توانایی یک کسب‌وکار برای جذب مشتری به وب‌سایتش در بازار آنلاین رقابتی امروز، قابلیت بسیار مهمی است. برای بهبود چشم‌انداز وب‌سایت، راه‌های مختلفی وجود دارد. اما محبوب‌ترین ابزار بازاریابی دیجیتال برای اکثر کسب‌وکارها، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) است.
به عنوان مشتری، اولین کاری که ما به طور معمول انجام می‌دهیم، «گوگل کردن» است؛ این کاری است که ما برای پیدا کردن فوری جوابمان بلدیم. موتورهای جستجو با ضربه زدن به یک دکمه، به ما پاسخی ارائه می‌دهند و ما بر اساس این نتایج  پیداشده، درباره آن محصول یا خدمات نظر می‌دهیم و موضع می‌گیریم؛ بنابراین، ضروری است که هم وب‌سایت به خوبی بهینه‌سازی شده باشد و به همان اندازه اهمیت دارد که وب‌سایتمان را با اطلاعات به‌روز و تاثیرگذار پر کرده باشیم؛ یعنی توجه به کیفیت محتوا. برای اینکه بدانید چرا کیفیت محتوای سایت شما مهم است همراه تپلیغ آکادمی بمانید.

کیفیت محتوا
کیفیت محتوا

رویکرد مشتری‌ها تغییر کرده است. مشتری‌های امروزی، برای تصمیمات خرید خود، دیگر به نظر فروشندگان استناد نمی‌کنند. آن‌ها برای هر تصمیمی به اینترنت مراجعه می‌کنند و تحقیق بررسی لازم را انجام می‌دهند و درنهایت، تصمیم خریدشان را که اغلب بر اساس قیمت است می‌گیرند. علاوه بر این، نحوه خرید مشتری‌ها از خرید در کامپیوترهای رومیزی یا دسکتاپ به سمت خرید با موبایل منتقل شده و این روند به‌سرعت در حال افزایش است؛ بنابراین یک مسئله اساسی برای موفقیت در کسب‌وکارها، داشتن وب‌سایتی بهینه‌سازی شده است که نسخه موبایلی داشته باشد و در ضمن، اطلاعات به‌دردبخور و کافی را در اختیار مردم قرار دهد تا به اهداف مهم کسب‌وکار برسند.

تجربه مشتری در رابطه بااینکه وب‌سایت شما چگونه مدیریت می‌شود و مشتریانی که هرگز بیش ازآنچه که می‌خواهند کلیک نمی‌کنند، بسیار مهم است. وب‌سایت خوب، وب‌سایتی است که ساختاریافته و ایمن باشد و محتوای جذاب و متقاعدکننده آن بتواند یک پلتفرم قدرتمند برای تولید کسب‌وکار ارائه دهد.
هنگامی‌که یک حضور آنلاین مؤثر ایجاد شد، گام دوم این است که یک استراتژی سئو تاثیرگذار ایجاد کنید که همراه با محتوای جذاب بتواند وب‌سایت شما را به بازار عرضه و دقیقا به‌دست مخاطبان موردنظر یا مخاطبان هدفتان برساند. در این راستا، یک مؤلفه کلیدی در توسعه و بهبود محتوا، شناخت روانشناسانه از مشتری است – باید مشتری‌های خود را بشناسید و بدانید که چگونه و چه محصولاتی را جستجو می‌کنند و چه چیزی بر خرید آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

کیفیت محتوا
کیفیت محتوا

با انجام تحقیقات مرتب ماهانه، اطلاعاتی در مورد آنچه آن‌ها نیاز دارند به‌دست می‌آورید؛ اطلاعات و راهنمایی‌هایی که جستجو می‌کنند و برای یافتن یک محصول مناسب چه لغاتی را جستجو می‌کنند. این شیوه کار به استراتژی بازاریابی محتوای شما کمک می‌کند.
طی پنج سال گذشته، شاهد تغییر گسترده نحوه خرید و افزایش گرایش مردم به سمت خرید اینترنتی بوده‌ایم. به‌موازات این تغییر، استراتژی بازاریابی دیجیتال هم برای مطابقت با این روند تکاملی، توسعه یافته است. حالا، استراتژی بازاریابی محتوا و سئوی قدرتمند، اهمیت زیادی دارد؛ اما نه‌فقط به این دلیل که این کار، وب‌سایتتان را در معرض دید قرار می‌دهد، بلکه به این دلیل که می‌خواهید معلوماتی را که افراد نیاز دارند به‌طور کامل تامین کرده و در دسترس کاربران قرار دهید تا وقتی‌که فردی تصمیم به خرید می‌گیرد، بتواند تصمیمی آگاهانه بگیرد. با ارائه این محتوا، علاوه بر اعتمادسازی، به افزایش اعتبار مثبت نام تجاری کسب‌وکارتان در بین سهامداران کلیدی کمک خواهید کرد.

داشتن محتوای جذاب و آموزنده‌ای که به روابط مشتری کمک می‌کند، حیاتی و ضروری است؛ محتوایی که صرفا مبتنی بر قیمت نیست؛ بنابراین، حالا که نیاز به درک این موضوع که مشتریانتان دقیقا چه می‌کنند، خیلی مهم است، کیفیت محتوا برایتان اهمیتی خاص پیدا می‌کند.
محتوا به فرمت‌های مختلفی تقسیم می‌شود. تیم محتوای شما باید مجموعه‌ای از مقالات وبلاگ، راهنماها، سوالات متداول، نکات مهم، نظرسنجی‌ها یا بخش‌های مشاوره‌ای که محتوا و راهنمایی‌های قانع‌کننده را به افراد در مورد موضوعات مختلف احساسی ارائه می‌کند، تولید و ویرایش کند؛ سپس، این محتوا به روش‌های مختلفی ارائه می‌شود که این روش‌ها عبارت‌اند از: کلمات، گرافیک یا محتوای ویدئویی – که مورد آخر به دلیل شیوه استفاده کاربران از شبکه‌های اجتماعی، به‌طور فزاینده‌ای اهمیت دارد. این رویکرد را با یک شبکه اجتماعی با مدیریت خوب سازمان‌دهی کنید تا نکته‌های کلیدی کسب‌وکارتان تقویت شود.

کیفیت محتوا
کیفیت محتوا

برای شرکت‌ها بسیار مهم است که ساختار وب‌سایت خود را بهینه‌سازی کنند؛ اما هرگز بر سر کیفیت محتوا معامله و ریسک نکنید. برای آن دسته از کسب‌وکارهایی که در حال حاضر در جستجوی محتوا به‌عنوان تاکتیکی مهم برای ایجاد بازدید آنلاین هستند، به چند نکته اشاره می‌کنیم:

  • مشتری خود را بشناسید. بدانید چه چیزی آن‌ها را جذب می‌کند.
  • کسب‌وکار کلیدی و نیازهای مشتری را تعریف کنید و ببینید چطور محتوای شما نیازهای آن‌ها را برآورده خواهد کرد.
  • عملکرد محتوای وب‌سایتتان را تجزیه‌وتحلیل کنید. ببینید کدام نوع محتوا بهتر کار می‌کند و بازدهی بیشتری دارد.
  • رقبا را تحت نظر بگیرید و اطمینان پیدا کنید که محتوای شما یک سروگردن بالاتر از محتوای آن‌هاست.
  • به‌صرف این‌که فقط یک محتوا تولید کرده باشید، محتوا تولید نکنید؛ حتما محتوای باکیفیت تولید کنید.
فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید