مقاله‌های بنیاد محتوا یا همان مقاله Cornerstone ، مهم‌ترین مقاله‌های وب سایت هستند؛ درواقع، مقاله‌هایی که می‌خواهید بالاترین جایگاه را در موتورهای جستجو داشته باشند، بنیاد محتوا یا کرنراستون نام دارند. این محتوا، هدف کسب و کار شما را بازتاب می‌دهد و رسالت شما را بیان می‌کند.
مقاله‌های بنیاد محتوا به‌طور معمول، مطالبی «طولانی» و «توضیحی» هستند که به‌نوعی، ترکیبی از سایر مقاله‌های شما را با حفظ رویکردتان شامل می‌شوند.
در این مقاله، همه مواردی که باید درباره محتوای سنگ بنا بدانید، شامل نحوه نگارش و  لینک سازی با آن‌ها، توضیح داده می‌شود.

با تپلیغ آکادمی همراه شوید تا دقیقا مقاله‌های بنیاد محتوا یا Cornerstone را بشناسید.

بنیاد محتوا

کدام مقاله‌ها بنیاد محتوا یا Cornerstone هستند؟

مقاله‌های بنیادمحتوا را با دقت انتخاب کنید. دوست دارید وقتی کسی برای اولین بار از سایت یا وبلاگ شما بازدید می‌کند، کدام مقاله‌ها را بخواند؟ کدام مقاله‌ها برای شما از همه مهم‌تر هستند؟ کامل‌ترین و معتبرترین مقاله‌هایتان کدام‌اند؟
این مقاله‌ها باید محتوای سنگ بنای سایت شما باشند؛ درواقع این مقاله‌ها باید بر اساس کلمات کلیدی که می‌خواهید در رقابت برای آن‌ها رتبه بگیرید نوشته شوند.
اگر وب‌سایت بزرگی دارید، تعداد مقاله‌های Cornerstone باید در وب‌سایتتان بیشتر‌ از وب‌سایت‌های کوچک‌تر باشد. در چنین شرایطی، می‌توانید برای هر یک از دسته‌بندی‌های سایت، یک مقاله بنیاد محتوا داشته باشید.

بنیاد محتوا

اهمیت مقاله‌های بنیاد محتوا در سئو

مقاله‌های بنیاد محتوا در استراتژی سئو نقش مهمی دارند. رتبه‌ گرفتن در کلمات کلیدی کلیشه‌‌ای که خیلی کلی و عمومی‌ هستند، می‌تواند بسیار سخت باشد اما رویکرد « بنیاد محتوا » می‌تواند کمک شایانی به رقابت بر سر این کلمات کند. اگر تعداد زیادی مقاله در مورد موضوعات مشابه بنویسید، باید به گوگل بگویید که مهم‌ترین آن‌ها کدام است؛ چون اگر این کار را نکنید، به رقابت با محتواهای دیگر خودتان بر سر آن کلمات کلیدی خواهید پرداخت. وجود یک سیاست صحیح در لینک‌‌های داخلی وب‌سایتان، به گوگل برای شناخت مقاله‌های اصلی، کمک می‌کند.

بنیاد محتوا

لینک سازی مقاله‌های بنیاد محتوا

مقاله‌های بنیاد محتوا باید در قله هرم سایت شما قرار گرفته باشند. در حالت ایده‌آل، افراد باید بتواند به طور مستقیم از صفحه اصلی سایت شما، روی مقالات بنیاد محتوا کلیک کنند. همچنین تمام مقالات دیگر شما در مورد موضوعات مشابه، باید به این مقاله  لینک شده باشد.
همان‌طور که سایت شما رشد‌ کرده و توسعه می‌یابد، تعدادی پست جدید هم برای وبلاگتان بنویسید که به زوایای دیگری از همان موضوع بپردازد و با مقاله بنیاد محتوا نیز لینک شود. این ساختار لینک داخلی، شانس رتبه گرفتن مقاله‌های بنیاد محتوا را در جستجوی گوگل بالا می‌برد.

به عنوان مثال، اگر تعداد زیادی مقاله درباره سئو کپی رایت دارید که هرکدام به جنبه‌های مختلفی از آن می‌پردازد، مقاله بنیاد محتوا برای این موضوع، می‌تواند عنوانی مانند «راهنمای نهایی برای سئو کپی رایت» داشته باشد.

تجزیه و تحلیل مقاله‌های بنیاد محتوا

اگر به‌واقع می‌خواهید مقالات بنیاد محتوای خود را بزرگ و عالی جلوه دهید، باید تجزیه‌و‌تحلیل ویژه داشته باشید. محتوایی که تحت عنوان بنیاد محتوا شناخته شده است، در سئو و خوانایی محتوا، دقیق‌تر از همیشه مورد بررسی و قضاوت قرار خواهد گرفت؛ درنتیجه لازم است این مقاله، طولانی‌تر بوده و محتوایی عالی داشته باشد و همچنین توجه خواننده را به‌خوبی جلب کند.

«محتوا» در مقاله‌های بنیاد محتوا

مقاله‌های بنیاد محتوا باید همیشه در همان صفحه‌ای باشند که سایر مقاله‌ها هستند، ممکن است یکی از مقاله‌های وبلاگ یا یک صفحه معمولی از سایت باشند؛ اما هر یک از این دو حالت که باشد، شما باید آن را به‌طور پیوسته، به‌روز‌رسانی کنید. مقاله‌های بنیاد محتوا باید مقالاتی «توضیحی» و «آموزنده» باشند و شما باید برای رتبه‌‌گرفتن در رقابتی ‌ترین کلمات کلیدی، از آن‌ها استفاده کنید.
این مقاله‌ها به‌طور معمول طولانی هستند و همه موارد مهم را پیرامون یک موضوع خاص، پوشش می‌دهند. برای نوشتن این مقاله‌ها، به مهارت‌های نگارشی زیادی نیاز است زیرا خواندن مقاله‌های طولانی؛ به‌خصوص روی صفحه نمایش موبایل یا تبلت، برای بیشتر مخاطبان سخت است؛ بنابراین سعی کنید درون متن این مقالات از فصل‌بندی‌های زیادی استفاده ‌کنید. وجود فهرست راهنما در ابتدای یک مقاله بنیاد محتوا و طولانی، یک ایده عالی است.

بنیاد محتوا

5گام به سوی رویکرد عالی در مقاله‌های بنیاد محتوا

در حالت ایده‌آل، باید تحقیقات گسترده‌ای برای انتخاب کلمات کلیدی انجام شود تا بتوان مقاله‌هایی کاربردی، طولانی، آموزنده و با نگارشی مناسب نوشت؛ اما اگر وقت زیادی نبود یا اگر پیش‌تر چندین مقاله نوشته شده بود چه؟
این پنج مرحله را دنبال کنید تا بتوانید مقاله‌های بنیاد محتوای عالی بنویسید.
گام ۱. به کلمات کلیدی خود فکر کنید
شما باید کلیدواژه‌هایی ضروری که می‌خواهید در رقابت بر سر آن‌ها رتبه بگیرید را تعیین کنید. مقاله‌های بنیاد محتوای شما باید برای «کلمات کلیدی اصلی یا رقابتی‌تر»، بهینه‌سازی شوند. پس حتما تحقیق درباره کلمات کلیدی را پیش از شروع کار انجام دهید.
گام ۲. بهترین مقاله‌ها را انتخاب کنید
مقاله‌هایی را انتخاب کنید که برای کلمات کلیدی بهینه‌سازی شده‌اند و مهم‌ترین کلمات کلیدی را در برمی‌‌گیرند.
فکر می کنید کدام مقاله، بهترین است؟ از حالا به بعد همان مقاله، مقاله بنیاد محتوای شماست!
گام ۳. بازنویسی کنید
مقاله بنیاد محتوا سایت‌تان را بازنویسی کنید و آن را سازگار با سئو بنویسید؛ آن را توسعه دهید و مطمئن شوید که به طور کامل به‌روز است. فراموش نکنید که این مقاله را به طور منظم بازنویسی کرده و توسعه دهید.
گام ۴. مقاله‌های دیگر را با کلمات کلیدی طولانی (Long Tail) بهینه‌سازی کنید
دیگر مقاله‌های وبلاگ که موضوعی مشابه با عنوان مقاله بنیاد محتوای سایت دارند هم باید بهینه‌سازی شوند. این مقاله‌ها باید با کلمات کلیدی طولانی‌ که به‌عنوان کلیدواژه‌های اصلی در مقاله بنیاد محتوا، هدف قرار داده‌ شده، بهینه‌سازی شوند.
گام ۵. لینک‌دادن از «مقاله‌های فرعی با کلمات کلیدی طولانی» به «مقاله اصلی»
شما باید به گوگل بگویید که مقاله بنیاد محتوایتان، مهم‌ترین مقاله‌ شما در یک موضوع خاص است. فراموش نکنید که کلمات کلیدی طولانی را از همه مقاله‌های دیگرتان به مقاله بنیاد محتوای سایت‌تان لینک دهید.

بنیاد محتوا
فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید