آیا حواستان به این افزایش جستجوهای شخصی در فضای وب هست؟!

توسط ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ سئو

در زمانی که دوره اعتماد به مشاوره و راهنمایی است، همه مردم به «دوست» یا «اعضای خانواده» وابسته می‌شوند. اکنون، بر اساس آخرین اطلاعات موجود و با افزایش جستجوهای شخصی می توان دریافت که دوره مشاوه‌‌های سنتی گذشته و اکنون عصر جستجو است. امروزه، نظر مشتری‌ها این است که می‌توانند با «جستجو»، پاسخ به سؤالات خاص خود را پیدا کنند. آن‌ها به «جستجو» اعتماد دارند و معتقدند از طریق جستجو می‌توانند درست‌ترین پاسخ را در کم‌ترین زمان ممکن پیدا کنند.

چند وقت یک‌بار باید موهایم را بشویم؟
برای بازنشسته شدن به چه مقدار پول نیاز دارم؟
چطور می‌توانم جوجه کباب درست کنم؟
ماشین من چقدر می‌ارزد؟
فردا مدرسه دارم؟
خانه‌های اجاره‌ای نزدیک من!

مردم اغلب اوقات برای راهنمایی، مشاوره، یا تصمیم گیری شخصی (بزرگ یا کوچک) از یک موتور جستجو استفاده می‌کنند. جستجو به مردم کمک می‌کنند تا دقیق‌ترین اطلاعات را در کم‌ترین زمان ممکن پیدا کنند. وقتی جستجو می‌کنند، انتظار دارند نتایجی را پیدا کنند که شخصی و یا در ارتباط با «خودشان» باشد و این به معنای افزایش جستجوهای شخصی است. به‌علاوه، روش‌های جستجوی مردم، مرتب در تغییر است. در طول دو سال گذشته، جستجوهایی که در آن از زبان بسیار شخصی و مکالمه‌ای استفاده شده، به‌شدت افزایش یافته است. مثلا استفاده از کلمه مانند «من» به جای «ما».
جستجوهای موبایل در طول دو سال گذشته برای عبارت «برای من»، ۶۰ درصد افزایش داشته است.
جستجوهای موبایل در طول دو سال گذشته برای عبارت «من باید» ۸۰ درصد افزایش داشته است.

آن روی سکه؛ تاثیر سئو بر گوگل!
خواندن این مقاله
فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید