مردم یا چیزی را جستجو می‌کنند یا خیر. اگر واقعیت را بخواهید، کار زیادی دراین‌باره از شما ساخته نیست. برای مثال، شما چند وقت به چند وقت مسابقات جام قهرمانی را جستجو می‌کنید؟ خیلی جستجو نمی‌کنید درست است؟ احتمالاً فقط در ماهی که این رویداد برگزار می‌شود و یک یا دو هفته قبل از آن جستجو انجام می‌دهید.
شما می‌توانید کلمه کلیدی مشابه را در گوگل ترندز جستجو کنید و می‌توانید به‌سرعت ببینید که حرف ما کاملاً صحیح است. مردم تمامی جستجوی مشابه را در هفته‌‌های جاری این رویداد انجام داده‌اند و سپس در باقی سال اصلاً جستجویی در مورد آن انجام نداده‌اند. مشخصاً، رشد یک کسب‌وکار تنها با ترافیک ارگانیک بسیار کار دشواری است وقتی‌که کلمه کلیدی اولیه شما تنها در یک فصل سال توجه‌ها را جلب می‌کند. به‌جای آن، بهترین کلمات کلیدی و برند‌ها توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند. جستجو‌ها برای آن کلمات کلیدی ممکن است در طول سال افزایش یا کاهش یابد مخصوصاً اگر وابسته به فصل باشد اما در غیر این صورت باید باعث ایجاد علاقه دائمی شود.
این مسئله دلیل پشت این قضیه است که چرا شما در آخر وارد رقابت با کلمات کلیدی مشابهی چه به‌صورت ارگانیگ و چه به‌صورت پولی می‌شوید.
اما چه می‌شود اگر راه دیگری وجود داشته باشد؟
چه می‌شد اگر شما می‌‌توانستید برای یک جستجوی جدید، ایجاد نیاز کنید و ۱۰۰ درصد بازار را به خود اختصاص دهید؟ (زیرا در این حالت هیچ شخص دیگری آن را هدف قرار نداده است)
در این مقاله قصد داریم نحوه بهبود سئو در اینستاگرام و به‌تبع آن افزایش رتبه اینستاگرام را با هم بررسی کنیم بدون آن‌که در مورد یک کلمه کلیدی یا ساخت لینک نگران باشیم.

افزایش رتبه اینستاگرام

قدم اول: یک برند با سبک زندگی بسازید

شما ممکن است از قبل بدانید که ۷۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام باعث درگیری بهتری نسبت به تمام شبکه‌های اجتماعی می‌شوند.
مردم عاشق مراوده، کامنت‌گذاری و اشتراک‌گذاری هستند زیرا این کار‌ها به‌نوعی اعتیاد‌آورند! اما شما ممکن است چیزی جالب را در هنگام گشت‌وگذار در پست‌ها پیدا کنید که بیشترین درگیری را در بین کاربران ایجاد کرده است و موجب افزایش رتبه اینستاگرام صاحب آن شده باشد. و در اینستاگرام این مورد، عکس‌های سبک‌ زندگی هستند، تمام!
هیچ‌کسی دوست ندارد ببیند محصول شما هزاران بار پست شده است اما آن محصول را در یک سناریو زندگی واقعی قرار دهید و نظرات مردم را راجع به آن ببینید که سرازیر می‌شوند.
به مثال‌‌های زیر که از آزمایشی به‌دست آمده توجه کنید:
۱.نایک ۶۰ درصد پست‌‌هایش را به عکس‌های سبک زندگی اختصاص داد.
۲. اما تنها ۳۲ درصد عکس‌های آدیداس به تصاویر سبک زندگی مربوط بود.

چرا این موارد مهم هستند؟ نتایج میانگین نشان داد که نایک ۸ برابر بیشتر از آدیداس باعث درگیری کاربران شده است.

نتایج این تحقیقات کاملاً روشن هستند، درست است؟ هرچه بیشتر پست‌های سبک‌ زندگی در اینستاگرام قرار دهید، بیشتر برای شما درگیری ایجاد می‌کند. در همین زمان، اگر شما این کار را درست انجام دهید، به شما کمک می‌کند نمایش برند خود را در پروسه قرار دهید. هدف ما از افزایش رتبه اینستاگرام این است که آگاهی از محصولی ایجاد کنیم تا مردم در گوگل شما، محصولی که می‌سازید و دلیل علاقه شما به آن را ببینند. اگرچه این کار ارزان نیست و هیچ ضمانتی وجود ندارد که این شیوه جواب دهد.
بنابراین این رویکرد باعث اثر هالو در اینستاگرام می‌شود. مردم دوست دارند در اینستاگرام، خود واقعی را نشان دهند و خوشبختانه نیاز نیست برای جذب مردم تصاویری از ماشین و لباس و خانه گران‌قیمت را به نمایش بگذارید.
به‌جای آن عکس‌هایی واقعی بگیرید و ببینید افزایش رتبه اینستاگرام شما به وقوع می‌پیوندد.
برای مثال، عکس‌هایی بگیرید که به نظر آید مردم می‌خواهند در آن عکس با شما باشند. حتی دلایلی منطقی و داده محور برای این‌که چرا این پست‌ها در اینستاگرام پیشتاز‌ند وجود دارد. یک تحقیق نشان داده است که تصاویر همراه با صورت، نظر بیشتری را از محصول خالی جذب می‌کند و تحقیق دیگری نشان داد که امروزه، اعتبار یک فاکتور اساسی در امر نمایش است.
در ادامه یک مثال عالی از این موضوع را برای شما خواهم آورد.
پست‌های اخیر کوین هارت را چک کنید.
در حال حاضر شما فکر می‌کنید کدام‌یک از این عکس‌ها بیشترین درگیری را ایجاد کند؟

دوباره به عکس‌ها نگاه کنید، زیرا قرار است جواب را به شما بگویم. بیایید از تصاویر پایینی بررسی کنیم که به نظر عکس‌های حرفه‌ای می‌آیند.
چطور به نظر می‌آیند؟
تصویر قدیمی نارنجی در پایین سمت چپ برای مثال تنها ۵۹٫۹ هزار لایک و ۲۶۳ کامنت را به خود اختصاص داده است. این اعداد با توجه به تعداد فالوور این فرد بسیار پایین هستند زیرا او ۵۳٫۶ میلیون فالوور دارد. ترفند کار این است که شما به میزان مشارکت توجه کنید. برای مثال، چه تعداد لایک، کامنت یا ویو در آن، در مقایسه با تعداد فالوور می‌بینید؟
تنها ۲۶۳ کامنت از بین ۵۰ میلیون فالوور به نظر خیلی کم می‌آید، نه؟
حال اجازه دهید بررسی کنیم چه پست‌های دیگری، بیشترین میزان درگیری را به خود اختصاص داده است. چند مورد از عکس‌های او هستند که او را با خانواده نشان می‌دهد. اگرچه یکی از آن‌ها ۴۶۰ هزار لایک و ۴٫۳۶۹ کامنت را به خود اختصاص داده است. این عکس به‌مراتب از عکس قبلی بهتر است و تصویری است که چند نفر را دور میز ناهار نشان می‌دهد. هیچ‌چیز خاصی رخ نمی‌دهد. هیچ نشانی از خودروی لامبورگینی نیست و تا به اینجا این عکس رکورد عکس قبلی را شکسته است. اگرچه این عکس او با دوستانش بهترین عملکرد را در بین عکس‌ها ندارد.
در عوض این افتخار نصیب یک ویدیو از او و همسرش در حال رقص می‌شود. این ویدیو بیش از ۱۰ میلیون بازدید را در یک روز به خود اختصاص داده است! سپس این عکس ۲۳.۷ هزار نظر را نیز در پی داشت (در یک روز). این عکس‌ها به‌جای رؤیایی بودن بسیار عادی هستند. آن‌ها بسیار ساده و بدون فیلتر بوده و همیشه برای مخاطبان اینستاگرام ناکافی هستند. راحت‌ترین مکان برای شروع افزایش رتبه اینستاگرام، تغییر استراتژی محتوای شما است تا روی عکس‌های سبک زندگی واقع‌گرایانه تمرکز کنید. همچنین بهتر است این عکس‌ها را به تعداد بیشتری همه‌روزه پست کنید.
برند خود را با نشان دادن افراد پشت‌صحنه آن، بیشتر بشر‌دوستانه کنید.

قدم دوم: مسابقات، ارتقا و تخفیف برگزار کنید

فرض کنید یک شرکت در ابتدای کار ۷ هزار فالوور دارد. این رقم برای یک شرکت نوپا، عدد خوبی است اما زمانی که این رقم را با باقی شرکت‌های مشابه مقایسه می‌کنید، متوجه می‌شوید که این رقم بسیار کوچک است. مدتی بعد این شرکت یک ایده خوب را برای راه‌اندازی نوعی ارتقا و افزایش تعداد فالوور، ایجاد کرد. این شرکت مسلماً می‌خواست تعداد فالوور اینستاگرام خود را افزایش دهد اما مهم‌تر از آن، این شرکت همچنین می‌خواست آگاهی از محصول را برای فروش بیشتر افزایش دهد. درنتیجه این شرکت با یک پست اینستاگرامی و نوشتن یک کپشن این کار را شروع کرد.
سپس همه‌چیز شروع به تغییر کرد و افزایش رتبه اینستاگرام در حساب آن‌ها اتفاق افتاد. این تصویر در یک روز بیش از ۷۵۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شد. سپس، این شرکت ۷۵۰ هزار فالوور، ۳۴۶٫۱ هزار لایک و ۱۲۳٫۳ هزار کامنت را تنها چند ساعت بعد از پست آن، ازان خود کرد.
آن‌‌ها چطور این کار را انجام دادند؟
این کار بسیار ساده بود. آن‌ها به مردم گفتند که یک ست لباس را به‌رایگان به هرکسی که دوستان خود را تگ کند یا تصویر را ریپوست کند، اهدا کرده و تنها، هزینه ارسال به‌عهده مشتری بود. این لباس به‌سرعت وایرال شد. همچون اتفاقی ممکن است برای این حد از محبوبیت نزدیک به ۵۰ هزار دلار هزینه در بر داشته باشد. به‌جای آن، این شرکت هیچ‌چیزی پرداخت نکرد و تعدادی از محصولاتش را به‌عنوان هدیه عرضه کرد. (به‌بیان‌دیگر کالایی که از قبل در شرکت وجود داشت). اما حتی پس‌ازآن، هزینه ارسالی که مردم باید به شرکت می‌پرداختند، هنوز هم یک راه درامد از این طریق بود. نیاز به اشاره نیست که این کار همچنین برای آن‌ها فالوور‌هایی به ارمغان آورد و همچنین آدرس‌های ایمیلی برای مشتریان و آگاهی از محصولی که جستجوی آن‌ها را افزایش داد. هیچ‌کس قبل از یک تاریخ، این برند را جستجو نمی‌کرد، اما در یک شب آگاهی از برند‌ آن‌ها سر به فلک کشید. اگرچه به‌وضوح این روند از بین رفت، هنوز هم علاقه‌ای به‌صورت کمابیش وجود دارد که از قبل بیشتر است. نتایج عالی بودند اما این افزایش رتبه اینستاگرام کاملاً هم غیرمنتظره نبود.

تبلیغات در فیسبوک ؛ پنج توصیه طلایی برای بهبود کمپین‌ها
خواندن این مقاله

هدایا یکی از بهترین راه‌های افزایش توجه و درگیری در هر شبکه اجتماعی است.
اما این شیوه با ترکیب عکس‌های سبک زندگی هم کار می‌کند. اولین ترفند برای راه‌اندازی یک روند جایزه محور در اینستاگرام، ایجاد حلقه بین دوستان است. برای مثال، شما تنها یک نفر را برای ارتقا نیاز ندارید. شما باید چندین نسخه از یک محصول را به مردم بدهید تا درازای آن یکی از دوستان خود را تگ کنند. این استراتژی دو کار انجام می‌دهد.
اول، این کار اشخاصی را که ممکن است پست اصلی را ندیده باشند را وارد کند. درنتیجه این کار برند شما را به اشخاص جدیدی که ممکن است حتی اسم شما را نشنیده باشند معرفی کند.

دوم، این کار فایده پست اصلی را بالا می‌برد.
بیشتر محتواهای اینستاگرامی تنها چندین ساعت دوام می‌آورند. افزایش درگیری در هر پست و تداوم اضافه شدن افراد توسط مخاطبانتان، می‌تواند به شما کمک کند زمان را در نمودار افزایش دهید. دومین ترفند با استفاده از هدایای اینستاگرامی، کمک گرفتن از دیگران برای ارتقای هر پست است تا افزایش رتبه اینستاگرام سریع‌تر صورت گیرد. شما می‌توانید از یک فرد مشهور برای معرفی محصول خود استفاده کنید. بسیاری از ما شخصی مشهور را در اختیار نداریم که محصولمان را معرفی کند. اما شما هنوز هم می‌توانید اینفلوئنسر‌هایی مرتبط با محصول خود پیدا کنید و با ایجاد کمپین جدید و درازای مبلغی از آن‌ها بخواهید محصول شما را تبلیغ کنند. تعداد بسیار زیادی ابزار وجود دارد که واسط آشنایی برند‌ها با اینفلوئنسر‌ها می‌شوند، بنابراین آن‌ها هم راحت بوده و هم قابل‌دستیابی هستند. هر باری که آن‌ها پستی می‌گذارند، تقریباً ۲ درصد از فالوور‌‌های آن‌ها حساب شما را فالو می کنند.
شما حتی می‌توانید نتایج فالوبک را بر اساس نحوه تعامل و درگیری با افراد جدید را اندازه بگیرید. برای مثال، شما می‌توانید به حساب‌‌های رقبا نگاهی بی اندازید، با فالوور‌‌های آن‌ها تعامل کنید و اصولاً این افراد را از حساب آن‌‌ها دزدیده و به‌حساب خود بی‌آورید.

و تمام این اعمال به سه دسته تقسیم می‌شوند: فالو، لایک و کامنت.

فالو: ۱۴ درصد فالوبک
فالو + لایک: ۲۲ درصد فالوبک
فالو + لایک + کامنت: ۳۴ درصد فالوبک
کامنت‌‌ها قوی‌ترین را برای جذب فالوور‌ها و نگه‌داری فالوور‌های فعلی که برای پست‌‌های بیشتر برمی‌گردند، است.

قدم سوم: دیده شدن را با انتخاب هشتگ مناسب، افزایش دهید

ساختن هشتگ اختصاصی خودتان ایده خوبی است زیرا باعث می‌شود محتوای خود را قابل جستجو کنید.
اگرچه ممکن است همه‌چیز وقتی‌که شما تنها کسی باشید که از آن هشتگ خاص استفاده می‌کند به هم بریزد.

یک ثانیه به آن فکر کنید.

هشتگ‌‌ها فقط برای مد بودن یا جالب بودن، وجود ندارند. یک استفاده واقعی پشت آن‌ها وجود دارد. مردم از آن‌‌ها برای جستجوی محتوای جدید و حساب‌های جدید استفاده می‌کنند. اما من می‌توانم تقریباً ضمانت کنم که هیچ‌کس هشتگ #این‌ها_رفقای_شما_هستند را جستجو نمی‌کند.
استفاده از هشتگی که فقط مخصوص شما باشد، کار خوبی است اما باید با چند نفر دیگر این هشتگ را حمایت کنید تا به نتایج خوبی برسید. سایت‌‌هایی وجود دارند که می‌توان در آن‌ها لیست ۱۰۰ هشتگ برتر که استفاده‌شده‌اند را دید. برند‌های بزرگی مثل نایک اغلب به دنبال بزرگ‌ترین هشتگ‌ها می‌گردند. گشتن به دنبال محبوب‌ترین هشتگ‌ها به‌ظاهر ایده خوبی به نظر می‌آید اما واقعیت این است که محتوای شما در یک چشمه بی‌پایان گم می‌شود. بنابراین با هشتگ‌ها به‌مانند کلمات کلیدی در سئو رفتار کنید.
یک مثال خوب می‌تواند خاص‌تر کردن هشتگ و درآوردن آن از حالت عمومی باشید. ابزار‌هایی وجود دارند که محبوبیت هشتگ را در منطقه زندگی شما نشان می‌دهند. شما می‌توانید یک لیست را ایجاد کنید که به ازای هر پست از آن‌‌ها استفاده کنید. یک تحقیق نشان داده است که ۱۱ عدد هشتگ بیشترین نتیجه را در پست‌‌ها در بردارد. یک پیج در مورد کودکان، همین رویه را به‌پیش گرفته است، این پیج نه‌تنها هشتگ‌های مربوط به لباس کودکان، بلکه خود را به دیگر جوامعی که درباره اسم آن نشنیده‌اند بسط داده است. این روش به این دلیل کارساز است که آن‌ها وجه اشتراک علایق را پیداکرده‌اند. وقتی شما هم از این تکنیک استفاده کنید، شما دیگر مثل سابق وارد رقابت شدید نمی‌شوید.
و این دقیقاً دلیل اصلی انجام این کار است.
شما تنها نمی‌خواهید نظرات و علایق را به خود جلب ‌کنید. مهم‌تر از آن، شما قصد دارید یک آگاهی از برند تازه ایجاد کنید که حتی در کانال‌های دیگر نیز درباره آن صحبت شود. از این طریق، شما می‌توانید به‌صورت آهسته اما با اطمینان به ارائه برند خود به مشتریان بپردازید و شروع جهش در رتبه جستجو کنید.

نتیجه‌گیری

افزایش رتبه اینستاگرام یکی از بهترین راه‌کارها برای به‌دست آوردن مشتریان جدید، به‌وجود آوردن اینگیجمنت با مخاطبان است. اگرچه این تنها سودی نیست که در آن ایجاد می‌شود. اگر شما کار را درست انجام دهید، افزایش رتبه اینستاگرام کاری خواهد کرد که بسیاری از مردم درباره برند شما شنیده باشند. این یافت جدید آن‌ها را به کسب اطلاعات بیشتر وا‌می‌دارد و حالا شما یک مشتری تازه دارید. شما می‌توانید کار را با افزودن تعداد عکس‌های سبک‌ زندگی واقعی در حساب خود شروع کنید. مشخص‌شده است که مردم، عاشق مردم دیگر هستند پس مردم را در شرکت خود یا مشتریان را نشان دهید. سپس شما می‌توانید هدایایی اهدا کنید و باعث شوید مردم با سرعت بیشتری از شما مطلع شوند. در اغلب موارد زمانی طول می‌کشد تا شما بتوانید این تکنیک‌ها را بیاموزید، هرچند نتیجه تنها فالوور‌ها، لایک‌ها یا کامنت‌ها نیستند بلکه مهم‌تر از آن جستجو و فروش تازه را به ارمغان می‌آورند.

میلاد شاه‌بابایی

میلاد شاه‌بابایی

میلاد یک مهندس مکانیک با باورهای غیرمکانیکی است که به خلاقیت در تمام کارها ایمان دارد. او در حوزه رباتیک و برنامه‌نویسی فعالیت‌های زیادی کرده و در زمینه‌‌های آهنگ‌سازی، طراحی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز فعال است.

پاسخ دهید