بر اساس یک نظرسنجی منتشرشده از شرکت تبلیغاتی فیبر (Fyber) ۷۷ درصد از برندها، از آژانس‌های رسانه دیجیتال خود خواسته‌اند که روی تبلیغات درون برنامه‌ای سرمایه‌گذاری کنند. همچنین آژانس‌ها و مشتری‌ها، موبایل را به‌عنوان مؤثرترین کانال برای پیدا کردن کاربران و جذب آنها می‌شناسند، البته به‌شرط آن‌که قسمت‌های پول‌ساز درون برنامه، نتایج بهتری را در معیارهایی مانند ROI ارائه داده باشد. درواقع، این تحقیق ثابت کرد که تبلیغات برند در اپلیکیشن می‌تواند به‌طور متوسط ۴۱ درصد، ROI  را بهبود بخشد. این مطالعه همچنین نشان داد که تبلیغات برند در اپلیکیشن در مقایسه با تبلیغات مرورگر موبایل، قابل‌اطمینان تر است. یک‌سوم از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی معتقد بودند که مشارکت کاربران در تبلیغات درون برنامه‌ای بیشتر شده است. درعین‌حال، برندها معتقدند، هدف‌گیری، که از مزیت‌های کلیدی و خاص تبلیغات درون برنامه‌ای است، از وب موبایل، ویدیو و دسکتاپ، عملکرد بهتری دارد. دلایل استفاده از تبلیغات درون برنامه‌ای متنوع است، اما معمولاً، میزان شناخت از نام تجاری، فروش بیشتری ایجاد می‌کند.

دستگاه‌های موبایل وسیله اصلی دسترسی کاربران به اینترنت است و کاربران، نزدیک به ۹۰ درصد از زمان خود را در اپلیکیشن‌های موبایل صرف می‌کنند. بنابراین جای تعجب نیست که  قسمت‌های پول‌ساز درون برنامه موبایل، موجب افزایش علاقه مشتری‌ها و برندها به رسانه‌ها می‌شود. یونی آرگامان، معاون ارشد بازاریابی و استراتژی شرکت فیبر می‌گوید:

«وقتی آژانس‌ها و برندها بتوانند کار هدف‌گیری را بهتر ارائه دهند، باعث خشنودی است. این موضوعی است که وجود نداشتن آن، برای سال‌ها جلوی هزینه‌های تبلیغاتی در کانال‌ها را گرفته بود. با افزایش سطح ROI  و سطح تعامل کاربران، درحال‌حاضر مشتری‌های رسانه‌ها، بخش‌های پول‌ساز درون برنامه را به‌عنوان یک کانال کلیدی برای مخاطبان هدف خود در نظر می‌گیرند.»

تأثیر تبلیغات برندها در اپلیکیشن موبایل بر ROI

۹۱ درصد از آژانس‌های رسانه دیجیتال و ۸۷ درصد از برندها معتقدند که در آینده نزدیک، بیشتر تبلیغات برندها در اپلیکیشن موبایل انجام خواهند داد. از نظر بهترین فرمت‌های قابل‌اجرا در تبلیغات، باید گفت که تبلیغات قابل بازی، ویدیو و فرمت‌های قابل انتخاب در رتبه برتر قرار دارند. با توجه به موفقیت تبلیغات درون‌برنامه‌ای، پاسخ‌دهندگان نظرسنجی همچنین معتقد بودند که قسمت‌های پول‌ساز درون برنامه ۴۳ درصد از کل تبلیغات دیجیتالی را در ۵ سال آینده (۳۴ درصد در حال حاضر) در اختیار خواهد گرفت.

کسب درآمد از اپلیکیشن ؛ سه مفهوم پایه برای توسعه دهندگان
خواندن این مقاله
فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید