بازار توسعه‌ اپلیکیشن‌های گوناگون، متوقف‌شدنی نیست. هرچه دنیا بیشتر به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود، بیشتر به این باور می‌رسیم که هر کسب‌وکاری باید یک اپلیکیشن داشته باشد و پشت هر اپلیکیشنی، کسب‌وکاری وجود دارد. دیجیتالی شدن به حوزه‌ «حمل و نقل»، «سفر» و حتی «غذا» سرایت کرده است و این‌ یعنی اپلیکیشن‌های موبایل، نقشی اساسی در موفقیت کسب‌وکارهای امروزی بازی می‌کند.
اکنون این موضوع مطرح می‌شود که در بازار شلوغ اپلیکیشن‌های موبایل، چطور یک اپلیکیشن موفق داشته باشیم؟ در تپلیغ آکادمی می‌خواهیم شما را با چهار ترفند کلیدی برای موفقیت تضمینی اپلیکیشنتان آشنا کنیم.

اپلیکیشن موفق

هر کسب‌وکاری باید یک اپلیکیشن داشته باشد و پشت هر اپلیکیشنی، کسب‌وکاری وجود دارد.

۱. در بازار چه می‌گذرد؟

نکته‌ مهم برای داشتن یک اپلیکیشن موفق ، عبور از هزاران اپلیکیشن رقیب و بررسی دقیق ظرفیت و ذائقه‌ بازار است؛ همچنین باید این درک را داشت که کاربران دنبال چه چیزی‌اند. اپلیکیشن شما چه‌طور می‌تواند کاربران را تحت تاثیر قرار دهد؟ چرا باید از اپلیکیشن شما استفاده کنند؟ اصلا مزیت اپلیکیشن شما در مقایسه با سایرین چیست؟ پاسخ به این سوالات، فرش قرمز رسیدن به یک اپلیکیشن موفق را پهن می‌کند.

۲. به‌اندازه‌ی کافی خاص و متمایز هستید؟

بدون تعارف، توسعه‌ یک اپلیکیشن متفاوت در این مقطع زمانی، کاری بسیار دشوار است؛ اما می‌توانید همواره رویکرد و نگاه متمایزی داشته باشید؛ مثلا کاربران را به سمت درگاه پرداختی متفاوت در اپلیکیشنتان جاسازی کرده‌اید هدایت کنید. نگاه خاص و خلاقانه، به هر بعدی از توسعه‌ یک اپلیکیشن، خیالتان را برای داشتن یک اپلیکیشن موفق راحت می‌کند و این اطمینان را به شما می‌دهد که اپلیکیشن شما در این بازار شلوغ، گلیم خودش را از آب بیرون می‌کشد.

اپلیکیشن موفق

۳. برای داشتن یک اپلیکیشن موفق باید همه کاربران را درنظر بگیرید.

جوانان، تنها گروهی نیستند که از گوشی‌ های هوشمند استفاده می‌کنند و این، همان چیزیست که بسیاری از توسعه‌ دهندگان اپلیکیشن درنظر نمی‌گیرند. درست است که بعضی از مردم همواره با اتفاقات تازه‌ دنیای دیجیتال همراهند؛ اما برای بسیاری از افراد، این موضوع یک دردسر همیشگیست؛ بنابراین اگر می‌خواهید یک اپلیکیشن موفق داشته باشید، آن را  طوری بسازید که برای همه‌ گروه‌های سنی مناسب باشد.

مشتری کنجکاو شما، درباره همه‌چیز تحقیق می‌کند!
خواندن این مقاله

۴. اپلیکیشن را برای اپ استورها بهینه‌سازی کنید.

پیش‌ از این در تپلیغ آکادمی در مورد مبحث بهینه‌ سازی اپ استور (ASO) نوشته‌ایم؛ موضوع تاثیرگذار دیگری که کمک می‌کند اپلیکیشنتان در سایه قرار نگیرد. محتوای یک اپلیکیشن، در راحت پیدا شدن آن در جستجوهای مردم نقش اساسی ایفا می‌کند؛ محتوایی با ساختار خوب و عکس‌ها و ویدیوهای کافی ارائه کنید. بازار اپلیکیشن‌ها بسیار شلوغ است؛ بنابراین دیده شدن در این فضا، یک روند تدریجی ولی قابل‌اجراست.

تبلیغات موبایلی - اصطلاحات بازاریابی موبایل
فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید