در این مقاله درباره ۵ راز بهینه‌سازی اینستاگرام کسب‌و‌کارها می‌خوانید که موارد زیر را شامل می‌شوند:

۱. روی کلمه‌های کلیدی استفاده‌شده در هشتگ‌ها تحقیق کنید

۲. مسابقه با جایزه برگزار کنید

۳. با یک خیریه و مرکز بدون منفعت، مشارکت کنید

۴.از ابزار کسب‌وکار ایسنتاگرام برای تبلیغات استفاده کنید

۵. یک حساب اینستاگرام که از قبل فالوور‌هایی دارد را خریداری کنید

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که همه‌روزه بر محبوبیت آن افزوده می‌شود، پس حتی شرکت‌هایی که محتوای عکس محور ندارند هم در این قافله حضور دارند. برای بسیاری از افراد، این به معنای آن است که همیشه خلاقیت در اولویت خواهد بود اما یک استراتژی می‌تواند وجود داشته و برای دستیابی سریع‌تر به اهداف به شما کمک کند. به‌محض این‌که شما یک پروسه سالم را در اینستاگرام آغاز کنید و به این حس برسید که تمام جوانب استراتژی خود را پیاده کرده‌اید، می‌توانید از پنج نکته که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم استفاده کنید تا به مرحله بعد بروید.

۱. روی کلمه‌های کلیدی استفاده‌شده در هشتگ‌ها تحقیق کنید

این ایده تکنیک‌های سنتی سئو را می‌طلبد. درست است که اینستاگرام یک موتور جستجو به نظر نمی‌آید، اما هنوز هم یک پروسه جستجو را در خود گنجانده است و محبوب‌ترین جستجو درواقع هشتگ‌ها هستند یا به‌بیان‌دیگر کلماتی کلیدی با نماد # در ابتدای آن‌ها. شما باید از هشتگ‌هایی استفاده کنید که بیشترین حجم جستجو را به خود اختصاص می‌دهند و همچنین با موضوع عکس شما نیز در ارتباط‌ هستند. زیاد نگران نحوه استفاده از آن‌ها نباشید چراکه می‌توانند در انتهای پست قرار گیرند.
حال سؤال این است که چه تعداد هشتگ می‌توان استفاده کرد؟ برخلاف سیستم کلمات کلیدی که برای گوگل به کار می‌رود، چنین چیزی برای اینستاگرام معنا ندارد. تصمیم‌گیری برای آن‌که کدام هشتگ با پست مرتبط است با شما خواهد بود، اما نمی‌توان بیش‌ازحد از آن استفاده کرد. شما می‌توانید به جستجوی ایده‌های مشابه بپردازید تا بفهمید چه کسانی از هشتگ‌های مشابه شما استفاده می‌کنند. شما همچنین می‌توانید لیست ۱۰۰ هشتگ برتر در جهان را در سایت‌ها پیدا کنید.
نکته‌ای که در مورد هشتگ‌ها وجود دارد این است که می‌توانید در سایت‌ها آن‌ها را بر اساس موقعیت مکانی فیلتر کنید. این یعنی می‌توانید بفهمید مردم در منطقه شما چه چیز‌هایی را هشتگ می‌کنند، که برای تجارت شما یک امر ضروری به‌حساب می‌آید.
همچنین در نظر داشته باشید که شما می‌توانید هشتگ مخصوص به خود را ایجاد کنید اما معمولاً برند‌های بسیار بزرگ در این امر موفق می‌شوند اما اگر شما یک مسابقه ترتیب دهید و برای آن، یک هشتگ مخصوص بسازید و از مردم بخواهید برای برنده شدن از آن هشتگ استفاده کنند، می‌توانید هشتگ خود را جا بی اندازید.

سیستم خودکار هشتگ

۲. مسابقه با جایزه برگزار کنید

این یک تاکتیک شبکه‌های اجتماعی است و چیزی است که ممکن است درگذشته انجام داده باشید اما ارزش دارد که دوباره به آن اشاره کنیم زیرا بعضی از شرکت‌ها پیشنهاد جایزه را در اینستاگرام نمی‌دهند. به یاد داشته باشید که جایزه‌ در اینستاگرام خیلی خوب جواب می‌دهد پس پول بیشتری روی آن سرمایه‌گذاری کرده و مسابقات را ادامه دهید.
راه‌های زیادی برای ایجاد مسابقه در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد پس زمانی که بحث به اینستاگرام کسب‌و‌کارها می‌رسد، در نظر داشته باشید چرا در قدم اول، کاربران ایسنتاگرام را دوست دارند. روی عکس‌ها و هشتگ‌ها تمرکز کنید تا درگیری بیشتری به‌دست آورید. برای مثال، از کاربران بخواهید تصاویری مشابه با موضوع را با هشتگ شما پست کنند؛ بهترین عکس برنده می‌شود.

