پرسشی بسیار مهم که پاسخ دادن به آن چندان آسان نیست. وقتی شروع به بازاریابی برای کسب‌و‌کارتان در یک شبکه اجتماعی می‌کنید، با چالش‌های مختلفی مواجه هستید؛ برای نمونه انتخاب شبکه اجتماعی مناسب اولین چالش پیش روی شماست. این موضوع بسیار عادی است که نمی‌توانید در هر شبکه اجتماعی ثبت‌نام کنید؛ چون فعالیت بازاریابی حرفه‌ای در شبکه‌های مختلف نیازمند صرف زمان و انرژی قابل‌توجهی است. علاوه بر آن، تعداد زیادی پلتفرم با قابلیت‌های گسترده و در حال رشد وجود دارد که فعالیت همزمان در تمام آن‌ها باعث افت کیفیت می‌شود. همین دو موضوع ثابت می‌کند که بهتر است زمان و انرژی‌تان را صرف فعالیت چشم‌گیر و پیروزمندانه در یک تا سه شبکه اجتماعی کنید؛ تا اینکه در پنج تا شش پلتفرم فعالیتی متوسط و خنثی داشته باشید.

شبکه اجتماعی

چارچوب هر شبکه اجتماعی متفاوت است؛ هر‌کدام از آن‌ها شخصیت منحصر‌به‌فرد خود را دارند که نوع خاصی از محتوا را می‌طلبد. این موضوع بسیار مهم است که بدانید فعالیت در کدام‌یک از پلتفرم‌ها بهترین نتیجه را برای کسب‌وکارتان به ارمغان می‌آورد؛ به‌بیان‌دیگر، چارچوب کدام‌یک از آن‌ها بیشترین هماهنگی را با کارتان دارد. به محصولات یا خدمات کسب‌و‌کارتان فکر کنید؛ چه می‌فروشید و بهترین راه ارائه آن به بازار هدفتان چیست؟

به نیروهای انسانی‌تان فکر کنید؛ آیا در تیمتان کسی را دارید که بتواند زمان و انرژی‌اش را صرف فعالیت در‌زمینه شبکه اجتماعی کند تا بیشترین تاثیر را بر کسب‌و‌کارتان بگذارد؟

شبکه اجتماعی

به منابع مالی‌تان فکر کنید؛ بله فعالیت در شبکه‌های اجتماعی رایگان است، اما باید یک نفر را استخدام کنید تا نقشه‌ای برای فعالیت شما در هر شبکه اجتماعی طراحی کند، ‌نقشه را به مرحله اجرا ببرد و گام‌به‌گام با آن پیش برود. همچنین باید برای تبلیغات در هر شبکه اجتماعی هزینه‌ای در نظر بگیرید.

باید بتوانید برای هر پلتفرم شبکه اجتماعی که انتخاب می‌کنید یک برنامه صفر تا صدی و کامل طراحی و اجرای آن را به‌طور جدی دنبال کنید. نکته‌ای که درباره هر شبکه اجتماعی وجود دارد،‌ آسان به نظر رسیدن سواری بر موج آن است؛ اما وجود یک نقشه طراحی‌شده، باعث می‌شود تلاش‌های بازاریابی‌تان متمرکز و مستمر باقی بماند. علاوه بر این، بازاریابی شبکه اجتماعی فرایندی زمان‌بر است. نتیجه آن به‌صورت فوری مشخص نمی‌شود. باید تمام جنبه‌های پلتفرمی را که انتخاب می‌کنید به خوبی بشناسید. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ممکن است به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت تلقی شود؛ اما نتایج حاصل از آن به‌طور‌قطعی ارزش صرف این زمان طولانی را دارد.

با در نظر داشتن این نکات کلیدی، در تپلیغ آکادمی به بررسی تاثیرگذار‌ترین و محبوب‌ترین شبکه های اجتماعی می‌پردازیم:

فیس‌بوک

شبکه اجتماعی

غول شبکه‌های اجتماعی؛ فیس‌بوک ماهانه ۲٫۲ میلیارد نفر «کاربر فعال» دارد. این آمار به آن معناست که حدود ۳۰ درصد از نسل انسان، طی ۳۰ روز گذشته وارد فیس‌بوک شده‌اند. برای معرفی کسب‌و‌کارتان به دنیا،‌ فیس‌بوک یک مرجع مهم غیر‌قابل‌انکار است. به‌طور کلی خاستگاه اولیه کسب‌و‌کار آنلاین،‌ فیس‌بوک بوده است.

با استفاده از فیس‌بوک،‌ کاربران می‌توانند تمام اطلاعات موجود در وب‌سایت شما را دریافت کنند، می‌توانند از طریق ارسال پیام با کسب‌و‌کار شما تعامل داشته باشند، همان‌طور که با دوستانشان در فیس‌بوک ارتباط برقرار می‌کنند، همچنین می‌توانند در صفحه‌تان بچرخند و محصولاتتان را بخرند.

در حال حاضر،‌ پس از رسوایی کمبریج آنالیتیکا و دسترسی غیرمجازی که به اطلاعات شخصی نزدیک به ۵۰ میلیون نفر از کاربران پیدا‌کرده بود، بحث‌و‌جدل‌های بسیاری درباره فیس‌بوک وجود دارد؛ اما علیرغم این شرایط، از فیس‌بوک همچنان به‌عنوان یکی از قدرتمند‌ترین ابزار‌های بازاریابی شبکه اجتماعی یاد می‌شود.

پتانسیل و جمعیت بازار هدف در فیس‌بوک چنان قابل‌توجه است که داشتن یک صفحه در آن،‌ برای هر کسب‌و‌کاری الزامی است. اگر فقط در یک شبکه اجتماعی قصد فعالیت بازاریابی دارید،‌ فیس‌بوک گزینه‌ای است که باید روی آن تامل کنید.

اینستاگرام

اینستاگرام، به‌طورکلی درباره جلوه‌های بصری است؛ به‌عنوان پلتفرمی که کار اصلی آن به اشتراک گذاشتن عکس و ویدیو است، اینستاگرام بهترین شبکه اجتماعی برای محصولات و خدماتی است که سیاست بازاریابی آن‌ها بر پایه تصویر است. با توجه به رشد سریع اینستاگرام در مقایسه با سایر شبکه‌های اجتماعی،‌ می‌توان گفت که این پلتفرم در حال تبدیل‌شدن به نمونه بارز بازاریابی شبکه اجتماعی است.

شبکه اجتماعی

با‌وجود ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و رابط برنامه‌نویسی کاربردی که از ابتدا به‌طور جدی محافظت شده است،‌ اینستاگرام یکی از قابل‌اعتماد‌ترین و در‌عین‌حال سریع‌ترین پلتفرم از‌لحاظ رشد در بین شبکه‌های اجتماعی است. البته پس‌از‌آنکه فیس‌بوک مالکیت اینستاگرام را به‌دست آورد، برای از بین بردن حواشی ناشی از احتمال ضعیف شدن امنیت، دسترسی به رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی را محدود کرد.

اگر فعالیت شما در اینستاگرام به‌عنوان یک بازاریاب باشد، این محدودیت در دسترسی، کارتان را کمی سخت خواهد کرد؛ چون میزان اطلاعاتی که برای گرفتن تصمیمات استراتژیک در اختیارتان می‌گذارد کمتر است. اما اگر فعالیتتان در حد صفحه شخصی باشد، از شما در برابر پروپاگاندا محافظت می‌کند.

هیچ‌کدام از موارد بالا، نمی تواند این حقیقت را تغییر دهد که اینستاگرام در سه سال گذشته با نرخ ۱۰۰ میلیون کاربر جدید فعال در هر ۶ ماه، رشد مداوم داشته است. پتانسیل زیادی برای رشد در اینستاگرام وجود دارد؛ کافی است به‌طور مستمر پست‌هایی با محتوای درگیر کننده بگذارید و با فالوئر‌ها تعامل داشته باشید.

چگونه به اینفلوئنسر اینستاگرام تبدیل شویم؟
خواندن این مقاله

تبلیغات اینستاگرام تبدیل به ابزار مهمی برای بالا بردن نرخ بازگشت سرمایه شده است. سایت eMarketer، تخمین می‌زند که اینستاگرام ۶٫۸۴ میلیارد دلار از درآمد تبلیغات موبایلی کل دنیا را در سال ۲۰۱۸ از آن خود خواهد کرد. بسیاری از مردم فهمیده‌اند که چگونه از تبلیغات اینستاگرام، به نتایج هدفمند با قیمت موردنظرشان دست یابند.

توییتر

شبکه اجتماعی

توییتر ماهانه ۳۳۰ میلیون کاربر جدید جذب می‌کند. تا پاییز ۲۰۱۷، در هر توییت می‌توانستید فقط از ۱۴۰ کاراکتر استفاده کنید؛ اما در حال حاضر این تعداد به ۲۷۰ کاراکتر افزایش یافته است. علیرغم محدودیت کاراکتر در توییتر، ثابت‌شده است که این پلتفرم برای ایجاد ارتباط با مشتریان بسیار مناسب است.

اختصار متن‌ها در توییتر، این پلتفرم را به ابزاری عالی برای
انتشار عنوان مقاله یاسر تیتر آن تبدیل کرده است
که می‌تواند به‌سرعت آن‌ها را همه‌گیر کند؛
چه خوب باشند چه بد.

توییتر یک پلتفرم معقول برای سنجش بازخورد مشتریان است؛ بنابراین اگر می‌خواهید با مشتریانتان در ارتباط و با آن‌ها همگام باشید، فعالیت در توییتر می‌تواند مفید باشد.

اما به این نکته توجه داشته باشید که ساختار توییتر، تیتر محور است و اجازه انتشار مطالب عمیق‌تر را نمی‌دهد. علاوه بر این، حدود ۱۵ درصد از کاربران توییتر را ربات‌ها تشکیل می‌دهند (حدود ۴۸ میلیون کاربر)، که این تعداد قابل‌ملاحظه مانع از ایجاد یک راه ارتباطی معتبر با کاربران است؛ البته برای مدل بعضی کسب‌و‌کار‌ها این موضوع مشکلی ایجاد نمی‌کند و مانند هر ابزار دیگری، همه‌چیز به نوع کار شما و نتیجه موردنظرتان بستگی دارد.

برای بیشتر کسب‌و‌کارها، ارتباط با مشتریان به مرکزیت موفقیت در کسب‌و‌کار اتفاق می‌افتد. با در نظر گرفتن این نکات، توییتر بهتر است اولویت اول شما برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی باشد.

لینکدین

لینکدین بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی مورد‌استفاده صاحبان کسب‌و‌کار و نیرو‌های حرفه‌ای است؛ این پلتفرم در هر‌ماه ۲۵۰ میلیون کاربر فعال جذب می‌نماید.

لینکدین از همه شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای‌تر است؛ این پلتفرم برای ارتباط پیدا کردن با افراد فعال در صنعتتان، پیدا کردن شغل یا نیروی کار حرفه‌ای و ایجاد شبکه ارتباطی مرتبط با کارتان بسیار سودمند است. همچنین می‌توانید در این شبکه محتوا منتشر کنید و خود را به‌عنوان متخصص در حوزه تخصصی‌تان به دیگران معرفی کنید. این نکته دارای اهمیت است که ۷۰ درصد از کاربران لینکدین، خارج از ایالات‌متحده آمریکا هستند؛ پس اگر به بازاریابی برای مخاطبان جهانی علاقه‌مندید، لینکدین فضای خوبی برای فعالیت است.

شبکه اجتماعی

یوتیوب

شبکه اجتماعی

یوتیوب، مشهورترین سایت ویدیو محور با بیش از ۱٫۵۷ میلیارد کاربر فعال ماهانه است. یوتیوب دومین موتور جستجوی جهان پس از گوگل و متعلق به آن شرکت است؛ بنابراین اگر کسب‌و‌کار شما به بازاریابی ویدیویی نیاز دارد، درباره فعالیت در یوتیوب شک نکنید. علاوه بر آن به یاد داشته باشید که فعالیت در یوتیوب می‌تواند بر سئوی سایت شما تاثیر مثبت داشته باشد.

گوگل پلاس

شبکه اجتماعی

گوگل پلاس ۳۹۵ میلیون کاربر فعال دارد؛ علیرغم اینکه فعالیت در آن چندان شبیه فعالیت در یک شبکه اجتماعی نیست، می‌تواند بر سئو تاثیر مفیدی داشته باشد. همه ما می‌دانیم که گوگل پادشاه تمام موتور‌های جستجو است و هر آنچه که در اینترنت به دنبال آن می‌گردید از فیلتر گوگل رد می‌شود. اما آیا فقط به دلیل بودن نام گوگل بر یک پلتفرم باید آن را در اولویت فعالیت‌هایتان در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید؟
هم بله و هم خیر.

گوگل پلاس، بیشتر از هر شبکه دیگری با گوگل در ارتباط است و داشتن پروفایل و فعالیت در آن، وضعیت رده‌بندی شما‌را در موتور‌ جستجوی گوگل بهبود می‌بخشد. وقتی کسی کسب و‌کار شما‌را سرچ می‌کند،‌ تمام اطلاعاتی که نیاز دارد به‌علاوه آخرین پست‌هایی که در گوگل پلاس گذاشته‌اید در نتایج جستجو دیده می‌شوند؛ پس حضور نداشتن در گوگل پلاس می‌تواند به حضور شما در فضای آنلاین آسیب برساند.

اما در نظر داشته باشید که از سال ۲۰۱۶ به بعد، ۹۱ درصد از اکانت‌های گوگل پلاس خالی هستند؛ یعنی یا به‌عنوان اسپم ساخته‌شده‌اند و یا به‌عنوان مرحله‌ای برای دسترسی به خدمات دیگر گوگل. بنابراین به فعالیت در گوگل پلاس به معنای فعالیت در یک پلتفرم اجتماعی تعاملی نیست.

داشتن یک پروفایل گوگل پلاس برای کسب‌و‌کارتان و انتشار گاه‌به‌گاه به‌روز‌رسانی‌ها در آن خوب است؛ اما صرف زمان و هزینه زیاد برای فعالیت جدی به‌صرفه نیست.

شبکه اجتماعی

شرکت گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که به دلیل وجود مشکلات امنیتی
در ساختار شبکه اجتماعی گوگل پلاس،‌
تا آگوست ۲۰۱۹ به‌طور رسمی آن را تعطیل خواهد کرد.

کلام آخر درباره بازاریابی شبکه اجتماعی

بازار هدف برای کسب‌و‌کارتان را بشناسید؛ اصلی‌ترین پلتفرم‌هایی که مخاطبان هدفتان در آن‌ها فعال اند را شناسایی کنید، کار کردن با آن پلتفرم‌ها را به خوبی یاد بگیرید، بین یک تا سه عدد از آن‌ها را انتخاب کنید و تمام فعالیت‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی‌تان را در آن‌ها متمرکز کنید.

منبع: Medium

سها ذاکری

سها ذاکری

سها سال‌هاست که می‌نویسد؛ از دوران وبلاگستان فارسی تا امروز. او یک کتاب‌باز حرفه‌ای و عاشق ادبیات و هنر است. در زمینه‌ی ترجمه باتجربه است و همیشه ایده‌های جدیدی برای دیجیتال مارکتینگ دارد.

پاسخ دهید