آیا می‌خواهید بدانید چطور در صفحه اکسپلور اینستاگرام قرار بگیرید؟ جواب آن دست ما است. صفحه اکسپلور اینستاگرام یک قابلیت عالی برای برند شما است. طراحی‌شده است تا به حساب‌های شخصی و حساب‌های شرکتی، درگیری بیشتری با تلاش کم، به‌دست آورند. اخیراً اینستاگرام یک صفحه اکسپلور جدید را منتشر کرد، اضافه کردن موضوعات جدید، یک بخش مخصوص خرید، استوری‌های اینستاگرام و یک محل خاص برای IGTV.
در ادامه تمام چیزی که نیاز دارید درباره آخرین به‌روزرسانی ، شامل نحوه قرار دادن حساب خود در صفحه اکسپلور اینستاگرام را بدانید، آورده‌ایم:
چه چیزی در صفحه اکسپلور اینستاگرام اضافه‌شده است اینستاگرام بسیار تلاش کرده تا صفحه اکسپلور خود را برای کاربران تکی شخصی‌سازی کند. زمانی که شما روی آن کلیک می‌کنید تا باز شود، چیزی که ممکن است شما ببینید کاملاً با چیزی که دوستتان می‌بیند متفاوت است. زیرا طبیعت آن به شکلی است که شما را راهنمایی کند تا محتوایی که فکر می‌کند شما به‌شخصه از آن لذت می‌برید را نشانتان دهد و این کار را با بررسی چیز‌هایی که از قبل در اینستاگرام دیده‌اید و آن‌ها را لایک کرده‌اید انجام می‌دهد. الگوریتم اینستاگرام به طور دائمی در حال یادگیری رفتار شما در برنامه است، اعمالی مثل، چه حساب‌هایی را فالوو می‌کنید، چه پست‌هایی را لایک کرده‌ و زیر آن کامنت گذاشته‌اید و از چه استوری‌ها و محتوای IGTV خوشتان آمده است. سپس از این اطلاعات استفاده کرده و در صفحه اکسپلور اینستاگرام، شما را با تعداد زیادی پیشنهاد که معمولاً دارای موضوعات مشابه هستند و شما ممکن است آن‌ها را دوست داشته باشید اما آن‌ها را فالو نکرده‌اید، مواجه می‌کند.

صفحه اکسپلور اینستاگرام

۱. استوری‌های صفحه اکسپلور اینستاگرام

درست همان‌طور که صفحه اکسپلور اینستاگرام بر اساس موضوعاتی که به آن‌‌ها علاقه دارید، پست‌هایی را پیشنهاد می‌دهد، همچنین تعدادی پیشنهاد می‌دهد که درواقع استوری‌های اینستاگرام هستند. در این حالت شما می‌توانید روی آن کلیک کرده و درگیر استوری حسابی شوید که تابه‌حال فالو نکرده‌اید، اما به‌احتمال‌زیاد شبیه به آن‌هایی است که قبلاً فالو کرده‌اید. برای برند‌ها این قضیه فرصت‌های زیادی را پیش رو قرار می‌دهد زیرا تنها فالوور‌های شما نیستند که استوری شما را تماشا می‌کنند. هرکسی می‌تواند آن را دیده و با استوری شما درگیر شود. بر اساس گفته‌‌های اینستاگرام، این خاصیت هنوز تازه است و اگر شما استوری خود را در بخش اکسپلور نمی‌یابید، کمی صبور باشید.

۲. اضافه شدن بخش موضوعات به صفحه اکسپلور

در ابتدای سال اینستاگرام بخش موضوعات را در اکسپلور باهدف ایجاد ابزاری برای کاربران در پیدا کردن علایق خود، اضافه کرد . چیزی بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون نفر به‌صورت روزانه اکسپلور را می‌بینند تا ایده‌ها و موضوعات جدیدی ببینند، بنابراین منطقی است که اینستاگرام فکری به حال مدیریت این‌همه پست کرده باشد! وقتی شما صفحه اکسپلور اینستاگرام را باز می‌کنید، یک نوار در بالای آن می‌بینید که تعدادی کانال در آن وجود دارد. این بخش، با کانال «برای شما» (For You) شروع می‌شود که شامل پست‌‌هایی است که در دایره علایق شما قرار می‌گیرند. شما همچنین کانال‌‌هایی با موضوعاتی که ممکن است دوست داشته باشید می‌بینید مثل هنر، ورزش، زیبایی یا مد. به‌علاوه، لیستی از هشتگ‌هایی که ممکن است شما دوست داشته باشید، وجود دارد. اگر شما یک برند هستید که به دنبال قرارگیری در صفحه اکسپلور هستید، بسیار مهم است که روی دایره موضوعات خود و هشتگ‌هایی که می‌تواند به سازمان‌دهی آن‌‌ها کمک می‌کند، تمرکز کنید.

۳. ویدیو‌های IGTV در بخش اکسپلور

در حال حاضر، IGTV نیز بخشی مربوط به خود را در صفحه اکسپلور دارد که برای سازندگان ویدیو و صاحبان برند‌‌ها خبر خوبی است. با کلیک بر روی IGTV آخرین ویدیو‌های موجود را خواهید دید. این راه خوب دیگری است که با آن اینستاگرام جریان ویدیو به این شبکه اجتماعی را بیشتر می‌کند.

۴. بخش خرید در صفحه اکسپلور

اینستاگرام اقداماتی انجام داده تا مردم را مجاب کند در آن به خرید بپردازند که خبر بسیار خوبی برای برند‌ها و کسب‌وکار‌ها است با اضافه شدن کانال خرید به صفحه اکسپلور اینستاگرام، برای کاربران یک فضای اختصاصی وجود خواهد داشت تا از برند‌هایی که فالو کرده‌اند، خرید انجام دهند و همچنین برند‌هایی که هنوز نمی‌شناسند را بشناسند. با کلیک روی «فروشگاه» (Shop)، وارد بخشی می‌شوید که کمک می‌کند کالاهای خاصی را در اینستاگرام پیدا کنید. این قابلیت برای برند‌ها بسیار ارزشمند است زیرا قرار است به مردم کمک کند برند‌ها و محصولات بیشتری را بشناسند (بر اساس محصولاتی که قبلاً جستجو کرده و خریده‌اند) و مرحله جستجو و خرید را بدون ترک برنامه اینستاگرام انجام دهند. اینستاگرام فعلاً این قابلیت را تنها برای کشور آمریکا منتشر کرده است اما به‌زودی باقی کشور‌ها می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند.

چطور صفحه اکسپلور اینستاگرام کار می‌کند

حال سؤال این است که صفحه اکسپلور اینستاگرام چه اعمالی در پشت پرده انجام می‌دهد؟ به زبان ساده، صفحه اکسپلور اینستاگرام با الگوریتم اینستاگرام به بررسی رفتار شما در داخل اپلیکیشین می‌پردازد، مخصوصاً این‌که چه چیز‌هایی را می‌پسندید و با چه چیزی درگیر می‌شوید. اینستاگرام از این دانش استفاده کرده و پست‌‌های مشابه علایق شما را در حساب‌هایی که هنوز فالو نکرده‌اید، پیدا می‌کند و در صفحه اکسپلور به نمایش درمی‌آورد. شخصی‌سازی صفحه اکسپلور حتی بیشتر از قبل انجام‌گرفته و برای هر شخص متفاوت است. اگر شما یک حساب کسب‌وکار در اینستاگرام دارید، این مسئله به معنای این است که صفحه اکسپلور اینستاگرام می‌تواند پست‌‌ها، استوری‌ها و ویدیو‌های IGTV شما را به گروهی از مخاطبان تازه نمایش دهد. به‌طورکلی، الگوریتم اینستاگرام بسیار سخت در پشت‌صحنه مشغول است تا محتوایی که فکر می‌کند برای شما ممکن است جذاب باشد را پیداکرده تا در صفحه اکسپلور شما قرار دهد تا شما از آن لذت ببرید.
بر اساس تحقیقات این الگوریتم بر چند عامل مثل موقعیت مکانی استوار است. همچنین این تحقیق آشکار می‌سازد شما برای قرارگیری در این صفحه باید چه اقداماتی انجام دهید:

۱. میزان فالو و لایک اینستاگرام

قوی‌ترین فاکتور که تعیین می‌کند محتوایی در این صفحه قرار گیرد، میزان لایک و کامنت است. اگر یک کاربر چندین حساب در مورد زیبایی را فالو کرده باشد و در بسیاری کامنت گذاشته باشد، اینستاگرام صفحات مشابه، ویدیو‌های بیشتر و استوری‌های بیشتری را روبروی شما با این موضوع، قرار خواهد داد اما همه آن‌ها از حساب‌هایی خواهد بود که هنوز فالو نشده‌اند.

۲. محتوای ویدیویی

عکس‌های زیبا همچنان به ویدیو‌‌ها اولویت دارند اما در صفحه اکسپلور اینستاگرام یک جریان تازه برای محبوبیت ویدیو به راه افتاده است. قابلیت نمایش خودکار ویدیو باعث جلب‌توجه بیشتر می‌شود.

۳. استوری‌های پرزرق و برق

پست‌های استوری که به‌صورت ویدیویی یا انیمیشن هستند در این بخش بسیار جلب‌توجه می‌کنند. به شکل مشابه، استوری‌های اینستاگرام با متون کمتر اما گرافیک و گیف بیشتر، می‌توانند رتبه بیشتری در این صفحه پیدا کنند.

۴. محتوای ریپوست‌شده

اگر هدف شما قرارگیری در صفحه اکسپلور اینستاگرام است باید بیشتر به محتوای ریپوست‌شده بی اندیشید. بر اساس مطالعات، پست‌هایی ک ریپوست می‌شوند در الگوریتم برای قرارگیری در صفحه اکسپلور اینستاگرام شناسایی می‌شوند. در زمانی که شما محتوای ریپوست را در استراتژی خود به‌کار می‌گیرید، ممکن است بخواهید انواع محتوای دیگر را نیز مثل ویدیو و استوری در اولویت قرار دهید اگر قرارگیری در این صفحه برای شما اهمیت دارد. برای آن‌که شما به شکلی استراتژیک گونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام بیاندیشید و مطمئن شوید محتوایتان در آن قرار می‌گیرد به موارد زیر توجه کنید:
به دلیل آن‌که الگوریتم اینستاگرام بر اساس علایق فردی بنا شده است، وقتی‌که محتوای شما در این صفحه ظاهر می‌شود، شما به مخاطبان هدف متصل می‌شوید به‌جای آن‌که به افراد رندم وصل شوید که احتمال تبدیل‌شدن به مشتری را افزایش می‌دهد. و می‌دانید بهترین بخش آن چیست؟ شما حتی یک ریال هم خرج نخواهید کرد! تمام کاری که باید انجام دهید این است ک به شکلی استراتژیک به نحوه ساخت حساب اینستاگرام بیاندیشید که در صفحه اکسپلور اینستاگرام نیز حضور دارد.
در ادامه به ۹ نکته دیگر برای ارتقا استراتژی محتوا و بهبود شانس موفقیت شما در صفحه اکسپلور می‌پردازیم:

نکته ۱: از تحلیل خود استفاده کنید تا بفهمید کدام مطلب شما در صفحه اکسپلور جواب می‌دهد

احتمالش وجود دارد که همین‌الان یک سری از محتوای شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام وجود داشته باشد. این مورد می‌تواند به‌سرعت در آمارهای شما جلوه کند و شما ممکن است حتی خبر نداشته باشید این‌همه لایک اضافی و درگیری کاربران از کجا آمده است. اما خبر خوب این است که، شما می‌توانید با استفاده از ابزار Insight، دقیقاً بفهمید چه تعداد از آدم‌ها پست‌های شما را از طریق صفحه اکسپلور اینستاگرام تماشا می‌کنند. برای دیدن این تحلیل به بخش فید اینستاگرام خود رفته و روی View Insights در بخش زیر پست کلیک کنید. ازاینجا شما می‌توانید آمار بیشتری را درباره عملکرد پست خود را ببینید. در زیر بخش Discovery، شما تأثیر پست خود را مشاهده خواهید کرد، در این بخش به From Explore نگاه کنید به تحلیل اینستاگرام خود بسیار اهمیت دهید تا متوجه شوید چه محتوایی بهترین عملکرد را در صفحه اکسپلور اینستاگرام شما دارد سپس از آن پست برای پست‌های آتی خود الهام بگیرید. برای مثال، ویدیویی را در نظر بگیرید که به بازدید خوبی از طرف مردمی که فالو نکرده‌اند، منجر شده است، فرد می‌تواند با تکرار الگوی به‌کاررفته در این ویدیو به بازدید مشابه دست یابد.

نکته ۲: بهترین زمان برای پست گذاری را پیدا کنید

زمانی که بحث به قرارگیری محتوایتان در صفحه اکسپلور اینستاگرام می‌رسد، ۲ دلیل عمده برای فهم این مسئله که چه زمانی بهترین زمان پست گذاری است وجود دارد.
اول، اگر شما می‌دانید چه زمانی فالوور‌های شما بیشترین فعالیت در اینستاگرام را دارند، پست‌های شما با درگیری بیشتری روبرو می‌شود چراکه کاربران شما برای لایک، کامنت و درگیری آنلاین هستند.
درگیری زیاد با پست‌های شما، مخصوصاً سریع بعد از پست گذاری، به الگوریتم اینستاگرام این نشانه را می‌دهد که این محتوا دارای ارزش است و می‌توان آن را در صفحه اکسپلور اینستاگرام قرار داد تا بقیه هم از آگاه شوند.
دوم، اگر شما می‌دانید چه زمانی مخاطبان حال حاضر در چه زمانی فعال هستند، احتمال زیادی وجود دارد که مخاطبان احتمالی که مدنظرتان هستند هم در آن زمان آنلاین بوده و محتوای شما را در صفحه اکسپلور اینستاگرام بیابند. بنابراین پست‌های شما درزمانی که فعال هستند در صفحه اکسپلور اینستاگرام به آن‌ها می‌رسد. با توجه به تحقیقات صورت گرفته، بهترین زمان پست گذاری بین ساعت ۹ تا ۱۱ صبح است، البته هر حساب در اینستاگرام باید برای به‌دست آوردن این عدد، روی حساب خود تحلیل انجام دهد. چراکه این عدد برای هر شخص ممکن است متفاوت باشد. همچنین به‌غیراز ابزار‌های اینستاگرام، ابزار‌های واسط دیگری وجود دارند که می‌توانند بهترین زمان را به شما بگویند که با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

۵ راز ناشناخته در امر سئو و بهینه‌سازی اینستاگرام کسب‌و‌کارها
خواندن این مقاله

نکته ۳: امر زیبایی‌شناسی را در استوری اینستاگرام لحاظ کنید

باوجود استوری اینستاگرام که در بخش اکسپلور هم به نمایش درمی‌آید، این امر از هرزمانی مهم‌تر است که سبک و سیاق برند شما و همچنین عوامل زیبایی‌شناسی در تمام پست‌های شما به چشم بخورد. بر اساس مطالعات: «استوری هایی که بسیار شبیه پست‌های معمولی فید هستند با شانس بیشتری در بخش اکسپلور حضور می‌یابند.»
این به معنای آن است که شما هر بار که در استوری خود پستی می‌گذارید باید بسیار به‌ظاهر آن اهمیت دهید.
نکته خوب دیگر در زمان پست استوری برای صفحه اکسپلور اینستاگرام، ایجاد ویدیو‌های پویا و انیمیشنی برای استوری است. ممکن است این کار با اضافه شدن چندین گیف، جلوه‌های بصری یا داستان‌سرایی در قالب یک ویدیو صورت گیرد، و مخصوصاً در این مورد (داستان‌سرایی) از به‌کارگیری تصاویر ثابت و متن و انیمیشن زیاد بپرهیزید.

نکته ۴: محتوای عکسی خود را به محتوای ویدیویی تبدیل کنید

به هیچ .جه نمی‌توان منکر شد که محتوای ویدیویی به لطف استوری و IGTV، کانون توجه صفحه اکسپلور اینستاگرام را بدست آورده است.
«ویدیو‌ها پتانسیل بیشتری برای جلب‌توجه نسبت به عکس دارند، زیرا خاصیت پخش خودکار ویدیو در صفحه اکسپلور اینستاگرام باعث جلب‌توجه بیشتری می‌گردد»
اما ساخت محتوای ویدیویی از پایه می‌تواند زمان‌بر باشد و اگر شما هزاران عکس حرفه‌ای داشته باشید، مایل نیستید آن‌ها را هدر دهید. خوشبختانه، چند ترفند برای ساخت ویدیو بدون دردسر وجود دارد.

۱. یک گرافیک استاپ-موشن از عکس‌ها بسازید

به‌جای پست کردن یک تصویر ثابت، می‌توانید یک افکت استاپ-موشن به تصاویر بدهید. اینستاگرام این دست از رسانه را ویدیو به‌حساب می‌آورد بنابراین بیشتر روی آن در صفحه اکسپلور اینستاگرام مانور می‌دهد. شما می‌توانید از ابزار‌های ساده مثل فتوشاپ نیز برای لایه‌بندی تصاویر و ساخت گیف استفاده کنید. اگر از کار با فتوشاپ واهمه دارید، اپلیکیشین‌های ساده دیگری مثل LifeLapse و هزاران برنامه دیگر وجود دارند که کار شما را هرچه ساده‌تر خواهند کرد.

۲. تصاویر ثابت را متحرک کنید

حتی یک تغییر کوچک در عکس ثابت می‌تواند تغییر زیادی چه در استوری و چه در فید و به‌تبع آن صفحه اکسپلور اینستاگرام ایجاد کند. اپلیکیشینی با نام Enlight Pixaloop وجود دارد که به‌سادگی به تصاویر ثابت شما تحرک می‌بخشد و شانس شما را در صفحه اکسپلور اینستاگرام بیشتر می‌کند.

۳. یک المان انیمیشین به عکس ثابت اضافه کنید

اضافه کردن چند ستاره، نوشته متحرک به پست‌ها باعث درگیری بیشتر می‌شوند. ساخت چنین ویدیو‌هایی بسیار ساده است. شما می‌توانید یک عکس را در استوری آپلود کرده و سپس گیف به آن اضافه کنید و آن را در بخش Camera roll ذخیره کنید. همچنین اپلیکیشین‌های زیادی وجود دارند که می‌توان برای ساخت چنین ویدیو‌های از آن استفاده کرد.

۴. یک ویدیو پس‌زمینه و متحرک را به عکس ثابت اضافه کنید

این کار بسیار کاربری خواهد بود. با استفاده از تصاویر اصطلاحاً استاک (stock) و تمپلیت‌های موجود در استوری اینستاگرام و استفاده از اپلیکیشین‌هایی مثل Over، PicMonkey، Mojo یا InShot می‌توانید به سادگی المان ویدیویی را به عکس اضافه کنید.

۵. از عکس‌های ثابت با ابزار بومرنگ یا ابزار‌های دیگر، گیف حلقه‌ای بسازید

با توجه به استفاده از این ابزار طبق تجربه، ۶۳ درصد میزان تأثیر‌گذاری روی افرادی که شما را فالو نکرده‌اند بیشتر خواهد شد. اگر شما تعداد زیادی عکس دارید که می‌خواهید آن‌ها را به اشتراک بگذارید از فتوشاپ برای ساخت یک حلقه (Loop) و ساخت یک گیف ساده استفاده کنید. تبدیل عکس به ویدیو کار زیادی نمی‌طلبد، حتی استفاده از یک امان متحرک کوچک می‌تواند به‌کلی نتایج را تغییر دهد.

نکته ۵: ویدیو‌های کوتاهی که محصول شما را توضیح دهد بسازید

شما ممکن است تنها عکس‌های محصول خود را پست کنید اما اگر خواهان حضور در صفحه اکسپلور اینستاگرام هستید، زمان آن رسیده تا به محتوای ویدیویی فکر کنید که محصول شما را توصیف می‌کند. یک مثال می‌تواند ویدیو‌های آموزش آرایش در اینستاگرام باشد که در یک مثال می‌توان دید بعضی از آن‌ها به‌سادگی تا ۷۱۵ هزار بازدید را به‌دست می‌آورند. دلیل آن چیست؟ دلیل آن این است که این دست ویدیو‌ها کوتاه، شیرین، دارای اصل مطلب هستند. بنابراین چه شما یک ویدیو آموزشی کوتاه بسازید یا محصول خود را در دنیای واقعی نشان دهید، سعی کنید آن محتوا را به‌صورت جذاب به‌نحوی‌که برای کاربران جلب‌توجه کند بسازید.

نکته ۶: شروع به تگ کردن محصول خود در پست‌ها کنید تا در بخش فروشگاهی ظاهر شوید

آیا آماده نمایش محصول خود در بخش جدید اینستاگرام هستید؟ راه شروع این است که تگ‌های محصولات قابل‌خرید خود را در تمام پست‌ها قرار دهید. برای بخش فروشگاه در صفحه اکسپلور اینستاگرام، تنها پست‌ها و استوری‌هایی که تگ محصول داشته باشند وارد فید می‌شوند. از این راه، اینستاگرام یک روش خرید بی‌مانند را ایجاد کرده که کاربران قادر خواهند بود بدون ترک کردن اپلیکیشین به خرید بپردازند.

نکته ۷: برن‌های مرتبط را تگ و منشن کنید

زمانی که شما یک برند را در استوری یا فید تگ و منشن می‌کنید، به الگوریتم اینستاگرام این سیگنال را می‌دهید که نوعی رابطه بین این دو حساب وجود دارد. دو حساب در اینستاگرام که سازنده لیوان قهوه هستند را در نظر بگیرید؛ برند اول در تمام کپشن‌ها، عکس‌ها و استوری‌ها خود، برند دوم را منشن می‌کند و البته برند دوم همین کار را به‌صورت متقابل انجام می‌دهد. معنی این کار این است که، در زمان پست گذاری برند اول و تگ برند دوم، شانس قرارگیری در صفحه اکسپلور اینستاگرام فالوور‌های برند دوم که هنوز برند اول را فالو نکرده‌اند افزایش می‌یابد. الگوریتم اینستاگرام می‌فهمد که به‌نوعی ارتباط بین این دو برند وجود دارد و برای معرفی این برند به فالوور‌های دیگر دست‌به‌کار می‌شود. این روش برای افزایش شانس قرارگیری در اکسپلور و مواجهه با مخاطبان هدف، بسیار ساده است.

پس زمان بعدی که با یک برند دیگر همکاری کردید، یک بخش از محتوای تولید‌شده توسط وی را ریپوست، تگ و منشن کنید.

نکته ۸: برای ساخت ویدیو‌های IGTV زمان بگذارید

اگر تا امروز هیچ استفاده‌ای از IGTV نکرده‌اید، منتظر چه هستید؟ با توجه به اختصاص بخشی به IGTV در صفحه اکسپلور اینستاگرام ، ویدیو‌های شما می‌تواند در مقابل دیدگان مخاطبان احتمالی قرار گیرد. نکته بسیار مهم در مورد IGTV این است که به دلیل آن‌که این ویدیوها باید بالاتر از ۶۰ ثانیه باشند، موقعیت بسیار خوبی وجود دارد تا بازدید‌کنندگان در مورد شما و برندتان، بیشتر بدانند. در مقایسه با ویدیو‌های فید، (که کمتر از ۶۰ ثانیه است)، شما واقعاً امکان توصیف برند خود را به‌صورت کامل دارید. اگر شما در حال تولید ویدیو‌های بسیار باکیفیت برای IGTV هستید، شانس بسیار بزرگی وجود دارد که یک بیننده را به یک فالوور تبدیل کنید.

نکته ۹: از هشتگ اینستاگرام استفاده کنید (مخصوصاً هشتگ‌های برنده‌شده)

چه شما از هشتگ‌ها متنفر باشید چه عاشق آن‌ها، هیچ‌چیزی نمی‌تواند قدرت آن‌ها را منکر شود. پست‌های دارای حداقل یک هشتگ، ۱۲٫۶ درصد از پست‌های بدون هشتگ، باعث درگیری کاربران می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید لایک بیشتری در اینستاگرام به‌دست آورید و در صفحه اکسپلور اینستاگرام قرار گیرید، هشتگ‌ها حیاتی هستند. هشتگ‌ها همچنین کمک می‌کنند در اکسپلور افراد دیگری که با هشتگ شما عملیاتی انجام داده‌اند نیز ظاهر شوید. بسیار ساده با استفاده از هشتگ‌های مناسب برای پست‌هایتان، شما برای کاربران دیگری که از همان هشتگ استفاده می‌کنند برجسته می‌شوید. فراموش نکنید که از هشتگ‌ها در استوری خود نیز استفاده کنید چراکه این کار استوری شما را بیشتر برای دیگران آشکار و قابل‌دسترس خواهد کرد. قابل‌دسترس بیشتر یعنی درگیری بیشتر و درگیری بیشتر یعنی الگوریتم اینستاگرام فکر می‌کند این محتوا برای اشتراک با دیگران بسیار جذاب است. اما به یاد داشته باشید: باید با هشتگ خود با استراتژی رفتار کنید. به‌جای استفاده از محبوب‌ترین هشتگ‌های اینستاگرام، بهتر است به‌صورت موردی کار کنید، بهترین هشتگ‌ها را برای حوزه صنعت خود پیدا کنید که دارای جامعه‌ای در پشت آن بوده و برای مخاطبان شما خاص باشد.

نکته ۱۰: پست‌های نقل‌قول (Quote) را آزمایش کنید

یکی از کار‌های معروف در اینستاگرام استفاده از جملات نقل‌قول در محتوا است. و گویی قرار نیست این معروفیت کم شود!
مردم اغلب به نقل‌قول به چشم محتوای پر‌کننده (زمانی که ایده‌ای برای پست ندارند از آن‌ها استفاده می‌کنند) نگاه می‌کنند اما حقیقت این است که دلایل زیادی برای استفاده از نقل‌قول وجود دارد، از ایجاد درگیری بیشتر گرفته تا ارتقا کمپین‌های خاص و فایده اصلی آن نحوه قرارگیری این دست پست‌ها در صفحه اکسپلور اینستاگرام است. در دریای ویدیو‌ها و عکس‌‌ها، یک پست نقل‌قول که خوب طراحی‌شده باشد می‌تواند در بین انبوه پست‌ها برجسته شود و شما ممکن است از دیدن این حجم از درگیری و استقبال تعجب کنید. یک پست نقل‌قول که به‌صورت انیمیشن درآمده، حتی بهتر است. اکثر برند‌های مشهور از این استراتژی برای جهش در امر درگیری کاربران استفاده می‌کنند و شانس خود را برای حضور در صفحه اکسپلور اینستاگرام افزایش می‌دهند. چه شما یک برن در اینستاگرام باشید که در مرز ۱ میلیون فالوور است یا یک کسب‌وکار نوپا، هرکسی می‌تواند از قرارگیری در صفحه اکسپلور اینستاگرام سود ببرد. با اعمال بعضی از این نکات در استراتژی محتوای خود، شما می‌توانید خیلی سریع درگیری بیشتر و به‌تبع آن فالوور بیشتر را خواهید دید زیرا مردم بیشتری ویدیو‌ها ، پست‌ها و استوری‌های شما را در بخش اکسپلور شخصی‌سازی‌شده خود می‌بینند و به‌محض آن‌که شما تصمیم بگیرید در صفحه اکسپلور اینستاگرام حضور یابید، تمام کاری که باید انجام دهید، برنامه‌ریزی محتوا بر اساس نکات گفته‌شده و استراتژی شما خواهد بود.

میلاد شاه‌بابایی

میلاد شاه‌بابایی

میلاد یک مهندس مکانیک با باورهای غیرمکانیکی است که به خلاقیت در تمام کارها ایمان دارد. او در حوزه رباتیک و برنامه‌نویسی فعالیت‌های زیادی کرده و در زمینه‌‌های آهنگ‌سازی، طراحی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز فعال است.

پاسخ دهید