لباس در سایت موبایلی آلمانی خود از تصاویر متحرک بزرگ استفاده کرد و چیزی که مشتریان دوست داشتند را به آن‌ها نشان داد اما وقتی سرعت سایت موبایلی کاهش یافت و آن‌ها فهمیدن این مسئله روی کیفیت تجربه کاربران اثر می‌گذارد، فوراً دست‌به‌کار شدند.

راهنمای تبلیغات ویدیویی با تبدیل الهام به عمل
خواندن این مقاله

با استفاده از کش مرورگر، بهینه‌سازی تصویر و اولویت‌بندی محتوا در بخش مرئی صفحات سایت، این شرکت زمان بارگذاری صفحات اصلی خود را تا ۵۵ درصد، صفحات طبقه‌بندی را تا ۴۸ درصد و صفحات محصول را تا ۶۵ درصد کاهش داد. تأثیر این کار روی عملکرد چه بود؟ در سال بعد، این شرکت ترافیک موبایل را تا ۳۱ درصد ، سود و درآمد را تا ۴۵ درصد و فروش از طریق تبلت را تا ۴ درصد افزایش داد.

سرعت سایت موبایل همچنین به شرکت تلفونیکا که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تل کام خصوصی است کمک شایانی کرد. بیش از ۷۰ درصد ترافیک وب از دستگاه‌های موبایل می‌آیند پس زمانی که تلفونیکا می‌خواست فروش را افزایش دهد، هزینه ارسال را کاهش دهد و مدیریت شخصی را ارتقا دهد، تیم تصمیم گرفت یک صفحه آزمایشی از صفحات سریع موبایل (AMP) که یک استاندارد متن‌باز است و می‌تواند زمان بار‌گذاری در صفحات موبایل را بهبود دهد را ایجاد کردند.

با این تکنولوژی، تلفونیکا زمان بار‌گذاری را در سایت موبایل تا ۷۰ درصد بهبود داد یعنی از ۶ ثانیه به ۲ ثانیه برای اتصال 3G. این رشد به شرکت کمک کرد نرخ کلیک را تا ۳۱ درصد افزایش دهد.

حتی اگر کسب‌و‌کار شما در تجارت الکترونیک نیست، ارزش سرعت سایت موبایل همچنان می‌تواند به شما کمک کند. شرکت بی ام و این مورد را ثابت کرده است؛ وقتی‌که آن‌ها سایت موبایل خود را بهبود دادند تا همان حس سرعت، عملکرد و اعتمادی که در ماشین‌هایشان وجود دارد را القا کند. بی ام و سایت خود را با استفاده از AMP و اپلیکیشین موبایلی پیشرفته (PWA) مسلح کرد. آن‌ها از تکنولوژی برای ساخت وب‌سایت با حس تکیه، آرامش و امنیت که به‌سرعت به فعالیت کاربران پاسخ می‌دهد، استفاده کردند، حتی در شرایط ضعیف بودن سرعت اینترنت. در قدم بعدی چه رخ داد؟ میزان کلیک از سایت اصلی به سایت فروش از ۸ درصد به ۳۰ درصد، یعنی تقریباً ۴ برابر قبل افزایش یافت.

با افزایش سرعت وب‌سایت موبایل شروع کنید

انتخاب این‌که کجا و چطور سرما‌یه‌گذاری کنید یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها است که در یک کسب‌و‌کار می‌توان گرفت. در گوگل ابزار‌هایی وجود دارد تا بتوان با استفاده از آن‌ها این سرمایه‌گذاری را راحت‌تر و عاقلانه‌تر انجام داد. یک ابزار مفید «تست سایت من» است که به کسب‌وکار‌ها کمک می‌کند سرعت سایت خود را اندازه بگیرند.

با درک ارزش سرعت سایت موبایل و استفاده از این ابزار‌ها، کسب‌و‌کار‌ها با هراندازه‌ای و هر نوعی می‌توانند نیاز‌های امروزی را باتجربه موبایل بهتر، بهبود دهند.

میلاد شاه‌بابایی

میلاد شاه‌بابایی

میلاد یک مهندس مکانیک با باورهای غیرمکانیکی است که به خلاقیت در تمام کارها ایمان دارد. او در حوزه رباتیک و برنامه‌نویسی فعالیت‌های زیادی کرده و در زمینه‌‌های آهنگ‌سازی، طراحی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز فعال است.

پاسخ دهید