ویدیو مارکتینگ یکی از موفق‌ترین روش‌های بازاریابی است؛ به  این دلیل که ترکیبی از صوت و تصویر است. ویدیو، کاربران را سرگرم می‌کند، به مشارکت می‌طلبد و که نرخ تبدیل (conversion Rate) را افزایش می‌دهد.
تبلیغات تلویزیونی ممکن است مثل سابق پرمخاطب نباشد چرا که مردم امروزه به رسانه‌های دیجیتال گرایش پیدا کرده‌اند. اما بازاریابی با استفاده از ویدیو همچنان پر رونق است و دلیل آن این است که هیچ راه ارتباطی دیگری همچون راهی که در آن همزمان صوت و تصویر دخیل باشند، مؤثر نیست. به‌وجود آوردن یک کمپین ویدیو مارکتینگ خوب، به سادگی آب خوردن نیست؛ در قدم نخست، این کار به داشتن مهارت و تخصص نیاز دارد.

در قدم دوم، تمام موارد مهم در امر بازاریابی باید با یک‌دیگر هماهنگ عمل کنند تا یک کمپین تبلیغاتی ویدیویی خوب، به‌ثمر برسد.

اولین ثانیه‌های ویدیو مهم هستند!

میزان توجه مردم همه‌روزه کاهش می‌یابد؛ امروزه، مقدار زمان توجه انسان حتی از ماهی قرمز هم کوتاه‌تر است! به طور میانگین، کاربران اینترنت کمتر از ده ثانیه را صرف دیدن یک محتوا می‌کنند. این بدان معناست که شما قبل از آن‌ که مخاطبان به پست یا محتوای بعدی بروند، تنها به چند ثانیه برای جلب توجه نیاز دارید.

برای این‌که این مورد را به شکل مؤثری پیاده کنید، ویدیو تبلیغاتی را به شکل یک طعمه در آورید. این همان جرقه‌ای است که در ذهن مخاطب هدفتان زده می‌شود. این همچنین می‌تواند یک مشکل، پرسیدن سوالات مرتبط، پیشنهاد یک راه‌حل یا فراهم کردن یک آمار قدرتمند را به ارمغان بیاورد.

فاکتور دیگری که باید در نظر گرفته شود میزان جذابیت تصاویر اولیه است. این مورد مهم است؛ زیرا در بعضی سایت‌ها، تبلیغات ویدیویی با حالت بی‌‌صدا پخش می‌شوند. اگر تصاویری که به کار برده‌اید به انداره کافی گیرا باشند، مردم راغب می‌شوند به پیامی که در ویدیو وجود دارد نیز گوش دهند. در غیر اینصورت، آن‌ها تبلیغ را رد می‌کنند و به هیچ‌‌کدام از ویدیو‌های شما توجه نخواهند کرد.

پس این نکته را به خاطر بسپارید که ۵ ثانیه اول ویدیو تعیین می‌کند که آیا بازدیدی از آن رخ می‌دهد یا خیر؛ زمانی هم که بازدیدی وجود نداشته باشد، نتیجه‌ای وجود نخواهد داشت!

زمان‌سنجی همه‌چیز است!

هنگامی ساخت یک کمپین تبلیغات ویدیویی مؤثر، زمان‌سنجی، همه‌چیز است. ۵ ثانیه ابتدایی به شما کمک می‌کند تا نظر بیننده را جلب نمایید اما چه مدت می‌توانید فرد را به ادامه تماشا وا دارید؟

اول از همه، من و شما هر دو خوب می‌دانیم که هیچ کسی به یوتوب یا یک شبکه اجتماعی یا یک بازی موبایل، برای دیدن تبلیغات سر نمی‌زند؛ آن‌ها یا برای جستجوی اطلاعات، ارتباط با دوستان یا برای سرگرمی به آن‌جا آمده‌اند. این بدان معناست که تبلیغات شما، فرصت اندکی برای خودنمایی و عرض اندام دارند. با در نظر گرفتن این مسائل، کمپین تبلیغات ویدیویی شما باید به اندازه‌ای باشد که حق مطلب را در کوتاه‌ترین زمان ادا کند؛ چرا که در غیر این‌صورت، مردم آن را رد می‌کنند.

مگر آنکه شما بخواهید برندی را معرفی کنید یا اعتبارات اجتماعی خود مثل گواهی‌نامه‌ها را نشان دهید که در آن صورت، زمان ویدیو باید چیزی بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه باشد.

به مخاطبانتان بگویید که چه منفعتی برایشان وجود دارد!

این که به مردم بگویید دچار مشکلی هستند، مهم نیست؛ چراکه آن‌ها خودشان از قبل این موضوع را می‌دانند! گفتن این موضوع که راه‌حل مشکل، دست شماست هم مهم نیست؛ زیرا ممکن است آن‌ها هزاران کسب‌وکار دیگر را بشناسند که راه حل‌های مشابهی دارند. چیزی که مهم است، پیشنهاد راه‌حلی است که از راه حل‌های موجود و رایج در بازار بهتر باشد.

فرض کنید که محصول یا خدمات شما، یک نقطه فروش خاص(USP)  دارد؛ شما باید مطمئن شوید این نقاط به خوبی در ویدیو نمایان شده باشند. البته، این مورد باید به شکلی زیرکانه انجام شود؛ فراموش نکنید که همواره یک تعادل بین لاف زدن و مفید بودن وجود داشته دارد.

توصیف یک خطی محصول؛ هنر معرفی مختصر و مفید یک سیستم پیچیده!
خواندن این مقاله

تعداد زیادی کسب‌وکار کوچک و بزرگ وجود دارند که کمپین تبلیغات ویدیویی جذابی می‌سازند که یکی از آن‌ها تپلیغ است.

از هدف‌‌گذاری بر اساس نیات استفاده کنید!

در چند سال گذشته، بازاریابی مؤثر از «هدف قرار دادن هر مخاطبی» به «هدف قرار دادن مخاطبان خاص و درست» تغییر پیدا کرده است. امروزه، این امر حتی رقابتی‌تر هم شده است. دیگر فقط «هدف قرار دادن مخاطبان صحیح» کافی نیست؛ این که این کار را در زمان مناسب انجام دهید هم مهم است!

زمان مناسب به چه معناست؟

واقعیت این است که جواب این سوال به هدف کمپین شما مربوط است؛ با پیش‌فرض این موضوع که شما یک فهم کلی از بازار هدف دارید، قدم بعدی دانستن این موضوع است که آن‌ها برای چه قصدی در بازار وجود دارند. در این پروسه، آزمون و خطاهای زیادی وجود دارد، اما یک روش هدف‌گذاری اثبات شده است: هدف قرار دادن مخاطبان با استفاده از نشانه‌های قصد و نیاتشان. این شیوه زمانی که بحث به بازدید سایت و فروشگاه اینترنتی می‌رسد، جذاب تر هم می‌شود.

کمپین تبلیغات ویدیویی

نشانه‌های یک نیت خاص (Intent Signal) چیست؟

همان‌طور که از اسم آن برمی‌آید، این سیگنال در مفهوم ساده یعنی شناسایی مخاطبان، براساس قصد و نیت آن‌ها؛ یا به بیان دیگر، چیزی که می‌خواهند و ضرورت نیاز به آن چیز.

Intent Signalها از صرف شناسایی یک مخاطب هدف و نیازهای وی هم فراتر می‌رود. در این مورد شما تبلیغی را در زمانی که بیشترین نیاز را به آن دارند به آن‌ها نشان می‌دهید. برای مثال، اگر شما یک چشم‌پزشک هستید که قصد دارد خدمات لیزری چشم را گسترش دهد، استراتژی درست این است که افرادی که به این شیوه درمانی علاقمندند را هدف قرار دهید. بنابراین شما از لحاظ جمعیت‌شناسی، مردم را بر اساس علایق هدف قرار داده‌اید.

این روش می‌تواند بسیار مؤثر باشد اما فرض کنید شما به جای مورد اول، روی افرادی تمرکز کنید که اخیرا عمل جراحی لیزری انجام داده‌اند: مردمی که از طریق اپلیکیشینی که به شرایط بینایی آن‌ها مربوط است یا حتی افرادی که به وب‌سایتی که خدمات لیزر ارائه می‌دهد، سر زده‌اند. هدف‌گذاری با استفاده از نیات مثل گنج می‌ماند. بر اساس تحقیقات گوگل، کمپین‌هایی که از این روش هدف‌گذاری در گوشی‌ها استفاده کرده‌اند تا ۲۰ درصد ماندگاری تبلیغ بیشتر و ۵۰ درصد آگاهی از برند بیشتر را در مقایسه با شرکت‌هایی که تنها هدف‌ گذاری جمعیتی شناسی داشته‌اند، تجربه کرده‌اند.

استخدام متخصصان به شما کمک می‌کند!

برای آن‌که یک کمپین تبلیغات ویدیویی موثر واقع شود، همه چیز اعم از سناریو تا اجرا، باید بی‌نقص باشد.

اگر شما کسانی را دارید که این کار را انجام دهند، پس معطل نکنید اما در غیر این‌صورت، پیشنهاد می‌شود که یک متخصص را به کار بگیرید.

اگر بخواهیم ایده‌آل‌گرایانه نگاه کنیم، بهترین حالتش این است که یک تیم دیجیتال‌مارکتینگ یا یک تیم متخصص در زمینه کمپین تبلیغات ویدیویی را برای کسب‌وکارتان برگزینید.

در تپلیغ، ما در زمینه تولید محتوای ویدیویی که در کمپین‌های مارکتینگ برای تمام صنایع استفاده می‌شود، تخصص داریم. در طی سال‌‌های گذشته، ما ده‌ها کمپین تبلیغات ویدیویی موفق ساخته‌ایم و می‌دانیم که معمولا در این موضوع چه چیز‌هایی جواب می‌دهد.

پس اگر فکر می‌کنید به کمکی در ساخت ویدیو نیاز دارید، با ما تماس بگیرید.

جوری کمپین تبلیغات ویدیویی‌ بسازید که واقعا جواب بدهد!

کمپین تبلیغات ویدیویی معمولا مشتریان را بیشتراز متن سرگرم می‌کنند و به همین دلیل احتمال افزایش نرخ تبدیل را افزایش می‌دهند.

یک ویدیو تبلیغاتی خوب توجه مخاطبان را به سرعت جذب می‌کند، مردم را به مشارکت می‌طلبد و یک راه حل خاص را پیشنهاد می‌دهد. کسب و کار‌ها هم بهتر است در زمان پیاده‌ سازی ویدیوی تبلیغاتی کاربران را بر اساس نیاتشان هدف قرار دهند.

استفاده از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ برای کمک به کمپین تبلیغات ویدویی می‌تواند به کسب و کار‌ها برای سودمندترین محتوای ممکنه، کمک کنند.

میلاد شاه‌بابایی

میلاد شاه‌بابایی

میلاد یک مهندس مکانیک با باورهای غیرمکانیکی است که به خلاقیت در تمام کارها ایمان دارد. او در حوزه رباتیک و برنامه‌نویسی فعالیت‌های زیادی کرده و در زمینه‌‌های آهنگ‌سازی، طراحی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز فعال است.

پاسخ دهید