همه‌ ما در حال تجربه عصر جدیدی از فناوری‌های موبایل هستیم که با افزایش تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند، رشد می‌کند. طبق گزارش‌های اخیر، نزدیک به ۸۰ درصد از ترافیک کاربران، به اپلیکیشن‌های موبایل مربوط است و در سال‌های آینده این رقم همچنان افزایش خواهد یافت. طراحی اپلیکیشن موبایل در چارچوب استراتژی‌های بازاریابی، نقش مهمی ایفا می‌کند؛ به کمک اپلیکیشن موبایل، در حین برنامه‌ریزی برای استراتژی کمپین‌های بازاریابی بلندمدت، می‌توانید اطلاعات موردنیازتان را هم استخراج کنید. با تپلیغ آکادمی همراه باشید.

کسب اطلاعات از اپلیکیشن‌های موبایل برای
برنامه‌ریزی در راستای استراتژی بلندمدت
بازاریابی دیجیتال

با استفاده از اپلیکیشن موبایل، به‌دست آوردن اطلاعات مشتری در هر دو فرآیند فروش و بازاریابی دیجیتال بسیار آسان است. از این طریق، شما به فهرست مخاطبین خود دسترسی دارید، از اولویت‌های آن‌ها مطلع می‌شوید و می‌توانید درباره‌ نحوه‌ خرید و موارد دیگر، اطلاعات کسب کنید.

این داده‌ها، به‌ عنوان دارایی بلند مدت برای شما عمل می‌کند که آن را برای خود نگه می‌دارید و هر زمانی که خواستید، از آن کمک می‌گیرید. از آنجایی‌که حالا دیگر اپلیکیشن‌ها یک الزام در زندگی هستند، نباید این فرصت را از دست بدهید؛ باید اپلیکیشنی بسازید که همه جا مشتری را دنبال کند.

طراحی اپلیکیشن موبایل

با استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل، به‌دست آوردن اطلاعات مشتری در هر دو فرآیند فروش و بازاریابی دیجیتال بسیار آسان است.

طراحی اپلیکیشن موبایل

جهان روی اپلیکیشن‌های موبایل می‌گردد

شکل طراحی اپلیکیشن موبایل باعث شده است که اپلیکیشن‌ها زندگی ما را آسان‌تر کنند و همه‌ این‌ها فقط در صورت پیشرفت فناوری اپ موبایل ممکن است. در جهان امروز، GPS، برای مسیریابی استفاده می‌شود و رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌های پیام‌رسان برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان در سراسر جهان و به‌صورت رایگان استفاده می‌شود. می‌توانیم به‌صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن خرید کنیم بدون اینکه حتی خود فروشگاه فیزیکی را دیده باشیم. می‌توانیم از خانه تاکسی رزرو کنیم، به‌طور زنده تلویزیون ببینیم، آنلاین غذا تهیه کنیم و در آخر بازی‌های خوب را برای گذراندن وقت دانلود کنیم؛ بنابراین قبل از ساخت هر برنامه‌ای برای کسب‌وکار خود، سعی کنید آن را با ویژگی‌هایی که بخشی از زندگی روزانه کاربر را پر می‌کند، مطابقت دهید.

قبل از ساخت هر برنامه‌ای برای کسب‌وکار خود، سعی کنید آن را با ویژگی‌هایی که بخشی از زندگی روزانه کاربر را پر می‌کند، مطابقت دهید.

با پوش نوتیفیکیشن قدرت را قبضه کنید

طراحی اپلیکیشن موبایل باید به صورتی باشد که اطلاعات کافی را به کاربر منتقل کند؛ اما در برخی موارد باید از پوش نوتیفیکیشن استفاده کنید. پوش نوتیفیکیشن‌ها نقش مهمی در اطلاع‌رسانی درباره‌ به‌روزرسانی‌های مهم و ارائه ویژگی‌های جدید به کاربران دارند. درواقع کسب‌وکارها از این روش برای معرفی محصولات جدید، ارائه‌ پیشنهادها و تخفیف‌ها و موارد دیگر استفاده می‌کند. پوش نوتیفیکیشن را باید هوشمندانه در اپ قرار دهید؛ چون ممکن است کاربری اپ را حذف یا پیغام‌های آن را قطع کرده باشد.

طراحی اپلیکیشن موبایل

پوش نوتیفیکیشن را باید هوشمندانه در اپلیکیشن موبایل قرار دهید؛ چون ممکن است کاربری اپ را حذف یا پیغام‌های آن را قطع کرده باشد.

طراحی اپلیکیشن موبایل

ویژگی‌ ثبت‌نام در طراحی اپلیکیشن موبایل

در طراحی اپلیکیشن موبایل به روند ثبت‌نام کاربر فکر کنید. به‌صرفه نیست که یک اپلیکیشن را بدون نیاز به ثبت‌نام در اختیار کاربر قرار دهید. می‌توانید فرآیند ثبت‌نام را ساده‌تر کنید؛ اما لازم است که روی این ویژگی بیشتر کار کنید تا برنامه‌ شما مفید واقع شود. اگر کاربر را تشویق نکنید که در برنامه ثبت‌نام کند، تمام تلاش‌هایتان به هدر رفته است. باید اپلیکیشن‌ها را به‌گونه‌ای طراحی کنید که روند ثبت‌نام در آن آسان شود تا تجربه کاربر به مقدار زیادی افزایش پیدا کند؛ به‌ علاوه، اپلیکیشن شما باید با تمام گوشی‌های هوشمند سازگار باشد؛ بنابراین باید هر دو برنامه‌نویس اندروید و iOS را داشته باشید تا بتوانید مشتریان زیادی برای کسب‌وکارتان پیدا کنید.

منبع: Winklix

تحریریه تپلیغ آکادمی

تحریریه تپلیغ آکادمی

تیم تحریریه تپلیغ آکادمی از جوانان سخت‌کوش و باانگیزه تشکیل شده است. بسیاری از مقاله‌های تپلیغ آکادمی توسط این تیم ترجمه و ویرایش می‌شود.

پاسخ دهید