در این مقاله قرار است یک استراتژی برای رشد ارگانیک اینستاگرام را توضیح دهیم که معمولاً در بحث‌های مربوط به بازاریابی به آن‌ها اشاره نمی‌شود. گروه‌های درگیری در اینستاگرام که با نام «پوسته‌های محافظ» اینستاگرام شناخته می‌شوند. آن‌ها چه هستند و شما چطور می‌توانید برای افزایش دسترسی ارگانیک از آن‌ها استفاده کنید؟ چه شما یک بازاریاب حرفه‌ای باشید یا شخصی که تازه در اینستاگرام شروع به‌کار کرده است، احتمال دارد درباره گروه‌های درگیری چیزی نشنیده باشید. در هر وضعیتی که هستید، من شما را تشویق می‌کنم تا این مقاله را بخوانید زیرا قطعاً مطالب خوبی دستگیرتان خواهد شد.
نخست، می‌خواهم اشاره‌کنم که هزاران راه برای افزایش درگیری کاربران و جذب فالوور وجود دارد و به عقیده من آن دسته از بازاریابانی که روش‌های متفاوت زیادی در این رابطه بلد هستند، در عمل بسیار موفق‌تر خواهند بود. اینستاگرام یکی از جنجالی‌ترین و پر رشدترین شبکه‌های اجتماعی است. در اوایل سال ۲۰۱۷، این ابزار بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال به‌صورت ماهانه داشت، اگرچه چیزی حدود ۵ درصد کسب‌وکار‌های کوچک در فعالیت‌های آنلاین خود از آن استفاده کردند. این به معنای آن است که هنوز درصد بسیاری از برند‌ها از این قابلیت یعنی رشد ارگانیک اینستاگرام، بی‌بهره هستند.

رشد ارگانیک اینستاگرام

حال سؤال این است که گروه‌‌های درگیری چه هستند؟

هدف از شرکت در گروه‌های درگیری، قرارگیری پست‌های شما در بخش پست‌های با رتبه بالا و به‌دست آوردن رشد ارگانیک اینستاگرام از آنجا است. گروه‌های درگیری اینستاگرام اساساً بحث‌های گروهی شکل گرفته در درون اینستاگرام و همچنین پلتفرم‌های دیگر هستند (به‌عنوان‌مثال در تلگرام این دست گروه‌ها زیاد هستند). نام آن‌ها گروه‌های درگیری است زیرا هرکسی که در این گروه‌ها شرکت می‌کند علاقه به لایک کردن و کامنت گذاشتن پست‌‌های سایر اعضا در قبال انجام همین کار برای خودش، دارد. هر گروهی معمولاً قوانین مربوط به خود را دارد. ممکن است یک گروه فقط مخصوص لایک کردن یا مخصوص کامنت‌گذاری یا هردو باشد. من حتی گروه‌هایی دیده‌ام که مخصوص تبلیغ استوری هستند. ازآنجایی‌که این قابلیت بسیار تازه است، باعث درگیری بیشتری در مردم خواهد شد.
معمولاً ، گروه‌های درگیری اینستاگرام زمان‌های مشخصی از روز را به قرار دادن پست‌ها اختصاص می‌دهند. این شیوه می‌تواند یک روش عالی برای سیگنال دادن به اینستاگرام برای افزایش توجه به شما در آن ساعات خاص است.
در یک گروه درگیری اینستاگرام، این زمان‌های مشخص را «راند» می‌نامند. به‌صورت مختصر، یک راند معمولاً ۳۰ دقیقه قبل از زمان درگیری واقعی شروع می‌شود. این همان زمانی است که همه نام کاربری خود را در مکالمه و بحث گروه به اشتراک می‌گذارند تا بقیه شروع به عملیات کنند. بعدازآنکه درگیری با تمام پست‌ها به اتمام رسید، شما معمولاً باید اذعان کنید که کار شما در این راند به‌پایان رسیده. این کار واقعاً به قوانین گروه‌‌ها بستگی دارد. به‌طور جایگزین، گروه‌ها می‌توانند به شکل ناهمگن به فعالیت بپردازند. این یعنی تمام اعضای گروه می‌توانند پست‌های خود را هر زمان که بخواهند برای لایک و کامنت دیگران، در گروه قرار دهند. برای مثال، یک گروه مخصوص قرار دادن کامنت را در نظر بگیرید، شما روی ۵ عدد از پست‌های اخیر کامنت می‌گذارید و پست خود را برای نوبت بعدی قرار می‌دهید.زمانی که فردی دیگر بخواهد وارد عمل شود، او نیز همین پروسه را تکرار می‌کند. هردو گزینه وقتی‌که شما مردم واقعی را مجاب کنید روی پست شما لایک کرده و کامنت بگذارند، بسیار خوب هستند. اگرچه برای یک رشد جهشی، بهتر است زمان این درگیری از سوی کاربران را نیز تعیین کنید. همان‌طور که اشاره شد، بسیار مهم است که در ساعات اولیه بعد از پست گذاشتن، مشارکت بسیاری به‌دست آورید.

افزایش رتبه اینستاگرام با این چند روش استثنائی!
خواندن این مقاله

این گروه‌ها چه تأثیراتی خواهند داشت؟

درست مثل هر چیزی در زندگی، اینستاگرام نیز همه‌روزه روی الگوریتم خود و سیستم رتبه‌بندی کار می‌کند. برای مثال، در اوایل سال ۲۰۱۶، مردم بسیاری از حساب‌های معروف در برنامه را در بخش کپشن خود، تگ می‌کردند، و این کار موجب توجه بسیار به‌حساب آن‌ها می‌شد. من حساب‌هایی با تنها چند صد فالوور دیده‌ام که یک‌شبه با یک ویدیو که به خوبی ساخته‌شده و افراد مشهور در آن تگ شده، به هزاران فالوور دست پیداکرده‌اند. متاسفانه، این قابلیت دیگر کار نمی‌کند. البته لایک کردن یا کامنت گذاشتن یک فرد مشهور روی پست‌ّای شما می‌تواند تأثیر بگذارد. خوشبختانه برای افرادی مثل ما، گروه‌های درگیری هنوز هم به خوبی کار می‌کند. حقیقت این است که شما همین حالا هم می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. شما می‌توانید با قرار دادن محتوای باکیفیت و قرار دادن هشتگ‌های مناسب در کنار این روش به این امر دست پیدا کنید. من نمی‌توانم این روش را سال‌ها تضمین کنم اما تا زمانی که این روش جواب می‌دهد، باید از آن بهره برد. یک شایعه وجود دارد که لایک‌ها و کامنت‌هایی که از گروه‌ها در اینستاگرام سرازیر می‌شوند ارزش کمتری از آن‌هایی که از منابع خارجی وارد شوند دارند.همچنین شایعه دیگری می‌گوید لایک از کامنت کمتر تأثیر دارد. اما این موضوع می‌تواند به محل زندگی شما، نوع حساب، تعداد فالوور و میزان درگیری هم بستگی داشته باشد.

حال سؤال این است که چطور وارد گروه‌های درگیری شویم  و باعث رشد ارگانیک اینستاگرام بشویم؟

ازآنجایی‌که این گروه‌ها معمولاً خیلی معروف نیستند، شما باید به حساب‌هایی که به نظر می‌آید درگیری زیادی دارند پیام دهید و از آن‌ها بپرسد که آیا آن‌ها در یکی از این گروه‌ها عضو هستند یا خیر و اگر جواب بله است، شما را در یکی از آن‌ها اضافه کنند. بیشتر این گروه‌ها رایگان هستند، اما بعضی از آن‌ها هزینه ورود از شما می‌گیرند. همه این گروه‌ها تقریباً به شکل یکسانی کار می‌کنند. من پیشنهاد می‌کنم در آن‌هایی عضو شوید که تعداد فالوور اعضای آن‌ها با خود آن گروه تقریباً در یک سطح باشند زیرا شما قصد ندارید از یک سری حساب رندم عضو‌گیری کنید. شما همچنین می‌توانید این گرو‌ه‌ها را در گوگل جستجو کنید و به نظر من بهتر است از گروه‌‌های داخل اینستاگرام یا تلگرام شروع کنید و رشد ارگانیک اینستاگرام خود را همه‌روزه افزایش دهید.

میلاد شاه‌بابایی

میلاد شاه‌بابایی

میلاد یک مهندس مکانیک با باورهای غیرمکانیکی است که به خلاقیت در تمام کارها ایمان دارد. او در حوزه رباتیک و برنامه‌نویسی فعالیت‌های زیادی کرده و در زمینه‌‌های آهنگ‌سازی، طراحی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز فعال است.

۲ نظرات

  • عباس گفت:

    ای کاش منبع اصلی مقالات رو هم می‌گذاشتین. مثلا همین مقاله منهای اشتباهات نگارشی و متن ناپالوده ای که داره. اومده برای یک عبارت انگلیسی ترجمه «گروه‌های درگیری» رو انتخاب کرده و اصلا به خودش زحمت نداده تا معادل انگلیسی اون رو درج کنه. حالا یک کاربر مثل من که می‌خواد در اینباره بیشتر بدونه با جستجوی عبارت گروه‌های درگیری در گوگل تقریبا به هیچ چیز به جز این مقاله ناقص نمی‌رسه!

    • حمیدرضا فریعقوبی گفت:

      جایگزین کلمه Engagement group قرار داده شده و چون معادل فارسی نداشت، نویسنده این مقاله تصمیم گرفت این ترجمه رو -که ترجمه بدی هم نیست- جایگزین کنه.

پاسخ دهید