تبلیغات بنری یا Banner Ad روشی برای ارائه تبلیغ است که در وب‌سایت یا اپلیکیشن نمایش داده می‌شود. این بنر یک تصویر یا یک فایل چند‌رسانه‌ای دارد و معمولا با فلش ساخته می‌شود. تبلیغات بنری بسته به روشی که برای ساخت آن استفاده می‌شود، می‌تواند متحرک یا ساکن باشد. در اصل، تبلیغات بنری صفحه‌ای گرافیکی و مستطیل شکل است که بالا، پایین یا دو طرف صفحه وب‌سایت یا اپلیکیشن قرار می‌گیرد.

تبلیغات بنری کاملا مبتنی بر تصویر است و شیوه محبوبی از تبلیغات آنلاین به شمار می‌رود. هدف استفاده از تبلیغات بنری، ارتقا نام تجاری یا بالا بردن میزان بازدید وب‌سایت تبلیغ‌دهنده به کمک وب‌سایت میزبان است.

با تپلیغ آکادمی همراه شوید.

تبلیغات بنری

از‌آنجا‌که کاربران به محتوای بصری یا پیامی که با مثالی بصری همراه باشد، پاسخ بهتری می‌دهند،
تبلیغات بنری همچنان کاربردهای فراوانی دارد.

تاریخچه تبلیغات بنری و آینده آن

اولین تبلیغات بنری در سال ۱۹۹۴ میلادی در وب‌سایت Wired قرار گرفت. در این بنر نوشته‌شده بود «تا‌به‌حال با ماوس خود اینجا را کلیک کرده‌اید؟» و پس از کلیک، تبلیغ کاربر را به کمپین اپراتور AT&T می‌فرستاد.

تبلیغات بنری

از سال ۲۰۱۷ میلادی، تقریبا یک‌پنجم تمام هزینه‌های تبلیغات آنلاین به سمت تبلیغات بنری و تبلیغات مشابه آن رفته است.

بعضی از تاثیرات تبلیغات بنری

  • افزایش ترافیک مشتری؛ تبلیغات بنری، بازدید‌کنندگان را تشویق می‌کند تا با کلیک‌کردن روی وب‌سایت تبلیغ‌کننده، به آنجا بروند و هزینه تبلیغ به روش‌های مختلفی دریافت می‌شود.
  • فروش یک محصول خاص؛ تبلیغات بنری، کاربر را به خرید محصولاتی خاص تشویق می‌کند. برای اینکه تبلیغات بنری موثر باشد، باید آن را در وب‌سایتی مرتبط با موضوع تبلیغ قرار گیرد. این‌کار باعث می‌شود که وب‌سایت بتواند به سوالی که با دیدن تبلیغ برای بازدید‌کننده مطرح می‌شود، پاسخ دهد.
  • جلب‌توجه مشتری؛ قطعا در مورد این‌که چطور خلاق باشید و چگونه از این خلاقیت در طراحی بنر خود استفاده کنید تا جمعیت زیادی را به وبلاگ خود جذب کنید، اطلاعات زیادی دارید؛ اما باید بازار هدف خود را هم مطالعه کنید تا بدانید نیازتان، یک تبلیغ متحرک با زمینه شلوغ است یا یک فونت شیک در پس‌زمینه‌ای ساده.
  • اعلام تخفیف و فروش؛ یکی از شیوه‌های افزایش درآمد برای کسب‌و‌کار‌ها، استفاده از مبحث تخفیف است. تصور کنید جمعه سیاه یا Black Friday است و برای فروش بسیاری از محصولات خود تخفیف ویژه دارید. یکی از بهترین روش‌ها برای اطلاع‌رسانی از این موضوع، تبلیغات بنری با موضوع جمعه سیاه است.
۷ ترفند افزایش نرخ کلیک در تبلیغات موبایل
خواندن این مقاله

کارکرد تبلیغات بنری مثل روش‌های تبلیغات سنتی است؛ فقط ممکن است روش پرداخت تبلیغ‌کننده به میزبان، در مقایسه با تبلیغات سنتی متفاوت باشد. شیوه پرداخت به میزبان تبلیغات بنری، یکی از این سه روش است:

تبلیغات بنری
  • هزینه هر بازید یا CPI؛ پرداخت به ازای هر بازدیدکننده وب‌سایت که تبلیغ را می‌بیند.
  • هزینه هر کلیک یا CPC؛ پرداخت به ازای هر بازدیدکننده وب‌سایت که روی تبلیغ کلیک می‌کند و از وب‌سایت تبلیغ‌کننده بازدید می‌کند.
  • هزینه هر اقدام CPA؛ پرداخت به ازای هر بازدید‌کننده وب‌سایت که روی تبلیغ کلیک می‌کند، به وب‌سایت تبلیغ‌کننده می‌رود و عملی را مثل تکمیل فرم یا خرید انجام می‌دهد.

چرا تبلیغات بنری هنوز مفید هستند؟

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری، بخش بزرگی از دنیای بصری است. از‌آنجا‌که مردم به محتوای بصری یا پیامی که با یک مثال بصری همراه است، پاسخ بهتری می‌دهند، این نوع تبلیغات هنوز کاربرد دارد؛ ولی بهتر است به خوبی نحوه طراحی و استفاده مناسب از تبلیغات بنری را یاد بگیرید؛ چون این ابزار بسیار قدرتمند است و می‌تواند تاثیر زیادی بر کسب‌و‌کارتان داشته باشد.

منبع: Bannersnack

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید