بازی‌های موبایلی رقابتی همیشه علاقه‌مندان سر سخت خودشان را دارند. در این میان بازی‌هایی که با محوریت اطلاعات عمومی ساخته می‌شوند مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند. بازی « کوییز بمبی » (Quiz Bombi) هم از جمله همین بازی‌ها به حساب می‌آید. این بازی آنلاین شما را به رقابت با دیگر بازیکنان دعوت می‌کند تا مشخص شود چه‌کسی به عنوان باهوش‌ترین فرد بازی انتخاب خواهد شد. بازی آنلاین کوییز بمبی هم اکنون 5 هزار نصب فعال دارد و امتیاز 4.6 از 5 را با دریافت 8005 رای در کافه بازار به دست آورده است. در ادامه با تپلغ آکادمی همراه باشید.

تنوع چالش‌های بازی کوییز بمبی در نوع خود بسیار جذاب به نظر می‌رسند. البته که هر چالش‌ هم در حوزه‌های ورزشی، اطلاعات عمومی، سینما و تلویزیون، زبان انگلیسی، تاریخ و مذهبی، هوش و ریاضی، گردشگری و جغرافیا و شعر و ادبیات است و کاربران می‌توانند با انتخاب حوزه مورد علاقه خودشان به رقابت با دیگر کاربران بپردازند.

برای اینکه بازی روند جذاب‌تری به خودش بگیرد، توسعه‌دهندگان این بازی دهکده‌ای را در اختیار کاربران قرار داده‌اند.

کوییز بمبی
بازی موبایلی کوییز بومبی

در طول بازی کوییز بمبی و با به دست آوردن سکه که با پیروزی در مسابقات مختلف به دست می‌آورید می‌توانید دهکده‌ای که در اختیار دارید را زیباتر کنید. حتی با استفاده از فروشگاه بازی نیز می‌توانید آیتم‌های این قسمت را خریداری کنید. همچنین در دهکده شما جایزه‌های متعددی قرار گرفته که هر چند ساعت یک‌بار می‌توانید آن‌ها را جمع آوری کنید و  به میزان مشخصی بلیت و قلب به دست بیاورید. دو المانی که برای انجام دادن مسابقه‌های بازی به آن‌ها نیاز زیادی خواهید داشت.

با داشتن قلب و بلیت می‌توانید در هر لحظه که خواستید وارد مسابقه‌های بازی شوید. مسابقه‌هایی که به حالت‌های مختلف برگزار می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را حتی تا ۴ نفره هم بازی کنید. مسابقه‌ها در حالت‌هایی به نام‌های عکسی، ساده، بی پایان، دوستانه و ۲ به ۲ اجرا می‌شوند. در مسابقه عکسی، تصویری به کاربران نشان داده می‌شود. کاربران نیز باید از بین گزینه‌های موجود پاسخ صحیح را انتخاب کنند. در مسابقه ۲ به ۲ نیز هر دو بازیکن در یک تیم قرار میگیرند و باید با هم رقابت کنند. البته برای بازی کردن هر کدام از مسابقه‌های بازی به میزانی مشخص قلب  و بلیت نیاز خواهید داشت.

آموزش طراحی بازی موبایلی و چند نمونه چشم‌گیر برای طراحان رابط کاربری
خواندن این مقاله

 

برای اینکه بتوانید سکه، قلب و بلیت بیشتری به دست بیاورید می‌توانید پس از  پیروزی در هر مسابقه میزان جایزه خودتان را با دیدن ویدیوی تبلیغاتی بیشتر کنید. ویدیوهای تبلیغاتی بازی تنها پس از پیروزی در مسابقه‌های مختلف و برای به دست آوردن جایزه‌های بیشتر نمایش داده می‌شوند. همچنین پرداخت درون برنامه‌ای نیز در بازی وجود دارد که می‌توانید قلب و بلیت بخرید یا با سکه‌هایی که به دست آورده‌اید آیتم‌هایی برای دهکده خودتان بخرید.

بازی موبایلی کوییز بمبی

از دیگر امکانات بازی کوییز بمبی می‌توان به ارسال سوال و تصاویر به بازی اشاره کرد. با این کار می‌توانید سطح سختی سوالات را بالاببرید و تنوع سوالات بازی را نیز افزایش دهید. در این بازی می‌توانید رتبه خودتان در طول هفته را هم مشاهده کنید. هر چقدر که مسابقات بیشتری را ببرید می‌توانید رتبه بهتری در بین سایر بازیکنان پیدا کنید و حتی به جایگاه نفر اول هم برسید.

یکی از ویژگی‌های جذاب این بازی در مقایسه با دیگر بازی‌های سبک اطلاعات عمومی، طراحی آواتار مخصوص برای هرکدام از کاربرن بازی است. کاربران در قالب شخصیت‌های کارتونی جالبی در بازی حضور پیدا می‌کنند. این امکان در اختیار بازیکنان قرار داده شده تا بتوانند ظاهر آواتار خودشان را آن‌طور که می‌خواهند شخصی‌سازی کنند. در قسمت فروشگاه بازی هم کلی آیتم برای شخصی‌سازی آواتار‌ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که با خریدن آن‌ها می‌تواند شخصیتی متفاوت‌تر از سایر بازیکنان داشته باشد. اگر به دنبال یک بازی رقابتی جذاب هستید که در آن اطلاعات عمومی شما به چالش کشیده شود، بازی گوییز بمبی را از دست ندهید.

دریافت از کافه بازار
مجید نوردوست

مجید نوردوست

مجید بیش از ۱۰ سال است که درحوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی می‌نویسد. بازی‌های ویدیویی اصلی‌ترین علاقه او به حساب می‌آیند و به همین دلیل نیم‌نگاهی هم به فیلم‌ها و کتاب‌های فانتزی و علمی-تخیلی دارد.

پاسخ دهید