بازی فینگیلیش یک روش جدید یادگیری زبان انگلیسی است. یادگیری زبان دوم ‌کم‌کم به یک نیاز اصلی برای هر فعالیتی تبدیل می‌شود. دانستن زبان دوم نه تنها در حوزه‌های مختلف به شما کمک می‌کند، بلکه می‌تواند فرصت‌های شغلی و راه‌های ارتباطی متعددی به وجود بیاورد؛ اما برای این‌که یک زبان خارجی جدید یاد بگیرید یا باید کلاس بروید یا به معلم خصوصی نیاز خواهید داشت. زندگی روزمره هم باعث شده است که بسیاری از مردم فرصتی برای ثبت‌نام در آموزشگاه زبان نداشته باشند یا نمی‌توانند یک معلم خصوصی خوب پیدا کنند. اینجاست که روش‌های جدید یادگیری زبان، بیش از پیش جلب توجه می‌کنند. با کمی جست‌وجو با کلی اپلیکیشن و حتی ویدیوی آموزشی یادگیری زبان مواجه می‌شوید؛ حالا فکر کنید بازی جذابی وجود دارد که به روشی هیجان‌انگیز می‌تواند زبان انگلیسی آموزش دهد و حتی از مخاطب امتحان هم بگیرد.

بازی فینگیلیش همان بازی مورد نظر ماست. این بازی برای این ساخته شده است که تجربه‌ای هیجان‌انگیز و لذت بخش از آموزش زبان را به کاربران منتقل کند. بازی فینگیلیش هم اکنون بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد و توانسته امتیاز ۴٫۲ از ۵ را باکسب ۲۰۴ رای به دست بیاورد. با تپلیغ آکادمی همراه باشید.

بازی فینگیلیش

بازی فینگیلیش هم اکنون بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد!

بازی فینگیلیش

با فینگیلیش کلمه به کلمه پیشرفت کنید

بازی فینگیلیش به این صورت طراحی شده است که یک کلمه انگلیسی پیش روی کاربر قرار می‌گیرد و کاربر باید معنی آن را از میان حروف متعددی که به نمایش درآمده‌اند، پیدا کند. حروف داخل لامپ‌هایی قرار گرفته‌اند که با انتخاب آن‌ها، لامپ موردنظر روشن می‌شود. اگر حروف را هم اشتباه انتخاب کنید، این امکان در اختیار کاربران قرار گرفته که لامپ را خاموش کند. با انتخاب حروف موردنظر به ترتیب درست، می‌توانید کلمه موردنظر را حدس برنید؛ همچنین برای حدس زدن کلمات می‌توانید از تعداد خانه‌هایی که برای کلمه درست در نظر گرفته شده استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید کلمه انگلیسی در نظر گرفته شده چند معنی دارد، با شمردن خانه‌هایی که برای معنی درست در نظر گرفته شده است، می‌توانید با دقت بیشتری کلمه‌ها را پیدا کنید. با پیشرفت در بازی کلمه‌های سخت‌تر و ترکیبی هم پیش روی مخاطب قرار می‌گیرد؛ مثلا با عبارت‌هایی مواجه می‌شوید که از دو یا سه کلمه تشکیل شده‌اند؛ اما بازی برای این‌که روند حدس زدن کلمات را برای کاربران راحت‌تر کند چند گزینه راهنما در نظر گرفته است. با انتخاب این گزینه‌ها می‌توانید چند حرف از جواب صحیح را مشخص کنید یا حروف اشتباه را حذف کنید.

همچنین این امکان هم وجود دارد که مرحله را رد کنید؛ البته برای استفاده از گزینه‌های راهنمایی بازی باید سکه خرج کنید. با پیدا کردن معنی درست هر کلمه میزان مشخصی سکه به‌دست خواهید آورد؛ ولی با تماشای ویدیوی تبلیغاتی می‌توانید میزان سکه دریافتی را دوبرابر کنید. سکه‌ها برای باز کردن مراحل جدید یا استفاده از راهنماهای متعدد به کار می‌روند. یگ گردونه شانس هم در بازی وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید جایزه‌های مختلفی دریافت کنید. این گردونه شانس را می‌توان ارتقا داد که آن هم به وسیله سکه‌هایی که در اختیار دارید امکان‌پذیر است. ارتقا گردونه شانس باعث می‌شود که بعدا جایزه‌های بهتری دریافت کنید. در کنار گردونه شانس، صندوقچه جادویی هم در بازی قرار گرفته است. صندوقچه‌ای که هر چند ساعت یک‌بار جایزه خوبی به کاربران می‌دهد؛ اما اگر فکر می‌کنید که به سکه‌های بیشتری نیاز دارید و قصد دارید مراحل بازی را زودتر باز کنید، می‌توانید به فروشگاه بازی سر بزنید. در فروشگاه بازی نه تنها می‌توانید به میزان دلخواه سکه خریداری کنید، بلکه امکان خرید بیت‌کوین طراحی شده در بازی را هم خواهید داشت. با داشتن بیت‌کوین می‌توانید هر وقت که خواستید صندوقچه شانس بازی را باز کنید.

مسابقه و جایزه

هر کلمه جدیدی که در بازی یاد می‌گیرید در قالب کارتی به مجموعه کارت‌های شما اضافه می‌شود. هر کدام از مراحل بازی را که به پایان می‌رسانید، کارت آن را دریافت می‌کنید. جمع‌آوری این کارت‌ها باعث می‌شود که شما در هر لحظه‌ای که می‌خواهید می‌توانید کلمه موردنظرتان را پیدا کنید و معنی آن را هم ببینید. با این کار می‌توانید معنی کلمات را تمرین کنید و آن‌ها را به خاطر بسپارید. پس از این‌که چند کلمه را حدس زدید بازی از میان کلمه‌های جدیدی که به شما آموزش داده امتحان میگیرید. اینجاست که باید جواب سوالات را بدهید و امتیاز کسب کنید. امتحان بازی هم به این صورت است که کلمه انگلیسی به نمایش در می‌آید و از میان چهار گزینه پیش رو باید جواب را انتخاب کنید. حتی اگر به دنبال امتحان‌های سخت‌تر و چالش برانگیزتر هستید می‌توانید به قسمت «بازی روزانه» مراجعه کنید. در این قسمت هر روز یک مسابقه وجود دارد. ۱۲ سوال از بازیکن پرسیده می‌شود با جواب دادن هر کدام از آن‌ها ۱۲ سکه دریافت می‌کنید.

درس‌های جدید در راه فینگیلش

از خوبی‌های بازی فینگیلیش این است که همیشه به‌روزرسان‌های جدید به بازی اضافه می‌شود. در جدیدترین به‌روزرسان این بازی حالت بازی روزانه، مراحل مربوط به خانه پالتی و کارت‌های جدید در اختیار کاربران قرار گرفته است. حتی در آینده هم مسابقه‌های هفتگی و ماهانه به بازی اضافه خواهد شد. همه این‌ها خودشان به معنای درس‌های جدیدی هستند که به این بازی اضافه شده‌اند و کاربران به وسیله آن‌ها می‌توانند کلمه‌های جدیدتری یاد بگیرند. با فینگیلیش متوجه می‌شوید که یادگیری زبان هیچ وقت تا این سطح هیجان‌انگیز و ساده نبوده است. فضای هنری بازی نظر کاربر را به سمت خودش جلب می‌کند و موسیقی آن نیز تمرکز بازیکن را افزایش می‌دهد. اگر بازی فینگیلیش را حسابی دنبال کنید و مراحل آن را پشت‌سر بگذارید قطعا می‌توانید در مدت زمان کمی انگلیسی صحبت کنید.

دریافت از کافه بازار
مجید نوردوست

مجید نوردوست

مجید بیش از ۱۰ سال است که درحوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی می‌نویسد. بازی‌های ویدیویی اصلی‌ترین علاقه او به حساب می‌آیند و به همین دلیل نیم‌نگاهی هم به فیلم‌ها و کتاب‌های فانتزی و علمی-تخیلی دارد.

پاسخ دهید