قرار گرفتن تبلیغات در وبسایت یا اپلیکیشنتان، به معنی آن نیست که این تبلیغات، دیده می‌شوند. قابلیت دیده شدن تبلیغ (Viewability)، به شما نشان می‌دهد که یک تبلیغ، شانس و فرصتی برای دیده شدن دارد یا نه!

قابلیت دیده شدن تبلیغ (Viewability) چیست؟

قابلیت دیده شدن، اندازه‌گیری شانس و فرصت یک تبلیغ برای دیده شدن توسط یک کاربر است. بازاریابان با اندازه‌گیری تعداد دفعاتی که تبلیغات آنها در مقابل چشم کاربران ظاهر می‌شود این موضوع را می‌فهمند.
بنابراین، چرا موضوع قابلیت دیده شدن تبلیغ مهم است؟ واضح است: اگر تبلیغ دیده نشود، نمی‌تواند تاثیری داشته باشد یا برداشت و احساس افراد را تغییر دهد یا برای یک برند، اعتماد ایجاد کند. قابلیت دیده شدن تبلیغ، به بازاریابان کمک می‌کند تا میزان اثربخشی کمپین را بفهمند و هزینه‌های تبلیغاتی خود را به رسانه‌های با ارزش‌تر اختصاص دهند.

دیده شدن تبلیغ

بازدید فعال (Active View) چیست؟

حالا که دیگر درباره قابلیت دیده شدن و نقش و اهمیت آن در برنامه ریزی‌های رسانه‌ای خود چیزهایی می‌دانید، نوبت به آن رسیده که بدانید چطور آن را اندازه بگیرید؟

گوگل، بازدید فعالی را (Active View) پیشنهاد می‌کند که یک راه‌حل رایگان، شفاف و بی دردسر، که توسط شورای امتیازگذاری رسانه‌ها تأیید شده است و میزان تاثیرات نمایش‌های قابل دیدن و ویدیوها را در وبسایت ها و اپلیکیشن‌ها اندازه می‌گیرد. بازدید فعال در همه محصولات تبلیغی گوگل ادغام شده است و در زمانی مشخص و بر اساس تاثیری که داشته است، بررسی میکنندکه آیا آن تبلیغ، خوب دیده شده است یا نه؟

ایمپرشن‌های قابل دیدن (Viewable Impression) چیست؟

ایمپرشن‌های قابل دیدن یا Viewable Impression در صنعت تبلیغات آنلاین، معیاری است برای سنجش اینکه تبلیغ واقعا قابل دیدن است یا خیر؟

طی یک تلاش، برای تقویت استانداردسازی بیشتر اینکه «چه چیزی، یک ایمپرشن قبال دیدن محسوب می‌شود، دفتر تبلیغات تعاملی (IAB) و شورای امتیازگذاری رسانه‌ها (MRC) ، با صدها آژانس بزرگ، تبلیغ کنندگان، ناشران و ارائه دهندگان فناوری (از جمله گوگل) همکاری کرده است تا استاندارد صنعتی جمعی را توسعه دهد.

کسب درآمد از اپلیکیشن ؛ سه مفهوم پایه برای توسعه دهندگان
خواندن این مقاله

در گوگل، از تعریف و دیدگاهی که IAB و MRC ارائه می‌دهند، پشتیبانی می‌شود: از حداقل ۵۰ درصد کل تبلیغاتی که در معرض دید است، حداقل یک ثانیه برای تبلیغات نمایشی و دو ثانیه برای تبلیغات ویدئویی در نظر گرفته می‌شود.

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید