وقتی در مورد تبلیغات دیجیتال صحبت می‌کنیم، موارد مهمی وجود دارد که رعایتشان منجر به افزایش نرخ کلیک یا CTR می‌شود. با وجود اینکه کاربرد اصلی این فنون در بازاریابی موبایل است؛ ولی در بازاریابی دیجیتال وب‌سایت هم کاربرد دارند.

یکی از چالش‌های اصلی تبلیغ دهندگان و بازاریاب‌ها، تشویق کاربران به کلیک کردن تبلیغ هنگام اجرای کمپین های تبلیغاتی است. آمار جهانی تعداد کاربران اینترنت به ۳٫۲۴ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۶ میلادی رسید و سال ۲۰۱۷ اولین سالی بود که تعداد کاربران آنلاین موبایل از تعداد کاربران اینترنت کامپیوترهای شخصی بیشتر شد؛ باوجود این، همچنان تشویق کردن کاربران به کلیک کردن تبلیغات، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های بازاریاب‌ها محسوب می‌شود.

نرخ کلیک CTR

همین موضوع سبب شده است که فقط ۶۸ درصد از شرکت‌ها وارد حوزه‌ی بازاریابی موبایل شوند و آن را در برنامه‌ی کمپین های بازاریابی خود قرار دهند. با تپلیغ آکادمی همراه شوید.

۱. استفاده از ایموجی ها

اگر نرخ کلیک بهتری برای کمپین خود می‌خواهید، پیشنهاد می‌کنیم از ایموجی ها استفاده کنید. ایموجی ها هم شخصیت اپلیکیشن شما را نشان می‌دهد، هم ازلحاظ بصری می‌تواند حسابی جلب‌توجه کند. کاربران فضای مجازی با ایموجی ها ارتباط خیلی خوبی دارند و این موضوع روی نرخ کلیک شما هم تاثیر می‌گذارد.

نرخ کلیک CTR

۲. استفاده از ویدیو با زیرنویس

اگرچه ویدیوها یکی از قوی‌ترین ابزارهای تبلیغاتی برای جذب مخاطب است؛ اما در نظر داشته باشید که خیلی از کاربران اینترنت، امکان یا تمایل به شنیدن صدای ویدیو را ندارند؛ بنابراین اضافه کردن زیرنویس به ویدیو، جلوی کاهش نرخ کلیک را می‌گیرد.

۳. سوال پرسیدن در تبلیغات

اگر تبلیغاتتان را با سوال شروع کنید، توجه مخاطبتان را جلب کرده‌اید. مخاطبی که نظرش جلب شده باشد، روی لینک‌های موردنظرتان هم کلیک می‌کند: البته این‌که سوالتان چقدر جذاب باشد و کنجکاوی مخاطب را برانگیزد هم، اهمیت زیادی دارد.

۴. استفاده از تصاویر متحرک

تصاویر متحرک (GIF) درواقع نوعی محتوا بین ویدیو و تصویر هستند و استفاده از آن‌ها در صفحاتی که کاربر قرار است تعامل داشته باشد، نرخ کلیک یا همان CTR را افزایش می‌دهد.

جستجوی موبایل و تاثیر آن بر بازاریابی آنلاین در تابستان
خواندن این مقاله

مخاطبی که نظرش جلب شده باشد،
حتما روی لینک موردنظرتان کلیک می‌کند.

۵. استفاده از پرسش‌نامه

استفاده از پرسش‌نامه‌ها نه‌تنها تعامل کاربران را بیشتر می‌کند، بلکه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید کاربران وفادارتان را بهتر بشناسید. این اطلاعات می‌تواند کمک زیادی به هدف‌گذاری در کمپین‌های بعدی‌تان داشته باشد.

۶. استفاده از رنگ‌های متنوع و کنتراست بالا

روشی دیگر برای افزایش نرخ کلیک، استفاده از رنگ‌های متنوع با کنتراست بالا در تصاویر و ویدیوهای کمپین است. هر رنگی یک ضد دارد؛ با ترکیب رنگ‌های متضاد، جذابیت محتوا بیشتر می‌شود و کاربران را در همان نگاه اول، مجذوب خود می‌کند.

۷. پیدا کردن سلیقه کاربران

کاربران سلایق مختلفی دارند و تنها به تبلیغاتی واکنش نشان می‌دهند که با سلیقه‌ی آن‌ها همسو باشد. اگر برای کاربرانتان پرسونا تعریف کرده باشید و تبلیغاتی متناسب با سلیقه‌ی آن‌ها نشان دهید، نرخ کلیک هم بیشتر می‌شود.

نرخ کلیک CTR

کاربران تنها به تبلیغاتی واکنش نشان می‌دهند که با سلیقه‌ی آن‌ها همسو باشد.

باوجود اینکه این ۷ مورد، تاثیر زیادی در میزان کلیک پذیری تبلیغاتتان دارد، ولی بهترین کار این است که محتوای خود را به‌صورت آزمایشی انتشار دهید و پس از تحلیل داده‌های آن، شاخص‌های کمپین را بهبود بخشید. با این کار می‌توانید تاثیر هرکدام از این ۷ ترفند را با اطلاعات و داده‌های قابل‌اندازه‌گیری بررسی کنید.

فرید صفدری‌نژاد

فرید صفدری‌نژاد

فرید زیاد نمی‌نویسد؛ ولی سال‌هاست که بازی می‌کند. او صنعت بازی و اپلیکیشن را به‌خوبی می‌شناسد و در درآمدزایی از این صنعت، تخصص ویژه دارد.

پاسخ دهید