بازی‌های ویدیویی باید برای مخاطب خاص خود تولید شوند و توجه به رده‌بندی ‌سنی بازی‌ها بسیار مهم است. هر بازی برای گروه سنی خاصی طراحی شده است و به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌شود، کودکان و نوجوانان به سمت بازی‌هایی با رده‌بندی ‌سنی بالاتر بروند؛ بااین‌حال بازی‌هایی هم که با رده‌بندی سنی کودک راهی بازار می‌شوند، باید حاوی مضامینی مناسب برای این گروه باشند؛ به همین دلیل، خانواده‌ها بیش‌تر به این موضوع توجه می‌کنند که چه بازی ویدیویی مناسب فرزند آن‌ها خواهد بود. ازآنجایی‌که موبایل به پلتفرم اصلی بازی کردن تبدیل شده است، بازی‌های موبایل مخاطب‌های زیادی پیدا کرده‌اند که کودکان هم بخشی از آن هستند. در این بازار شلوغ که همیشه بازی جدیدی برای گوشی‌های هوشمند عرضه می‌شود، پیدا کردن بازی مناسب کودکان که کیفیت خوبی هم داشته باشد، کار دشوار به نظر می‌رسد؛ بازی «شادی لند» از جمله بازی‌های موبایل ویژه کودکان است که می‌تواند واقعا جذاب باشد. شادی لند هم‌اکنون روی کافه بازار بیش از ۱۰۰ هزار نصب فعال دارد و امتیاز چهار از پنج ستاره را با بیش از ۱۳۰۰۰ نظر کسب کرده است. با تپلیغ آکادمی همراه باشید. شادی لند از معدود بازی‌های موبایل در حوزه کودک محسوب می‌شود که با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است.

بازی شادی لند

ماجراجویی در شادی لند

بازی موبایل شادی‌ لند از سرزمین‌های رنگارنگ و بسیار جذاب تشکیل شده که مناسب سن کودکان است. همه‌چیز سبکی کارتونی دارد تا کودکان بیشتر با آن ارتباط برقرار کنند. موسیقی‌های شاد و دل‌نشین و محیطی فانتزی و زیبا ازجمله موارد موردتوجه توسعه‌دهندگان این بازی بوده است؛ حتی صداگذاری روی شخصیت‌های بازی هم در سطح خوبی قرار دارد و صداگذاری‌ها با فضای بازی هماهنگ هستند و به‌این‌ترتیب، بازی مجموعه‌ای خوب از سرگرمی مخصوص کودکان را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد. بازی شادی لند از چند محیط مختلف تشکیل شده است که بازیکن با مراجعه به آن‌ها می‌تواند کارهای مختلفی انجام دهد و امتیاز کسب کند؛ مثلا با مراجعه به خانه مادر می‌توانید کیک درست کنید؛ اما درست کردن کیک از چندین مرحله مختلف تشکیل شده است؛ از انتخاب مواد و وسایل لازم برای تهیه کیک گرفته تا ترکیب آن‌ها به مقدار لازم و قرار دادن مواد در فر. در آخر هم به تزیین کیک می‌پردازید و کیک را به هر شکلی که دوست داشتید درمی‌آورید.

بررسی بازی موبایلی کوییز بمبی ؛ اطلاعات عمومی خودت را به رخ بکش!
خواندن این مقاله

پس از کار در خانه می‌توانید به کمک مادربزرگ در مزرعه بروید. از شخم زدن زمین گرفته تا کاشت محصول و برداشت آن را در مزرعه انجام خواهید داد. در ادامه می‌توانید به مغازه پدربزرگ بروید و در فروش به او کمک کنید. تمام کارهایی که بازیکنان در بازی انجام می‌دهند شامل مواردی آموزشی می‌شود؛ از صدور فاکتور با جمع عدد تا جدا کردن میوه‌ها بر اساس رنگ و نوع. بازی سعی کرده است آموزش‌های ابتدایی ریاضی ازجمله شمارش اعداد و اندازه‌گیری را به کودکان آموزش دهد. با عبور از هر مرحله یک تبلیغ مشاهده می‌کنید که به شما امتیاز می‌دهد؛ همچنین برخی از آیتم‌های بازی با دیدن ویدیوی تبلیغاتی در اختیار بازیکن‌ها قرار می‌گیرند.

در روند بازی، آموزش‌های ابتدایی ریاضی مانند شمارش اعداد و اندازه‌گیری، به کودکان آموزش داده می‌شود.

برای این‌که بازی شادی لند حالت رقابتی‌تری به خود بگیرد، امتیاز هر بازیکن در تابلو امتیازات ثبت می‌شود. با مراجعه به قسمت تابلوی امتیازات، می‌توانید امتیاز سایر بازیکنان را مشاهده کنید و برای به‌دست آوردن جایگاه آن‌ها تلاش کنید. از فروشگاه بازی می‌توانید دو بسته حذف تبلیغات یا بسته ثبت امتیاز را خریداری کنید تا امتیازتان در بازی ثبت شود و بتوانید رقابت هیجان‌انگیزی را با سایر بازیکنان داشته باشید. هرماه هم به بازیکنان برتر جایزه ویژه‌ای داده می‌شود. بازی شادی لند یک عنوان مناسب برای کودکان است که هم سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد و هم سعی کرده است با قرار دادن آموزش‌های ساده، کمی هم چالش‌برانگیز باشد. محیط بازی آن‌قدر جذاب طراحی شده است تا آن را بارها بازی کنید و امتیاز بیشتری به‌دست آورید.

دریافت از کافه بازار
مجید نوردوست

مجید نوردوست

مجید بیش از ۱۰ سال است که درحوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی می‌نویسد. بازی‌های ویدیویی اصلی‌ترین علاقه او به حساب می‌آیند و به همین دلیل نیم‌نگاهی هم به فیلم‌ها و کتاب‌های فانتزی و علمی-تخیلی دارد.

پاسخ دهید