شرکت وانگل (Vungle) به‌عنوان یکی از پرچم‌داران صنعت تبلیغات ویدیویی موبایلی با تحقیقاتی که بر عملکرد طیف وسیعی از تبلیغات موبایلی انجام داده است، به نکاتی برای عملکرد بهتر تبلیغات ویدیویی موبایلی رسیده است. رعایت این نکات، تاثیر زیادی در موفقیت تبلیغ دهندگان دارد. با تپلیغ آکادمی همراه شوید تا این نکات را بررسی کنیم.

۱. از گوشی یا تبلت برندهای مطرح استفاده کنید.

با اضافه کردن تصویر گوشی‌های هوشمند یا تبلت در تبلیغات، نرخ کلیک یا CTR تا ۴۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. تبلیغات ویدیویی موبایلی با تصاویری ازاین‌دست، به مخاطب‌ها حس اعتبار را منتقل می‌کند.

برای نمونه اگر ویدیوی تبلیغاتی، یک بازی را معرفی کند، این حس القا می‌شود که احتمالا این بازی برای گوشی یا تبلت کاربر هم مناسب است.

تبلیغات ویدیویی موبایلی

۲. از افراد در حال استفاده از برنامه، استفاده کنید.

اگر در تبلیغات ویدیویی موبایلی نشان دهید که چگونه افراد از اپلیکیشن یا بازی شما استفاده می‌کنند، تعداد نصب و نرخ ماندگاری افزایش می‌یابد. این کار به‌سادگی و با نشان دادن انگشتی که در حال حرکت روی صفحه‌نمایش گوشی است، انجام می‌شود. نشان دادن افرادی که در حال کار با اپلیکیشن معرفی‌شده هستند، تا ۳۳ درصد نرخ کلیک را افزایش می‌دهد.

تبلیغات ویدیویی موبایلی

۳. بهترین بخش ویدیو را برای آخر نگذارید.

۷۰ درصد کاربران، تبلیغات ویدیویی موبایلی اختیاری را پس از پنج ثانیه می‌بندند؛ پس معرفی برندتان را در ابتدا و انتهای ویدیو قرار دهید و جالب‌ترین ویژگی‌های اپلیکیشن را در پنج ثانیه اول ویدیو بگنجانید.

۴. از انیمیشن در صفحه پایانی ویدیو استفاده کنید.

آخرین صفحه از تبلیغات ویدیویی موبایلی ، فضایی است که در آن دکمه فراخوان قرار دارد. این فضا بهترین فرصت است که اطلاعات بیشتری را از برند یا اپلیکیشن خود در اختیار کاربر قرار دهید؛ پس با اضافه کردن یک انیمیشن جذاب، نرخ کلیک را تا ۴۰ درصد افزایش دهید.

تست AB ؛ ابزاری کارآمد برای افزایش نرخ نصب به کلیک
خواندن این مقاله

جالب‌ترین ویژگی‌های اپلیکیشن یا بازی خود را در پنج ثانیه‌ی اول ویدیو نشان دهید.

۵. محتوای تبلیغات ویدیویی موبایلی را محلی کنید.

اگر قصد پخش ویدیو را در نقاط مختلف دنیا و برای فرهنگ‌های متفاوت دارید، سعی کنید برای هر مخاطب ویدیوی متناسب با او را تهیه کنید. طراحی هوشمندانه ویدیو متناسب با مخاطبان محلی، نرخ کلیک را تا ۱۱ درصد افزایش می‌دهد.

۶. فضای صفحه موبایل را هدر ندهید؛

وقتی تبلیغ شما قرار است در گستره‌ی وسیعی از گوشی‌ها و تبلت‌ها، از بزرگ‌ترین سایز تبلت تا کوچک‌ترین گوشی‌های موبایل به نمایش درآید، باید سایز ویدیو را طوری در نظر بگیرید که هر صفحه‌ای را پر کند. جهت ویدیو هم، فاکتور مهمی است؛ چراکه در صورت هماهنگ بودن جهت نمایش ویدیو با جهت قرار گرفتن گوشی، نرخ کلیک تا ۲۲ درصد و نرخ تبدیل تا ۶ درصد افزایش می‌یابد.

۷. برای تمام بخش‌های ویدیو، تست A/B انجام دهید.

درحالی‌که نکات ذکر شده در قسمت‌های قبل در موفقیت تبلیغات ویدیویی موبایلی بسیار تاثیر گذار است؛ اما بهترین عملکرد به ویژگی‌های هر اپلیکیشن بستگی دارد؛ پس بهتر است با اجرای تست A/B وتغییر اجزای متفاوت، به بهترین عملکرد تبلیغات ویدیویی موبایلی خود دست پیدا کنید.

تبلیغات ویدیویی موبایلی
نیلوفر نشاط

نیلوفر نشاط

نیلوفر دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر، دانشجوی ام‌بی‌اِی و نویسنده سابق تپلیغ است. او اوقات فراغتش را با دیدن فیلم و خواندن کتاب می‌گذراند. اخبار فناوری، بازاریابی و ادبیات را با علاقه دنبال می‌کند و از نوشتن لذت می‌برد.

پاسخ دهید