۳. با یک خیریه و مرکز بدون منفعت، مشارکت کنید

مردم به حمایت از شرکت‌هایی علاقه دارند که باری از دوش جامعه برمی‌دارند. حتی اگر کسب‌وکار شما به‌طور مستقیم کمک نمی‌کند، می‌توانید به‌صورت غیر‌مستقیم با دادن بخشی از سود خود به یک مؤسسه خیریه که با صنعت شما مرتبط است، چیزی که برای شما مهم است را نشان دهید. می‌توانید تعدادی از کارمندان را برای کمک بفرستید، و کار‌هایی ازاین‌دست انجام دهید. این کار به‌صورت عمومی برای کسب‌وکار و سایت شما بسیار مفید است و همچنین این کار در حساب  اینستاگرام کسب‌و‌کارها بسیار مفید است زیرا این شبکه اجتماعی با تصاویر سر‌وکار دارد و تصاویر بسیار قدرتمند هستند.

  در نظر داشته باشید هر مشارکتی درصورتی‌که درست انجام شود، نتیجه خواهد دارد. با یک شرکت مکمل شراکت کنید و از آن‌ها بخواهید پست‌های شما را به اشتراک بگذارند و برعکس شما هم همین کار را برای آن‌ها انجامم دهید. تا وقتی‌که مخاطبان یکسانی دارید و رقیب هم به‌حساب نمی‌آیید، یک گزینه بسیار عالی در اختیار دارید.

۴. از ابزار کسب‌وکار اینستاگرام برای تبلیغات استفاده کنید

برای بسیاری از شرکت‌ها، حساب اینستاگرام کسب‌و‌کارها به معنای ارتباط با مخاطبان از طریق استوری، عکس‌های مرتبط، استفاده از فیلتر‌های مناسب و اشتراک عکس‌ها با افراد و سپس استفاده از تبلیغات پولی در برنامه است. بعد از اتمام این مراحل در ابتدا، قدم بعدی استفاده از قابلیت‌هایی در ایسنتاگرام است که مخصوص کسب‌وکار ایجاد شده‌اند. این قابلیت‌‌ها به شما اجازه می‌دهند بررسی کنید هر پست چه عملکردی دارد، بنابراین این ابزار‌ها گزینه بررسی شبکه‌های اجتماعی هستند و در دسترس همگان هستند. بعضی از داده‌ها شامل میزان تأثیر‌گذاری، درگیری و اشتراک‌گذاری‌، دسترسی، آمار و غیره می‌شوند که برای تبلیغات پولی شما وجود دارند.
شما می‌توانید این اطلاعات را در بخش کمپین حساب خود بیابید.
اینستاگرام ۳ فرمت برای تبلیغات در خود دارد: عکس، ویدیو و کاروسل (چرخشی).

۱۰ عامل تاثیرگذار بر سودآوری بازاریابی شبکه های اجتماعی
خواندن این مقاله

۵. یک حساب اینستاگرام که از قبل فالوور‌هایی دارد را خریداری کنید

این روش بسیار خاص است و می‌تواند برای بعضی از کسب‌وکار‌ها جواب دهد و بسیار روش خاصی محسوب شده و احتمالاً روشی است ک شما آن را در نظر نگرفته بودید. بزرگ‌ترین مشکل این روش این است که امکان این مسئله وجود دارد که فالوور‌ها و مخاطبانی که از قبل در حساب وجود دارند، کاملاً از دایره شرکت شما خارج باشند و به یاد داشته باشید در شبکه‌های اجتماعی و هر چیزی که به بازاریابی اینترنتی مربوط می‌شود، همیشه کیفیت بر کمیت ارجح است.
به‌عنوان‌مثال، ممکن است شما یک حساب با ۱۳۱ هزار فالوور را خریداری کنید و بعد از فعالیت در آن، فالوور‌ها به ۲۱ هزار عدد ریزش کند اما هنوز هم عدد خوبی برای ادامه فعالیت وجود دارد. شما هم بهتر است با حسابی با تعداد مشابه شروع کنید و با چندین بلاگر در این مورد مشورت کنید. در آخر این واقعیت را در نظر بگیرید که آیا مردم بیشتر علاقه دارند شرکتی که ۲۰ هزار فالوور دارد را دنبال کنند یا شرکتی که ۲۰ عدد دارد؟

ایده‌های هدیه سایت تپلیغ

 

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام کسب‌و‌کار‌ها بسیار پراهمیت است

این موردی است که بسیاری از برند‌ها با آن به موفقیت رسیده‌اند. اینفلوئنسر‌ها کاربران قدرتمند اینتساگرام هستند با دایره وسیعی از فالوور‌ها که همان‌طور که ممکن است حدس زده باشید، افراد تأثیرگذاری هستند. کسب‌وکار‌ها می‌توانند با اینفلوئنسر‌ها در جایگاهی که دارند به مشارکت بپردازند و در عوض، اینفلوئنسر نیز کسب‌وکار را ارتقا می‌دهد.
زمانی که یک اینفوئنسر خدمات یا محصول یک برند را ارتقا می‌دهد، مثل این است که کسب‌وکار هزاران پیشنهاد را از راهی طبیعی ارائه دهد. استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند برای ساخت یک ارتباط قوی به کار رود و روی محتوای شما تأثیر بگذارد. به‌علاوه، این روش طبیعی در بازاریابی به کسب‌وکار‌ها اعتباری بیشتر می‌بخشد.

از استوری برای شخصی‌سازی برند استفاده کنید

قابلیت تازه استوری در اینستاگرام باعث می‌شود برند‌ آن‌ها به دنیای واقعی وارد شود. گاهی اوقات تنها پست گذاری منظم در اینستاگرام می‌تواند خسته‌کننده باشد؛ پست گذاری بیش‌ازحد ممکن است کپی‌برداری به نظر آید و کم پست گذاشتن نیز ممکن است حس کم‌اهمیتی را القا کند. استوری‌ها راه خوبی برای فضاسازی در کنار پست گذاری است و همچنین باعث می‌شود کسب‌وکار‌ها بیشتر برای مخاطبان شخصی شود. کسب‌وکارها می‌توانند از استوری برای نشان دادن یک روز کاری در کسب‌وکار استفاده کنند، حول محصول یا خدمات خود علاقه ایجاد کنید و به فالوور‌های خود کوپن‌هایی پیشنهاد دهید.
در نظر داشته باشید که استوری هیچ ارتباطی با سئو سایت شما ندارد و به‌جای آن به شناسایی برند شما کمک می‌کند.

به یاد داشته باشید: لینک‌ها در اینستاگرام کار نمی‌کنند

نکته دیگر در اینستاگرام کسب‌وکار‌ها این است که شما می‌توانید لینک سایت خود را در پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید اما این پایان کار است. لینک‌ها در کپشن‌ها یا در بخش نظرات کار نمی‌کنند بنابراین اینستاگرام محلی برای دیده شدن و بهبود برند شما است نه محلی برای بهبود سئو با لینک یا ارتقا محتوای سایت.

شبکه اجتماعی و سئو

رابطه بین شبکه اجتماعی و سئو مقداری پیچیده است اما درک آن بسیار مهم است. باوجود موتور‌های جستجو مخصوصاً گوگل، همیشه بحث‌هایی مبنی بر این موضوع که الگوریتم‌های موتور جستجو روی شبکه‌های اجتماعی کار می‌کند یا خیر وجود داشته است. در سال ۲۰۱۰، گوگل گفت که سیگنال‌هایی که از شبکه‌های اجتماعی می‌رسند روی رتبه تأثیر می‌گذارند اما در سال ۲۰۱۴ ویدیویی منتشر شد که یکی از طراحان وب گوگل توضیح می‌داد که شبکه‌های اجتماعی روی رتبه جستجو اثر نمی‌گذارند. شرکت بینگ عنوان کرده است که آن‌ها به وضعیت شبکه‌های اجتماعی برای وزن دادن به جستجو استفاده می‌کنند.
باوجود تمام این فراز و نشیب‌ها، مهم این است که بفهمیم دایره وسعت موتور‌های جستجو همیشه در حال تغییر است و این مسئله که اگر شبکه‌های اجتماعی امروز در موتور جستجو تأثیر نمی‌گذارد دلیل نمی‌شود که فردا هم این‌گونه باشد.
شبکه‌های اجتماعی موتور‌های جستجوی کوچک‌تری هستند با الگوریتم‌های مخصوص به خود، روش‌های بهینه‌سازی مخصوص، مزایای مخصوص و کاربران مخصوص. با استفاده از آن‌ها برای رسیدن به مخاطبان هدف یا افزایش حضور آنلاین، برند‌ها فقط روی ابزار‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که قدرت آن‌ها را افزایش دهند.

میلاد شاه‌بابایی

میلاد شاه‌بابایی

میلاد یک مهندس مکانیک با باورهای غیرمکانیکی است که به خلاقیت در تمام کارها ایمان دارد. او در حوزه رباتیک و برنامه‌نویسی فعالیت‌های زیادی کرده و در زمینه‌‌های آهنگ‌سازی، طراحی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز فعال است.

پاسخ دهید