بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ (Content Marketing) شیوه‌ای جدید و لازمه‌ی بازاریابی در دنیای دیجیتال است. در بازاریابی محتوا، با خلق و ارائه محتوای ارزشمند، جذاب و غنی، مخاطب را جذب و حفظ می‌کنید؛ سپس طی فرآیندهایی این مخاطبان به مشتریان وفادار و سودآور تبدیل می‌شوند. در حقیقت، بدون تبلیغات و اشاره‌ی مستقیم، محصولات و خدماتتان را به‌تدریج معرفی می‌کنید. در ادامه با تپلیغ آکادمی همراه شوید.

در دنیای دیجیتال امروز، صرف نظر از اینکه از کدام روش بازاریابی در کسب‌وکارتان استفاده می‌کنید، بازاریابی محتوا باید بخشی از فرآیند بازاریابی شرکتتان باشد. هرقدر نیاز مخاطبتان را بهتر بشناسید و بتوانید محتوای موردنیازش را در قالبی مفید و کاربردی ارائه دهید، با سرعت بیشتری به مشتری وفادار تبدیل می‌شود. این روش آینده‌نگر، می‌تواند محصولات و خدمات آینده‌تان را هم پیشاپیش به مشتری‌هایتان معرفی می‌کند تا نیازی به اطلاع‌رسانی مستقیم برای محصولات جدیدتان نداشته باشید.

محتوای مفید باید هسته بازاریابی شما باشد.

سه دلیل اصلی برای بازاریابی محتوا وجود دارد:

  • افزایش فروش
  • صرفه‌جویی در هزینه
  • تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل و افزایش وفاداری‌شان

اگر ارتباط محتوای تولیدشده را با نیاز مشتریان کسب‌وکار نادیده بگیرید، فرآیند بازاریابی محتوایتان ارزش زیادی نخواهد داشت. درواقع، تولید محتوای ارزشمند و اغناکننده، تنها موردی است که باعث جذابیت بازاریابی محتوا و برتری آن در مقایسه با هزاران پیام تبلیغاتی روزانه می‌شود.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا با تولید محتوای غنی

دنیای اینترنت، گوشی‌های هوشمند و موتورهای جستجو، مشتری‌های سنتی گذشته را به مشتری‌های آگاه و سخت‌باور امروزی تبدیل کرده است که به‌سادگی و با دیدن چند بیلبورد تبلیغاتی برای خرید محصول یا دریافت خدمات، قانع نمی‌شود؛ پس اگر می‌خواهید محصول یا خدمات جدیدی عرضه کنید، باید با تولید محتوای ارزشمند، غنی و مرتبط با نیاز مشتری، احساسات او را برانگیزید و در درازمدت او را به کارشناسی در حوزه‌ی فعالیتتان تبدیل کنید؛ سپس می‌توانید روی تصمیم خریدش تاثیر بگذارید.

محتوای همیشه سبز چیست؟ یک محتوای پایدار، چطور موجب بهبود سئو می‌شود؟
خواندن این مقاله

اهداف بازاریابی محتوا

یکی از اهداف مهم بازاریابی محتوا این است که نام برندتان را بر سر زبان‌ها بیندازید؛ یعنی از کانتنت مارکتینگ به‌عنوان ابزاری برای برندینگ استفاده کنید. با تهیه‌ی محتوای مناسب برای مخاطبانتان، خیلی ساده‌تر می‌توانید نام کسب‌وکارتان را به یک برند تبدیل کنید.

همزمان با برندسازی برای نام تجاری به کمک بازاریابی محتوا، لازم است که خدمات و محصولاتتان را هم به مخاطب معرفی کنید؛ البته فراموش نکنید که برای کسب موفقیت در زمینه‌ی معرفی محصولات، لازم است به ویژگی خاص آن اشاره کنید که در محصولات مشابه دیگر وجود ندارد و اینکه این مشخصه چگونه نیازی از مشتری را رفع می‌کند.

خودتان را جای مخاطب بگذارید تا نیازهایش را بهتر بشناسید.

هرچقدر تولید محتوا حرفه‌ای‌تر انجام شود، تعداد بیشتری مخاطب را جذب و آن‌ها را به مشتری‌های وفادارتان تبدیل می‌کند. باید هنگام تولید محتوا، خود را جای مخاطبانتان بگذارید تا نیازها و علاقه‌مندی او را بشناسید و مطمئن شوید که محتوای مفیدی را ارائه کرده‌اید.

وقتی نام کسب‌وکارتان بر سر زبان‌ها بیفتد و اکثر جامعه با محصولات و خدماتتان آشنایی داشته باشند، نوبت مخاطبان وفادار و همراه شماست که برایتان درآمدزایی کنند. این کاربران که آن‌ها در درازمدت آموزش داده‌اید، حالا به‌عنوان بازاریاب‌هایی برای کسب‌وکارتان، خیل مخاطبان بالقوه را به مشتریان سودآور تبدیل می‌کنند.

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید