شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از استفاده از یک اپلیکیشن جالب به دنبال صفحه آن در شبکه‌‌های اجتماعی بگردید تا هم با دیگر علاقه‌مندان برنامه آشنا شوید و هم نظرات و پیشنهادهای‌تان را مطرح کنید؛ اما همه توسعه‌دهندگان به این نیاز کاربران توجه نمی‌کنند و شاید فعالیت در شبکه اجتماعی را جدی نگیرند. در ادامه با تپلیغ آکادمی همراه باشید تا موضوع فعالیت در شبکه اجتماعی را برای توسعه‌دهندگان بررسی کنیم.

۱. بازیکنان را به هوادارانتان تبدیل کنید

ترکیب شبکه‌های اجتماعی و بازی‌ها، امری رایج است و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا رکوردها و دستاوردهای خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و با آن‌ها رقابت کنند. بیشتر بازی‌های محبوب هم بازیکنان را به چنین اقداماتی تشویق و سعی می‌کنند که بازیکنان فعالیت در شبکه اجتماعی را حتی برای به‌دست‌آوردن پاداش بیشتر، جدی بگیرند؛ برای نمونه در ازای دعوت دوستان، مقداری امتیاز یا جان اضافه در بازی پیشنهاد می‌کنند. این استراتژی‌ها تا حدی مفید است؛ اما گاهی باعث به‌دست‌آوردن فالوورهای بی‌کیفیت می‌شود که صرفا یکبار پستی را لایک می‌کنند؛ در نتیجه بهتر است راه‌هایی برای درگیرکردن مخاطبان در درازمدت پیدا کنید؛ مثلا می‌توانید یک مسابقه هیجان‌انگیز برگزار کنید.

فعالیت در شبکه اجتماعی

قبل از ورود به شبکه‌های اجتماعی، مطمئن شوید که توان لازم برای مدیریت آن‌ها و رسیدگی به شکایات کاربرانتان را دارید.

۲. از اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

با استفاده از اینفلوئنسرهایی مانند بازیکن‌های حرفه‌ای و مشهور در شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید تاثیری فراتر از استفاده از کانال‌های بازاریابی خود بر مخاطبان بگذارید. بسیاری از بازی‌های مشهور هم برای افزایش طرفداران‌شان از افراد اینفلوئنسر در یوتیوب یا دیگر شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. با کمک اینفلوئنسرها می‌توانید افراد را از وجود بازی خود آگاه و آن‌ها را به استفاده از بازی خود ترغیب کرد؛ اما قبل از انتخاب یک فرد اینفلوئنسر ابتدا میزان فعالیت در شبکه اجتماعی و کارهای او را کاملا بررسی کنید و خود را علاقه‌مند به او نشان دهید. این حس را ایجاد نکنید که تنها به فکر پیشرفت بازی خود هستید. چگونگی مطرح‌شدن پیشنهاد با فرد اینفلوئنسر هم مهم است و نباید معرفی اپلیکیشن یا بازی شما مانند یک پست سفارشی به نظر برسد؛ بلکه باید در قالب دیگر پست‌های فرد اینفلوئنسر قرار گیرد.

بهینه ‌سازی اپلیکیشین موبایل با ۱۰ ترفند برای درگیری بیشتر کاربران
خواندن این مقاله
فعالیت در شبکه‌ های اجتماعی

۳. از توانایی‌تان برای فعالیت در شبکه اجتماعی مطمئن شوید

با شروع فعالیت در شبکه اجتماعی راه جدیدی برای کاربران جهت ارتباط ایجاد می‌شود که سوالات تخصصی، عمومی و حتی شکایات را شامل می‌شود. پس قبل از واردشدن به شبکه‌های اجتماعی، از توانایی لازم برای مدیریت آن اطمینان حاصل کنید. باید نیروی انسانی لازم را برای مدیریت روابط با مشتریان و پاسخگویی به سوالاتشان در نظر بگیرید. اگر قادر به چنین کاری نیستید، بهتر است فعالیت خود را گسترش ندهید تا هنگامی‌که توانایی پشتیبانی کامل را پیدا کنید.

۴. از محتوای تولیدشده توسط هوادارانتان حمایت کنید

تعدادی از کاربران به معرفی و تمجید از بازی یا اپلیکیشن شما می‌پردازند. باید بتوانید این دسته از فعالیت‌ها را حمایت کنید. از هوادارانی که به پیشرفت شما کمک می‌کنند، قدردانی کنید و باعث افزایش این دسته اقدامات فالوورها شوید.

تبلیغات موبایلی - اصطلاحات بازاریابی موبایل
تحریریه تپلیغ آکادمی

تحریریه تپلیغ آکادمی

تیم تحریریه تپلیغ آکادمی از جوانان سخت‌کوش و باانگیزه تشکیل شده است. بسیاری از مقاله‌های تپلیغ آکادمی توسط این تیم ترجمه و ویرایش می‌شود.

پاسخ دهید