محتوای وب سایت چیست؟

و اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال به خاطر چیست.

محتوا، شیوه ارائه اطلاعات به مخاطب است در قالب متن، ویدئو و تصاویر.

ارائه اطلاعات به مخاطب در قالب محتوا، هم جنبه تعاملی دارد و هم جنبه ارتباطی. در وهله اول، این کار، برای کاربران دلیل و انگیزه ایجاد می‌کند تا وب‌سایت شما را ارزش‌گذاری کنند.
تنظیم‌های پیش‌فرض پس از خرید نام یک دامنه برای یک کسب‌وکار شما مناسب نخواهد بود، اگر سایت فقط یک صفحه پارک باشد (وقتی چند دامنه ثبت می‌کنید و می‌خواهید همه مطالب سایت که در دامنه اصلی است در همه این دامنه‌ها نمایش داده شود یعنی چند دامنه را به یک فضا متصل کرده‌اید، به این کار پارک دامنه می‌گویند.) هیچ‌کس به آن نگاه نمی‌کند.
شانس به‌دست آوردن مشتریان جدید در صورتی امکان‌پذیر است که سایت خود را با اطلاعاتی درباره کسب‌وکار، صنعت، کارمندان و موارد دیگر مرتبط با کسب‌وکارتان پرکنید.
اگر شما در صنعتی مشتری محور کار می‌کنید، بسته به شیوه‌ ارائه محتوایتان، قادرید بازدیدکنندگان وب‌سایتتان را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.
اگر کسب‌وکارتان خرده‌فروشی است، چیزهای بیشتری برای فروش به سایت خود اضافه کنید، با این کار می‌توانید مشتریان بیشتری به‌دست آورید.

اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال

کافی است همراه تپلیغ آکادمی بمانید تا روش‌های جذب مشتری وفادار را از طریق اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال به‌سادگی پیدا کنید.
برای رشد یک کسب‌وکار، هر دو این روش‌ها، به خوبی کار می‌کند، به‌ویژه هنگامی‌که به‌درستی مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده باشید. در یک جمله می‌توانیم بگوییم، برای شروع بازاریابی دیجیتال، محتوا مهم‌ترین بخش سایت شماست.

اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال

چرا محتوا بسیار مهم است؟

عبارت «محتوا حرف اول را می‌زند» (Content is King) عبارتی است که اکثر بازاریاب‌ها کاملا از آن آگاهی دارند.
اما بااین‌حال همچنان اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال دست‌کم گرفته می‌شود. تعامل مشتری با کسب‌وکار و برند بر بازاریابی دیجیتال و بازاریابی آنلاین به‌شدت تاثیر می‌گذارد و مسیر آن را به‌طور کامل تغییر می‌دهد.
زمانی که سایتتان دارای محتوا باشد، افراد برای بازدید از سایت شما دلیل دارند و این بازدید منجر به تبدیل مخاطبان به مشتریان جدید شما می‌شود.
حتی اگر شما یک وب‌سایت هم داشته باشید، بازهم بدون محتوا هیچ کاری انجام نمی‌شود. مواردی که در ادامه می‌آید، به هفت دلیل عمده اهمیت محتوا اشاره می‌کند:

هفت دلیل اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال

۱. مخاطبان شما را آگاه می‌کند.
۲. موجب افزایش رتبه‌‌بندی شما در گوگل می‌شود.
۳. لینک‌هایی از سایت‌های دیگر به‌دست می‌آورید.
۴. قابلیت به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی را پیدا می‌کنید.
۵. نرخ تبدیلتان بالا می‌رود.
۶. قدرت شما در حوزه صنعت و کسب‌وکارتان افزایش می‌یابد.
۷. این کار می‌تواند پایه هر استراتژی بازاریابی دیجیتال دیگری شود.

اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال
اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال

محتوا نقش مهمی درزمینه بازاریابی دارد چون می‌تواند در ذهن مخاطب تاثیر ایجاد کند و این بخشی از اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال است.
محتواهای مربوط به اشتراک‌گذاری اطلاعات و فروش با سایر انواع آن بسیار متفاوت‌اند.
محتواهای مرتبط با فروش همیشه در ذهن مخاطبان تاثیر منفی دارند، درحالی‌که با مقاله‌های معمولی سایت، شما می‌توانید مشتری بیشتری جذب کنید و فروش خود را بالا ببرید که این نتیجه تاثیر عالی محتوای سایت است.
محتوای اوریجینال و مناسب، همیشه به خوبی و راحتی SEO ( بهینه‌سازی موتور جستجو ) می‌شود و رتبه‌بندی سایت را بالا می‌برد.
۹۲ درصد از بازاریابان معتقدند که تهیه محتوا در سئو «بسیار موثر» یا «تا حدودی موثر» است.
ایجاد محتوا به این معنی است که شما چیزی برای نشان دادن و به اشتراک گذاشتن با مخاطبان خود دارید و با تهیه محتوایی متناسب با نیاز آنها، توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کنید.
شبکه‌های اجتماعی در کنار هوش کسب‌وکار یعنی تصویری از دنیای واقعی.
شبکه‌های اجتماعی و هوش تجاری در حال حاضر از هم جدایی‌ناپذیرند.
واقعیت‌های جدید و همچنین ابزارهای جدید برای درک رفتار انسان، با ظهور شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده‌اند.
برای همه موارد، از بازاریابی گرفته تا پیشگیری از جرم، اپلیکیشن‌های کاربردی متفاوتی وجود دارد و این پدیده هنوز همچنان در حال رشد است.

طول عمر پست‌ها فقط چند ساعت یا چند روز بیشتر نیست درواقع تا زمانی که یک پست جدید جایگزین آن شود.
برای این‌که بتوانید از این رقابت عقب نمانید باید به‌موقع و با سرعت این جانشینی و جایگزینی پست‌ها را انجام دهید. در غیر این صورت، پنجره این فرصت برای شما بسته می‌شود پس لحظات را تصاحب کنید.

چشم‌انداز شبکه های اجتماعی

به تعداد و تنوع انواع فضا‌های مجازی موجود، قادرید از قدرت شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید و این به‌نوعی اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال را نشان می‌دهد.
تعداد کاربران فعال روزانه و حجم اطلاعات که به‌سرعت به‌روز می‌شوند اولین چالش برای همه سازمان‌هاست.
برای رسیدن به نتایج دقیق، لازم است تحلیل کاملی از تفاوت‌های ساختاری و تمایزهای بین پلتفرم‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی داشته باشید.
توجه داشته باشید که این موضوع بسیار مهم است. بازیابی اطلاعات مرتبط با کسب‌وکارها کار دشواری است و درعین‌حال چارچوبی تحلیلی ارائه می‌دهد که این قابلیت را دارد که با اعمال مختصری تغییر و اصلاح در مقایسه داده‌ها، در چند پلتفرم متفاوت مورداستفاده قرار گیرد.

اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال
اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال

شروع تجزیه و تحلیل

وقتی از شبکه‌های اجتماعی، اطلاعات می‌گیرید برای دریافت اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال به این پنج ویژگی تعریف‌شده توجه داشته باشید:
– ناهمگونی
– تکرار
– نیمه ساختاریافتگی
– اندازه
– فوریت
با توجه به نوع اطلاعات و آیتم‌های متنی که در حوزه‌های زبانشناسی، معناشناسی و منابع، تصفیه و جدا شده‌اند، داده‌های بازیابی شده که توسط ابزارهای مختلف جمع‌آوری اطلاعات از اینترنت، از شبکه‌های اجتماعی به‌دست آمده باید تقسیم‌بندی شوند. بعد از مرحله تقسیم‌بندی، برای مشخص کردن احساسات حاکم بر این اطلاعات، باید بخشی از آن‌ها باهم ترکیب شود تا قابلیت استفاده در گروه‌های سنی بیشتر، محدوده‌های درآمدی متفاوت، هر دو جنسیت و سایر متغیرهای جمعیتی را پیدا کند.

پیامدهای اقتصادی

فهمیدن این موضوع که شبکه‌های اجتماعی صرفا در حوزه فروش موثر نیستند، برای سازمان‌ها اهمیت زیادی دارد.
اکثر مردم از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند تا پاسخگوی سوالات خود باشند و از آن به‌عنوان ابزاری برای اندازه‌گیری موفقیت‌ها استفاده کنند. شرکت‌ها می‌توانند از شبکه‌های اجتماعی برای رسیدن به اهداف اقتصادی خود که همسو با اهداف کاربر خاص است استفاده کنند.
ارتباطات فردی، شرکت‌ها و گروه‌های عمومی که معمولا سخن‌پراکنی می‌کنند به‌طور عمده در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت یکپارچه و هماهنگ عمل می‌کنند.
کاملا بسته به تعداد کانال‌های ارتباطی، محبوبیت، نوع محتوا و حتی ساعت و زمانی که یک کاربر ایده‌های خود را پست می‌کند، ممکن است این اتفاق به یک پدیده یا حتی یک گفتگو تبدیل شود.
شرکت‌ها می‌توانند با نگاه کردن و داشتن توجه کامل به الگوهای این نوع تعاملات آنلاین، انواع موفق آن را با دقت شناسایی کنند و توجه داشتند که چه ویژگی قادر است محتوای ویروسی ایجاد کند و از آن روش در کار خود بهره ببرند.

اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال

به طور مستقیم با مشتریان خود صحبت کنید

شبکه‌های اجتماعی قادرند اطلاعات مختصری از زندگی مشتریان بالقوه، جامعه و گروهی که با آن شناسایی می‌شوند، اهداف و خواسته‌های آن‌ها ارائه دهند.
ابزارهای جمع‌آوری اطلاعات از اینترنت به همراه ابزارهای تجزیه‌وتحلیل، حجم عظیمی از اطلاعات را برای مخاطبان مفهوم می‌سازد و نشان می‌دهد اطلاعاتی که از شبکه‌های اجتماعی به‌دست می‌آید دقیقا قابل‌توجه و اعتماد است. اطلاعاتی که یک هماهنگی حساس با اهداف مخاطب برقرار می‌کند و سبب می‌شود که با مخاطب به زبان خودش صحبت کنید. این هم‌زبانی به شما کمک می‌کند که بتوانید دقیق‌تر تبلیغ کنید. قبل از اینکه به پست‌های مشتریان خود نگاهی بیندازید، به زندگی خصوصی آنها فکر کنید. این کار را کاملا واقعی انجام دهید، کاربران به‌راحتی لحن جعلی و دروغین یک شرکت را تشخیص می‌دهند به همان راحتی که دروغ‌های دوستان خود را تشخیص می‌دهند. برای جلب اعتماد مشتری باید خیلی هوشمندانه و با مداومت و پشتکار رفتار کنید.

اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال
فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید