بازی های موبایل متناسب با همه سنین و برای تمام افراد در هر موقعیتی وجود دارند؛ بااین‌حال، بسیاری از برندها، هنوز سهمی از بازار در میان بازی های موبایل ندارند. دلیل این موضوع چیست؟

به‌عنوان دلیل اصلی این موضوع باید بگوییم که بستر موبایل هنوز جزو جدیدترین بسترهای اصلی تبلیغات محسوب می‌شود و نرخ بازگشت تبلیغات برند، همچنان در حال رشد است؛ اما ناشران بازی های موبایل ، تبلیغات برند را کشف کرده‌اند. بزرگ‌ترین ناشران، بازی‌های دیگر را با تبلیغات پوشانده‌اند و با موفقیت برای برندهای خودشان جلب‌توجه می‌کنند. آن‌ها امکان انجام این کار را دارند؛ زیرا کاربران موبایل، در مقایسه با کاربران کامپیوترهای شخصی، تبلیغات را بهتر به یاد می‌آورند و احتمال این‌که بعدا خرید کنند، بیشتر است.

بازی های موبایل

مزیت منحصربه‌فرد موبایل این است که
کاربرانش هیچ‌وقت گوشی خود را کنار نمی‌گذارند.

بازی‌ها تنها نوعی از اپلیکیشن‌های موبایل اند که خود کاربران، به‌دنبال آن‌ها می‌گردند حتی از طریق تبلیغات. فرمت‌های اصلی این کار به خوبی تعریف و تا حدی هم اندازه‌گیری شده است. چند دلیل وجود دارد که چرا بازی های موبایل را می‌توان منبع رو به رشد تبلیغات برند دانست. با تپلیغ آکادمی همراه باشید.

بازی های موبایل

همه چشم‌ها به شماست

تبلیغات ویدیویی درون برنامه، نرخ بازدید بالایی در حد ۸۰ درصد یا بیش‌تر دارد و کاربران از تبلیغات درون برنامه ای تجربه بهتری در مقایسه با تبلیغات وب موبایل دارند. از آن‌جا که جذب کاربران هزینه زیادی دارد و کاربران به هر دلیلی، همیشه مستعد رفتن به یک بازی جدیدند، توسعه‌دهندگان بازی برای حفظ کاربران، تلاش می‌کنند تا تمام قسمت‌های بازی را از جمله تبلیغات، تا حد ممکن جذاب نگه دارند. بازی سازان از طریق ترکیب تبلیغات در یک بازی، به بازی ها کمک می‌کنند تا مشکلات وب موبایل را نداشته باشند؛ چون اکثر تبلیغات در وب موبایل، یا مطالب را بیش‌تر مبهم می‌کند یا آن تبلیغ اصلا دیده نمی‌شود.

ویدیوهای جایزه در بازی های موبایل

توسعه‌دهندگان بازی های موبایل ، ویدیوهای جایزه هم می‌سازند؛ فرمت ویدیویی استاندارد با مقداری پیچ‌وتاب. هنگامی‌که کاربران یک بازدید را کامل می‌کنند، با جایزه درون بازی پاداش می‌گیرند. این فرآیند، ارتباطی مثبت را از طریق تجربه بازی ایجاد می‌کند. کاربران از تبلیغات پاداشی به‌شدت استقبال می‌کنند. ۶۲ درصد از بازیکن‌های موبایل ترجیح می‌دهند به جای انتخاب سایر آیتم‌های رایگان، آگهی تماشا کنند. تبلیغات جایزه دار، بسیار محبوب هستند. استودیوی Rappid Games معتقد است که بازی‌ها فقط از طریق تبلیغات پشتیبانی می‌شوند. بر اساس گزارش‌های سایر توسعه‌دهندگان، وقتی فرصت‌های دیدن تبلیغات کاهش پیدا کند یا حذف شود، کاربران ناراحت می‌شوند.

۷ نکته برای ساخت تبلیغات ویدیویی موبایلی
خواندن این مقاله

در آینده، سایر فرمت‌های تبلیغات موبایل هم برای برندها مهم می‌شود. تبلیغات همسان یا تبلیغات نیتیو (Native Ads) نوعی از تبلیغات است که با شکل و عملکردی طبیعی، شبیه تجربه خود کاربر طراحی می‌شود؛ مانند پست‌های تبلیغاتی اینستاگرام که به شکلی طبیعی بین سایر پست‌ها قرار می‌گیرد. تبلیغات تعاملی هم نوعی دیگر از تبلیغات درون برنامه ای است که به کاربر اجازه می‌دهد یک بازی یا اپلیکیشن را قبل از دانلود، امتحان کنند. این نوع تبلیغات به تبلیغ‌کننده امکان می‌دهد که برای کاربران، موقعیت تجربه‌ای تعاملی را فراهم کند تا آن‌ها با بازی یا اپلیکیشن ارتباط برقرار کنند.

امکان مشاهده نتایج

تبلیغات درون برنامه ای به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به محل تبلیغات، تعداد نمایش‌ها و تناوب پخش آن‌ها نظارت کنند؛ بااین‌حال، موبایل بهتر از این هم می‌تواند کار کند. ویژگی‌های اختصاصی موبایل، می‌تواند تعیین‌کننده بهترین شناسه ثابت برای پیگیری و نحوه‌ی جابه‌جایی آن در شبکه‌ها باشد. این راه‌حل‌ها مبتنی بر عملکردند و در اغلب موارد برتر از کوکی‌های وب‌موبایل هستند. شناسه‌های ثابت چون بر اساس ویژگی یک دستگاه خاص ساخته شده است، به‌خوبی کار می‌کند و می‌تواند با دقت، داده‌های بزرگ‌تر مانند تعداد دفعاتی که یک تبلیغ به یک کاربر مشخص نشان داده شود، محل کاربر و آن‌چه را که کاربر بعد از نصب انجام می‌دهد، نشان دهند.

بازی های موبایل

در حال حاضر بیش از نیمی از کل درآمد صنعت بازی، از دستگاه‌های موبایل است.

بازیکن‌های موبایل آماده‌اند تا هزینه کنند

تحقیقات گذشته نشان داده است که تنها درصد کمی از بازیکن‌های موبایل، پرداخت درون برنامه ای انجام می‌دهند. بااین‌حال، اقتصاد تلفن همراه فریبنده است؛ بیش از نیمی از کل درآمد صنعت بازی در حال حاضر از موبایل است. این تعداد هنوز هم به همان سرعتی در حال رشد است که بازی های موبایل در عادات روزانه مردم در سراسر جهان نفوذ می‌کنند. امروزه، بازیکن‌های موبایل از صنعتی ۷۰ میلیارد دلاری حمایت می‌کنند.

بازی های موبایل

نبرد بزرگ بعدی که اکنون در بازی های موبایل انجام می‌شود، جنگ میان کاربرانی است که در تمام زمان بیداری خود به برنامه‌ها و بازی های موبایل موردعلاقه‌شان چسبیده‌اند. اگر نگاهی به آینده بیندازیم، شرکت‌ها همچنان کمپین راه می‌اندازند و بازی های موبایل مرزهای در حال گسترشی را به برندها ارائه می‌دهند.

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید