اخیراً اینستاگرام یک قابلیت جدید برای عکس و ویدیو ایجاد کرده است و به عنوان متن جایگزین یا تگ Alt در اینستاگرام شناخته می‌شود. حال سؤال این است که چطور این ابزار می‌تواند به شناخته شدن محتوای شما کمک کند؟ در این مقاله، شما به اهمیت این موضوع پی می‌برید و در‌می‌یابید چطور از آن در جهت سود کسب‌و‌کارتان استفاده کنید.
در هر کامپیوتری، شما یک عدد دکمه می‌بینید که نام آن ALT است (در مک نام آن Option است). این دکمه به معنای جایگزین بوده و مفهوم آن چیزی است که به شما در انجام چندین کار به‌طور همزمان کمک می‌کند.

تگ Alt در اینستاگرام زمانی پیدایش می‌شود که فالوور شما اینترنت ضعیفی دارد و قادر به دیدن عکس نیست. وقتی همچون اتفاقی می‌افتد، ایشان قادر خواهند بود تگ Alt را ببینند تا بلکه اطلاعاتی درباره آن عکس به‌دست آورند. این ابزار درواقع از فیس‌بوک به اینستاگرام منتقل‌شده است. تا قبل این، عکس‌ها در اینستاگرام یک توضیح در زیر داشتند و خبری از کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی نبود و به‌تبع آن موتور جستجو از فهم موضوع عکس عاجز می‌ماند. حالا خبری از این مسئله وجود ندارد.
تگ‌های جایگزین تقریباً در تمام فضای اینترنت وجود دارند. هر سایتی یک تگ دارد، اکثر عکس‌های پینترست دارای تگ هستند؛ شما ممکن است متوجه این تگ‌ها نشوید اما بسیار مهم هستند. این تگ Alt در اینستاگرام قرار نیست یک کپی ساده از توضیحات باشد بلکه باید دقیقاً موضوع عکس را روشن کند.
ممکن است بپرسید دلیل تأکید من روی این تگ‌ها چیست، در ادامه به دلایل آن می‌پردازیم:

این تگ‌ها به افراد دارای اینترنت ضعیف کمک می‌کنند، که در صورت نبودن، هیچ‌چیزی از عکس را نمی‌فهمند. در حال حاضر گوشی‌هایی ساخته‌شده‌اند که مخصوص افراد دارای ضعف بینایی هستند و این تگ‌ها برای این افراد، با صدای بلند روخوانی می‌شوند. این قابلیت، در‌های بیشتری را به‌سوی کسب‌وکار شما می‌گشاید.
این کار به اینستاگرام اطلاعات بیشتری برای پردازش می‌دهد. الگوریتم تازه‌ای وجود دارد که کار آن تشخیص موضوع هر عکس است. با استفاده از تگ Alt در اینستاگرام، این سایت به شکل خودکار دنبال افراد جدیدی می‌گردد تا عکس شما را به آن‌ها نشان دهد. به‌صورت خلاصه، اینستاگرام به‌صورت رایگان به دنبال افراد برای شما می‌گردد و این برای رشد مخاطبان شما ضروری است.
این کار رتبه‌بندی سئو شما را افزایش می‌دهد. سئو مخفف بهینه‌سازی موتور‌های جستجو (SEO) است و به مفهوم تمام کار‌هایی است که شما برای بهتر شدن نتایج جستجو انجام می‌دهید. تا به امروز، سئو در اینستاگرام تنها از طریق بخش توضیحات (Description) انجام می‌شد. حال با توجه به ابزار جدید، عکس‌های شما در بخش تصاویر گوگل‌ دارای رتبه خواهند شد.
اضافه کردن تگ Alt در اینستاگرام برای رشد شما یک امر حیاتی به‌حساب می‌آید. این ابزار قصد دارد برای همه مفید باشد، حتی افرادی که در بینایی دچار مشکل هستند. اگر شما تگی در متن پست خود قرار ندهید، اینستاگرام به‌صورت خودکار این کار را خواهد کرد. من شرط می‌بندم شما از اینستاگرام بهتر می‌دانید موضوع عکس خودتان چیست.

راه و روش افزایش فالوورهای اینستاگرام برای کسب‌وکارها
خواندن این مقاله

چگونه یک تگ Alt در اینستاگرام را در پست بعدی قرار دهیم؟

این کار بسیار ساده است:
ابتدا، شما عکس یا ویدیو خود را آپلود می‌کنید (بله ویدیو هم می‌تواند این تگ را داشته باشد)
دوم، روی تنظیمات پیشرفته (Advanced settings) کلیک کنید
سوم، نوشتن متن جایگزین را بزنید (Write Alt text)
چهارم، از خلاقیت خود بهره ببرید و کلمه کلیدی مناسب یا گروهی از کلمات کلیدی که تصویر شما را توصیف می‌کنند را بنویسید.

برای راحت‌تر شدن کار شما، در تصویر زیر مراحل انجام این کار نشان داده شده است:

تگ Alt در اینستاگرام

 با تصاویر گذشته چه کنیم؟ چطور به آن‌ها متن جایگزین اضافه کنیم؟

اضافه کردن یک تگ به پست‌‌های قدیمی، مراحل بیشتری دارد اما بازهم بسیار ساده است:
تصویری که می‌خواهید تگ جایگزین به آن اضافه کنید را انتخاب کنید.
روی نماد «…» در بخش بالا و سمت راست صفحه‌نمایش کلیک کنید (مثل زمانی که می‌خواهید توضیحات پست را ویرایش کنید).
روی ویرایش (Edit) کلیک کنید
در بخش پایین سمت راست عکس، روی Add Alt text کلیک کنید
تگ خود را بنویسید.

در این بخش هم برای فهم بهتر شما، تصاویری آماده کرده‌ام:

‌‌
حال شما می‌دانید چطور از تگ جایگزین استفاده کنید. زمان آن رسیده کمی درباره نحوه ساخت این تگ‌ها صحبت کنیم. وقتی زمان آن فرامی‌رسد، باید دو چیز را در ذهن داشته باشید. اولین مورد، شخصی است که اینترنت ضعیفی دارد. مورد دوم هم الگوریتم‌های هوش مصنوعی است که قرار است تگ عکس شما را بخواند و به مردمی که عکس‌های مشابهی را پسندیده‌اند نمایش دهد.
اینستاگرام یک محدودیت ۱۰۰ کاراکتری برای نوشتن این متن در نظر گرفته است تا شما را وادار کند رتبه‌بندی سئو را بافکر انجام دهید، نه این‌که فقط یک متن را کپی کنید.
در زمان نوشتن تگ باید تصویر را توصیف کنید، به شخصی فکر کنید که قرار است صفحات را مرور کند و به هر دلیلی نمی‌تواند عکس شما را ببیند و فقط به تگ شما دسترسی دارد. چطور می‌توانید همچون شخصی را مجاب کنید به پروفایل شما رفته و کسب‌و‌کار شما را بشناسد؟ اگر اشخاصی در تصاویر شما هستند، نام آن‌ها را نیز در متن خود قرار دهید. از استفاده کردن از کلمات کلیدی نترسید.

میلاد شاه‌بابایی

میلاد شاه‌بابایی

میلاد یک مهندس مکانیک با باورهای غیرمکانیکی است که به خلاقیت در تمام کارها ایمان دارد. او در حوزه رباتیک و برنامه‌نویسی فعالیت‌های زیادی کرده و در زمینه‌‌های آهنگ‌سازی، طراحی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز فعال است.

پاسخ دهید