طراحی صفحه ارور 404 کسب و کارهای بزرگ دنیا اینگونه است – بخش دوم

در مقاله قبلی که قسمت اول این مقاله دو-قسمتی بود، درباره طراحی صفجه ارور 404 کسب‌و‌کارهای مشهور در جهان نوشته بودیم؛ در این مقاله نیز ۱۰ مورد دیگر از این طراحی‌ها را معرفی می‌کنیم.

۱۱. Notes

طراحی صفحه ارور 404 سایت نوتس ساده اما خلاقانه و شهودی است. تصویر گرافیکی کوچک و بامزه‌ای که در ادامه شامل توضیحاتی در مورد دلیل اتفاق افتادن ارور می‌شود. غیر از این‌ها فقط لینک به صفحه اصلی قرار داده شده است تا صفحه زیاد شلوغ نباشد. همچنین از کاربر خواسته شده است که برای حل مشکل خود با تیم پشتیبانی سایت ارتباط برقرار کند اما گزینه‌ای برای این کار در اختیار او قرار نگرفته است.

۱۲. Google

طراحی صفحه ارور 404 گوگل ساده و شامل اطلاعات کمی است. زبانی که مورد استفاده قرار گرفته کمی برای کاربران دشوار است. تصویری از یک ربات خراب شده با آچاری در دستش در این صفحه وجود دارد که البته ارتباطی با توضیحاتی که داده شده است ندارد؛ چون به نظر نمی‌رسد کسی در حال رفع مشکل شما در مواجهه با صفحه ارور 404 باشد.
هیچ گزینه‌ مشخصی برای خروج از این صفحه وجود ندارد و تنها می‌توانید با کلیک بر روی لوگوی گوگل، به صفحه‌ اصلی موتور جستجو بازگردید.

۱۳. Interaction Design Foundation

طراحان سایت IDF برای طراحی صفحه ارور 404 نیز مانند بقیه‌ صفحات سایت از تمپلیت ثابت و مشابه‌ای استفاده کرده‌اند که باعث می‌شود احتمالا در ابتدا متوجه نشوید که در صفحه 404 قرار گرفته‌اید. عنوان صفحه حاوی هیچ پیامی نیست که به ارور مربوط باشد؛ البته آیکون کوچکی که عدد 404 بر روی آن نوشته شده است در طراحی گرافیکی مرکز صفحه وجود دارد اما به چشم نمی‌آید.
این آپشن برای کاربر در نظر گرفته شده است که برای رفع مشکل خود به اشخاص مربوطه پیام بفرستد. همچنین لینکی در این صفحه قرار دارد که کاربر را به سمت مقاله‌ای در مورد دلایل ارور 404 هدایت می‌کند و از این طریق دیگر مقالات سایت نیز در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. علاوه بر این‌ها گزینه بازگشت به صفحه اصلی و صفحات پرطرفدار نیز قرار داده شده است. از قسمت بالایی نیز می‌توانید به محیط کاربری خود وارد شوید.

۱۴. Instagram

طراحی صفحه ارور 404 اینستاگرام ساده است و پیامی یک خطی در مرکز آن به چشم می‌خورد. این پیام حاوی اطلاعات نسبتا مفید در مورد دلیل ارور است و فرم مناسبی دارد. همچنین در رابط کاربری این صفحه لینک به صفحه اصلی، ورود و دیگر نواحی مهم سایت وجود دارد.

۱۵. Justinmind

این سایت طراحی صفحه ارور 404 خود را به شکلی طراحی کرده است که در نگاه اول به کاربر می‌فهماند یک جای کار می‌لنگد!
پیام اصلی با فونتی درشت در مرکز صفحه قرار گرفته است و توضیحات لازم با زبانی ساده نوشته شده‌اند؛ البته خبری از ارائه‌ دلایل ارور نیست. علاوه بر گزینه‌های زیادی که در نوار بالایی سایت در اختیار کاربر قرار گرفته‌، در ادامه‌ توضیحات ارور نیز سه گزینه وجود دارد. تصویر بزرگی نیز در کنار توضیحات قرار داده شده که باعث می‌شود نتیجه‌ی نهایی طراحی صفحه ارور 404 برای کاربر اذیت کننده نباشد.

افزایش سرعت نصب بازی به کمک بهبود تجربه کاربری
خواندن این مقاله

۱۶. Lego

طراحی صفحه ارور 404 در سایت لگو تاثیر مثبت و خوبی بر روی کاربر می‌گذارد. در رابط کاربری این صفحه، ارور به شکل یک مرد لگویی نشان داده شده است که تلاش می‌کند دو سیم را به هم متصل کند؛ با این حال توضیحات به نظر کافی نمی‌رسد. همچنین لینک به صفحه اصلی و دیگر قسمت‌های سایت نیز وجود دارد.

۱۷. Linkedin

لینکدین از تمپلیت زیبایی برای نمایش دادن طراحی صفحه ارور 404 خود استفاده کرده است. عنوان و پیام ارور در مرکز صفحه قرار گرفته‌اند و این امکان وجود دارد که برای کمک گرفتن به صفحه پشتیبانی بروید. می‌توانید زبان سایت را در این قسمت تغییر دهید و همچنین به بقیه‌ی لینک‌های لازم به طور کامل دسترسی داشته باشید.

۱۸. MailChimp

از لحاظ گرافیکی، تمپلیت طراحی صفحه ارور 404 در این سایت بسیار جذاب است. این صفحه شامل پیام مربوط به ارور می شود و در زیر آن تصویر حیوانی قرار دارد که در حال جستجوی چیزی در اعماق زمین است. دلیل رخ دادن ارور مشخص نیست. لینک‌های لازم برای رفتن به صفحه اصلی و دیگر صفحات لازم وجود دارد. همچنین امکان جستجو و وارد شدن به سایت نیز در رابط کاربری این صفحه گنجانده شده است.

۱۹. Medium

صفحه‌ای ساده و کاربردی که ارور 404 را با تصویری بزرگ به نمایش می‌گذارد اما دلیل ارور را مشخص نکرده است. در طراحی صفحه ارور 404 لینک‌های لازم برای دسترسی به دیگر قسمت‌های سایت و جستجو در مقالات و نویسندگان نیز قرار گرفته است.

۲۰. Mockplus

این صفحه نیز بسیار ساده و کاربردی و در عین حال زیبا طراحی شده است. طراحی صفحه ارور 404 به گونه‌ای است که به محض مواجهه با آن می‌فهمید که با ارور پیدا نشدن صفحه طرف هستید زیرا عدد 404 به بزرگی در بالای صفحه قرار داده شده و توضیحات کاملی در ادامه آن آمده است. در این توضیحات دلایلی که ممکن است باعث به وجود آمدن ارور شده باشند ارائه شده است. همچنین انواع و اقسام لینک‌ها به نقاط مختلف سایت در دسترس کاربر قرار گرفته‌اند.

طراحی صفحه ارور 404
تحریریه تپلیغ آکادمی

تحریریه تپلیغ آکادمی

تیم تحریریه تپلیغ آکادمی از جوانان سخت‌کوش و باانگیزه تشکیل شده است. بسیاری از مقاله‌های تپلیغ آکادمی توسط این تیم ترجمه و ویرایش می‌شود.

پاسخ دهید