امروزه کاربران بسیار کنجکاوتر از گذشته‌اند و ترجیح می‌دهند به‌سرعت نیاز‌هایشان برطرف شوند. آن‌ها انتظار دارند همه‌چیز به‌سرعت پیش برود و تبلیغات، بیشتر به آن‌ها در راستای رسیدن به اهدافشان کمک کند. درواقع، ۹۱ درصد از کاربران موبایل، پس از دیدن یک تبلیغ خوب و البته مرتبط، یا خرید کرده‌اند یا برای خرید، برنامه‌ریزی کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که بازاریابان در دنیای کنونی تبلیغات، باید به فکر پوشش دادن طیف وسیع و متنوعی از آگهی‌ها و ایجاد تبلیغات موثر باشند.

ایجاد تبلیغات موثر

با ایجاد تبلیغات موثر گوناگون و استفاده از یادگیری ماشینی گوگل، تبلیغات شما اختصاصی‌تر می‌شوند و بازده بالاتری خواهند داشت؛ همچنین آگهی‌ها، دقیقا به کاربران هدف شما نمایش داده خواهند شد. این یعنی نمایش بیشتر و به‌موقع‌تر تبلیغات شما که سبب می‌شود تا خودتان را به مشتریان بالقوه خود، آن‌هم در زمانی که در حال جستجو کردن چیزی مربوط به محصولات یا خدمات شما هستند، نشان دهید. تبلیغ‌ دهنده‌هایی که از یادگیری ماشینی گوگل بهره می‌برند، معمولا بیش از ۱۵ درصد کلیک بیشتری روی تبلیغات خود دریافت می‌کنند؛ اما ایجاد تبلیغات موثر در مقیاس‌ بزرگ و وسعت زیاد، خودش می‌تواند یک چالش تلقی شود. برای عبور از این دردسر، می‌توانید از تبلیغات ریسپانسیو در جستجو، تبلیغات ریسپانسیو نمایشی و کمپین‌های جهانی استفاده کنید. به همین دلیل، ما سعی می‌کنیم که رویکردی جدید را به شما معرفی کنیم که می‌تواند چالش ایجاد تبلیغات موثر را برایتان آسان‌تر کند؛ درواقع شما با این شیوه می‌توانید تجربه بهتری برای کاربرانتان رقم بزنید و همان چیزی را به آن‌ها نمایش دهید که انتظارش را می‌کشند.

برای ایجاد تبلیغات موثر از تبلیغات ریسپانسیو در جستجو، بیش‌تر استفاده کنید

برای ایجاد تبلیغات موثر در فضای دیجیتال، باید خلاقیت داشته باشید، «تبلیغات ریسپانسیو در جستجو»، خلاقیت شما را به الگوهای یادگیری ماشینی گوگل ترکیب کرده و بهترین نتیجه ممکن را ارائه می‌کند. برای اینکه راحت‌تر بتوانید تبلیغاتی ریسپانسیو در جستجو گوگل ایجاد کنید که موثر و کارآمد هم باشند، ازاین‌به‌بعد قادر خواهید بود که پیش‌نمایش نهایی کمپینی را که ساخته‌اید ببینید؛ این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا ببینید که درنهایت، تبلیغ شما چطور از آب درخواهد آمد. به‌علاوه، این سیستم درباره وضعیت عنوان‌ها (Headlines) و توضیحاتتان (Descriptions) به شما گزارش‌هایی ارائه می‌کند تا اوضاع کمپین خود را به خوبی بررسی کنید.
سایت Apartments.com یکی از رهبران حوزه اجاره آپارتمان است. این شرکت نیز از تبلیغات ریسپانسیو در جستجو استفاده می‌کند؛ تبلیغاتی که آنان را در زمان درست و کلیدی، در جایی که کاربران بالقوه آن‌ها انتظارشان را می‌کشند قرار می‌دهد. Apartments.com، درنتیجه این کمپین تبلیغاتی، رشدی ۱۰ درصدی در آمار کلیک‌ها را شاهد بود. همچنین وب‌سایت ForRent.com نیز که در همین صنعت فعال است، از همین استراتژی تبلیغاتی استفاده کرد و رشد ۱۶ درصدی تعداد کلیک‌هایش را تجربه کرد.

۱۵ ترفند برای طراحی بنر تبلیغاتی که کلیک شود
خواندن این مقاله
ایجاد تبلیغات موثر

توانایی و قدرت کمپین تبلیغاتی خود را اندازه بگیرید

نوآوری‌هایی از قبیل تبلیغات ریسپانیسو در جستجو، به شما کمک می‌کنند تا تبلیغاتی مرتبط با آنچه مشتریانتان می‌خواهند بسازید؛ به‌طوری‌که کاملا اختصاصی و شخصی‌سازی‌شده برای کاربران باشند. بااین‌وجود، اندازه‌گیری میزان اثرگذاری و به‌دردبخور بودن کمپین، خود چالشی دیگر است. به همین دلیل گوگل قابلیت اندازه‌گیری قدرت کمپین تبلیغاتی را معرفی کرد. از این طریق شما می‌توانید هم در زمان طراحی کمپین تبلیغات ریسپانسیو در جستجو و هم پس از شروع کمپین، به اصلاح و ایجاد تبلیغات موثر اقدام کنید. این قابلیت، بازه‌ای از «ضعیف» تا «عالی» را پوشش می‌دهد که شاخص‌های مانند کیفیت، مرتبط بودن، کمیت و تنوع متن تبلیغاتی شما را موردسنجش قرار می‌دهد و بر همین اساس به آن‌ نمره می‌دهد. البته این موارد، تنها مواردی نیست که موردبررسی قرار می‌گیرد؛ مواردی همچون بازخورد عملی نیز در نمره‌ای که «قدرت متن تبلیغاتی» شما می‌گیرد، تأثیرگذار است. این قابلیت، شمارا در را ایجاد تبلیغات موثر و کارآمد، یاری می‌کند.

ایجاد تبلیغات موثر

برای شروع کار با این سیستم، پیشنهاد می‌کنیم که «تیترها»، «توضیحات» و سایر موارد موردنیاز برای ساخت یک کمپین را به‌صورت متنوع انتخاب کنید. این کار، الگوریتم یادگیری ماشینی گوگل را در راستای ایجاد ترکیب‌های بیش‌تر و درست‌تر کمک می‌کند. برای شروع کار، حداقل به نوشتن ۵ تیتر مختلف فکر کنید. همچنین برای ایجاد کمپین تبلیغات ریسپانسیو تصویری، بیش از ۱۵ تصویر، ۵ لوگو، ۵ تیتر و ۵ متن توضیحی برای هر یک تبلیغ، در نظر بگیرید. کسانی که برای اپلیکیشن‌ها بازاریابی می‌کنند، همواره نگاهی به حوزه‌های متنوع و گسترده‌تر دارند. در کمپین‌‌های تبلیغات جهانی، یادگیری ماشینی گوگل به‌صورت خودبه‌خود، اجزای تشکیل‌دهنده تبلیغات شما را جمع‌آوری کرده و با محتوای موجود در صفحه اپ استور ترکیب می‌کند و یک کمپین تبلیغاتی شخصی‌سازی‌شده و مرتبط با خواست کاربران بالقوه شما می‌سازد.
پیشنهاد می‌کنیم که دست‌ِ‌کم ۴ یا ۵ متن، ویدیو و عکس به‌عنوان اجزای تشکیل‌دهنده تبلیغ، تولید و فراهم کنید. در جمع‌آوری این موارد، دقت کنید که آن‌ها نباید شبیه به هم باشند؛ سعی کنید مدت‌زمان و اندازه متفاوتی داشته باشند.

حمیدرضا فریعقوبی

حمیدرضا فریعقوبی

می‌نویسم، ویرایش می‌کنم، پادکست ضبط می‌کنم و دوباره...

پاسخ دهید