چگونه می‌توان در عرض چند ثانیه توجه کسی را جلب کرد؟ این موضوع ممکن است یک چالش خلاقانه پیچیده به نظر برسد، اما برندها، جواب این سوال را در جدیدترین «تبلیغات بامپر» یوتیوب پیدا کرده‌اند، تبلیغات ۶ ثانیه‌ای که در ابتدا یا وسط هر ویدیو پخش می‌شود و در سال جاری بیشتر از قبل موردتوجه قرار گرفت و در سراسر جهان مشاهده شد. پس راز موفقیت آن‌ها چیست و دیگر بازاریابان چگونه می‌توانند از آن‌ها یاد بگیرند؟

برای فهمیدن این موضوع، ما با سه تیم برتر این صنعت صحبت کرده‌ایم، کسانی که خودشان تبلیغات بامپر ۶ ثانیه‌ای ساخته‌اند؛ تبلیغاتی که ازنظر تاثیرگذاری، بالاترین امتیاز را به‌دست آورده‌اند.

با تپلیغ آکادمی همراه بمانید تا راز موفقیت برترین تبلیغات ۶ ثانیه‌ای را از زبان سازنده‌شان بخوانید.

تبلیغات بامپر
تبلیغات بامپر

به تبلیغات بامپر به طور مستقل فکر نکنید

« ما برای گفتن داستان‌های چندلایه به ۹۰ ثانیه وقت نیاز داریم و بر همین اساس در ابتدا، انجام این کار در عرض ۶ ثانیه چالشی بود که بسیاری از افراد را در این صنعت ترساند. نقطه اوج ماجرا، زمانی رخ داد که فهمیدیم کلید تاثیرگذاری تبلیغات بامپر در این است که به این تبلیغات به‌عنوان چکیده و خلاصه موضوع نگاه نکنیم و آن را بخشی از یک کمپین بزرگ‌تر ببینیم.
چطور این طرز تفکر را به فرآیند خلاقانه تبلیغات بامپر موفقمان منتقل کردیم؟ درواقع، تبلیغات ۶ ثانیه‌ای ما به خلاصه‌ای از توضیح نحوه اضافه کردن بُعد دیگری به سناریوهای تبلیغاتی اشاره داشت. ما همچنین به محل نمایش این ویدیو‌ها هم توجه کردیم؛ درنتیجه توانستیم مطمئن شویم که یک نفر، یک کمپین را به‌طور کامل دنبال می‌کند یا فقط تبلیغ ۶ ثانیه‌ای آن را می‌بیند. این موضوع می‌تواند یک تجربه سرگرم‌کننده و البته پرمعنا برای ما باشد. »جاستین پال (مدیر اجرایی AMV BBDO)

یک داستان ساده داشته باشید

« داستان Gorilla Glue یک داستان ساده است. چیزی شکسته شده و باید تعمیر شود و سپس گوریل، راه‌حلی نشان می‌دهد. این لحظه نیاز کاربر، موضوعی مرتبط و کاملا متداول و قابل‌دیدن است؛ بنابراین ما برای تنظیم آن، واقعا به یک ساختار طولانی نیاز نداریم. به نظر من دقیقا به همین دلیل است که تبلیغات بامپر موفق بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند به‌اندازه یک تبلیغاتی طولانی، ما را ارتقا دهد.

به مشکلی که کاربران با آن روبرو هستند فکر کنید و ببینید چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا با آن مقابله کنند؛ سپس این داستان را به‌سادگی هرچه ممکن بیان کنید.

بنابراین توصیه‌ای که من برای دیگر بازاریابانی که به دنبال موفقیت در تبلیغات شش ثانیه‌ای هستند دارم، این است: به مشکلی که کاربران با آن روبرو هستند فکر کنید و ببینید چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا با آن مقابله کنند؛ سپس این داستان را به‌سادگی هرچه ممکن بگویید. » – لارن کانلی (مدیر ارشد هنری Gorilla Glue)

پنج روش برای حفظ پرداخت درون برنامه ای به کمک تبلیغات موثر
خواندن این مقاله
تبلیغات بامپر

با موضوع مرتبط باشید

« ممکن است فکر کنید توجه کسی را در ۶ ثانیه جلب کردن، کار سختی است؛ اما ما فهمیده‌ایم که با تبلیغات بامپر مرتبط با موضوع می‌توانیم در مدت کوتاهی به این هدف دست پیدا کنیم. به‌عنوان‌مثال، در تعطیلات سال گذشته، ما فستیوال Rice Krispies Treats را جشن گرفتیم. هدف ما معرفی این محصول جدید بود و این‌که نشان دهیم این خوراکی می‌تواند چقدر میان وعده مناسب و کاملی باشد. ازآنجاکه ما در تبلیغات بامپر قبلی خود موفقیت‌هایی داشتیم، تصمیم گرفتیم ۹۰ درصد از هزینه‌های ویدئویی آنلاینمان را به این تبلیغات اختصاص دهیم. تبلیغات ۶ ثانیه‌ای برای کسانی که قبلا از علاقه‌مندی آن‌ها به موضوعاتی مانند خرید کریسمس، آشپزی، اسباب‌بازی و مسافرت رفتن مطلع شده بودیم. این روش در حال حاضر بخش مهمی از برنامه ما برای رسیدن به کاربران با پیام درست و در زمان مناسب است. » – امیلی میناردی (معاون مدیر بازاریابی Rice Krispies Treats)

تبلیغات بامپر
فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید