استراتژی بازاریابی محتوا (Content Marketing Strategy) پاسخ به این سوال مهم است: چرا محتوا تولید می‌کنیم؟ با این کار چگونه و به چه کسانی کمک می‌کنیم؟ گاهی اوقات مفهوم استراتژی بازاریابی محتوا با استراتژی محتوا و برنامه محتوا اشتباه گرفته می‌شود؛ ولی در واقعیت، این مفاهیم با هم تفاوت دارد. سازمان‌ها به‌طور معمول از بازاریابی محتوا برای جذب مخاطب و رسیدن به نتایج زیر استفاده می‌کنند:
• افزایش درآمد
• کم کردن هزینه‌ها
• جذب مشتریان بهتر

استراتژی محتوا یا Content Strategy نگاهی عمیق‌تر به «ایجاد، نشر و مدیریت محتوای مفید و کاربردی» دارد؛ درواقع به شما می‌گوید چگونه از محتوای خود در راستای اهداف تجاری‌تان استفاده کنید. به خاطر داشته باشید، استراتژی محتوا فرآیندی زمان‌بر است و به تفکر و برنامه‌ریزی استراتژیک نیاز دارد. استراتژی محتوا به کسب‌وکارتان کمک می‌کند تا بتوانید تمام محتوای‌تان را مدیریت کنید؛ به همین دلیل، استراتژی محتوا مفهومی فراتر از محدوده استراتژی بازاریابی محتوا دارد.
در مقایسه با دو مورد قبل، نقشه یا برنامه محتوا تاکتیکی‌تر است؛ این نقشه به شما می‌گوید که استراتژی خود را چگونه اجرا کنید و آن را به چه کسی در تیم‌تان بسپارید. نکته‌ مهم این است که قبل از ساختن نقشه محتوا باید استراتژی بازاریابی محتوا را تهیه کنید. نقشه محتوا یک طرح بازاریابی است که به‌طور خاص به محتوا مربوط می‌شود؛ بنابراین باید موارد را شامل شود:
• چه سرفصل‌های کلیدی‌ای را پوشش می‌دهید؟
• چه محتوایی باید تولید کنید؟
• چه زمانی و چگونه محتوای خود را به اشتراک بگذارید؟
• چه بنرهای تبلیغاتی خاصی طراحی کنید؟

استراتژی بازاریابی محتوا

آیا به استراتژی بازاریابی محتوا نیاز دارید؟

تحقیقات ثابت کرده است که سازمان‌ها نه فقط به استراتژی بازاریابی محتوایی نیاز دارند، بلکه باید آن را ثبت هم کنند. استراتژی بازاریابی محتوا، اگر مدون و مستند باشد، در بازاریابی محتوا هم تاثیر مفید دارد؛ با جنبه‌های مختلف بازاریابی محتوا تضاد کمی دارد، در استفاده از تمام فنون بازاریابی محتوا و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی موفق‌تر است و هزینه‌های بیشتری از بودجه بازاریابی را در بازاریابی محتوا توجیه می‌کند. اگر به استراتژی بازاریابی محتوا نیاز دارید با تپلیغ آکادمی همراه شوید.

بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ چیست؟
خواندن این مقاله

استراتژی بازاریابی محتوا چه مواردی را شامل می‌شود؟

در یک جمله، استراتژی بازاریابی محتوا خلاصه‌ای از کسب‌وکار کلیدی شما و نیازهای مشتری‌های‌تان است؛ البته به طرحی دقیق نیاز دارید تا مسیر رسیدن از تولید محتوا به مشتری را بدانید. برای ساخت استراتژی بازاریابی محتوا «قالب» از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد؛ بنابراین برای هر نوع کسب‌وکاری، استراتژی خاص و منحصربه‌فردی باید تدوین شود؛ در تدوین استراتژی بازاریابی محتوا این موارد را در نظر بگیرید:
• مدل کسب‌وکارتان برای ایجاد نوآوری در بازاریابی محتوا
• طرح کسب‌وکارتان، اهداف و جزئیات مدل کسب‌وکارتان
• شخصیت مخاطبان‌تان و نقشه‌های محتوا
• داستان نام تجاری‌تان
• طرح کانال‌های فروش‌تان

استراتژی بازاریابی محتوا

به‌روزرسانی استراتژی بازاریابی محتوا

اگر برنامه بازاریابی محتوای شما در جریان است و به رشد خود ادامه می‌دهد، دو بخش از استراتژی‌تان هم باید ادامه داشته باشد: ماموریت و اهداف کسب‌وکار؛ در حقیقت، این دو به‌قدری اهمیت دارد که بهتر است آن‌ها را در یادداشتی مقابل چشمان‌تان قرار دهید تا بتوانید آن‌ها را هر زمانی که محتوایی ایجاد می‌کنید، ببینید.
سایر جنبه‌های استراتژی بازاریابی محتوا هم به‌مرورزمان و به‌صورت دوره‌ای به‌روزرسانی می‌شود. استراتژی محتوای شما در سال گذشته ممکن است برای امسال مناسب نباشد؛ چراکه نیاز مخاطب و وضعیت بازار تغییر کرده‌اند. برای اینکه مطمئن شوید برنامه‌ریزی بازاریابی محتوا در راستای اهدف‌تان پیش می‌رود، استراتژی کانال‌های فروش، موضوعات اصلی و عملکرد تیم‌تان را سالانه بازبینی کنید؛ به‌خصوص اگر تجربه‌ی زیادی ندارید.

استراتژی بازاریابی محتوا
فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید