بیشتر صنایع با سرعتی متوسط حرکت می‌کنند و کتاب‌ها و مجلات ابزارهای مفیدی را برای به‌روز نگه داشتن اطلاعات، تاکتیک ها، تکنیک‌ها و پیشرفت‌های جدید ایجاد می‌کنند.‌ اما بازاریابی دیجیتال کمی متفاوت است! از پلتفرم‌های تبلیغاتی جدید گرفته تا بروزرسانی‌های الگوریتم گوگل، تغییرات و تحولات در صنعت بازاریابی دیجیتال با چنان سرعتی اتفاق می‌افتد که اطلاعاتی که در طول یک ماه می‌خوانید، در ماه بعد اغلب آن ها دیگر بروز نیستند و ارزش چندانی ندارند. یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه خودمان را به‌روز نگه داریم و از اخبار و تحولات دنیای بازاریابی دیجیتال مطلع باشیم این است که وبلاگ‌های مربوط به این صنعت که از مهم ترین منابع بازاریابی دیجیتال هستند را مطالعه کنیم.
ما از طرفداران بزرگ آموزش مداوم از طریق وبلاگ‌های با کیفیت هستیم. انتخاب هزاران منبع بازاریابی دیجیتال و فیلتر کردن اطلاعات خوب از بد، می‌تواند یک فرایند بسیار وقت‌گیر و طاقت‌فرسا باشد.
ما لیست تهیه کرده‌ایم و ۹ مورد از بهترین و مفید‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال را که باید در لیست بوکمارک شما قرار داشته ‌باشند، در آن درج کرده‌ایم.

آماده مطالعه هستید؟

وبلاگ Marketing Land

این وبلاگ دارای تازه‌ترین اخبار روزانه در مورد آخرین تحولات در صنعت بازاریابی دیجیتال است. اخبار منتشر شده روی این وبلاگ شامل اعلآن‌ها و تحولات شغلی در برند‌های برتر بازاریابی بوده و یکی از پربازدید‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال است که می‌تواند راهنمای خوبی برای شما که دنبال یادگیری در این صنعت هستید باشد.
از آنجا که Marketing Land تعداد زیادی از مطالب را به طور مکرر منتشر می‌کند و یکی از به‌روز‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال به شمار می‌رود، یک مرکز خرید فوق‌العاده برای خرید رایگان اطلاعات در زمینه بازاریابی دیجیتال است. بیشتر مطالب در این وبلاگ دارای تصاویر بزرگ و با کیفیت است و باید به طور دائم انتظار پست‌های جدیدتر و بیشتری را در مورد روند پیشرفت صنعت بازاریابی دیجیتال نسبت به آموزش‌های مرحله به مرحله داشته باشید.
از آنجا که Marketing Land به این حد پیشرفت و گستردگی رسیده‌ است، اغلب اطلاعات و محتواهایی از برترین رهبران فکری بازاریابی دیجیتال و کارشناسان صنعت را در اختیار شما می‌گذارد. اگر به دنبال تفسیر روشن و کاملی در مورد اخبار اخیر بازاریابی دیجیتال هستید و اگر به دنبال یکی از کامل‌ترین و جامع‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال هستید، بازدید از این وبلاگ را به همه شما عزیزان پیشنهاد می‌کنم.

از دیگر ویژگی‌های مفید Marketing Land

بدون بازدید از چندین وب سایت مختلف، با جدیدترین اخبار صنعت بازاریابی دیجیتال، راه اندازی کسب و کارهای آینده، اعلامیه های برند و فناوری‌های اخیر، خود را به‌روز نگه ‌دارید.

وبلاگ Content Marketing Institute

این وبلاگ که یکی از برترین منابع بازاریابی دیجیتال بوده و یکی از سریع‌ترین کانال‌های رشد صنعت بازاریابی دیجیتال است؛ این وبلاگ منبعی ایده‌آل برای به‌روز ماندن از آخرین تحقیقات، نوآوری‌ها و تغییرات صنعت بازاریابی دیجیتال است که گشت‌و‌گذار در آن برای هر کسی که به این حوزه علاقه مند است، خالی از لطف نیست.
وبلاگ Content Marketing Institute معیارها، مطالعات و سایر داده‌های مهم را منتشر می‌کند که اگر دستی در بازاریابی محتوا دارید، بسیار برایتان با ارزش و کاربردی خواهد بود. همچنین غالباً محتوای ( how-to) را برای کسب‌و‌کارهایی که به دنبال بهبود نتایج خود از بازاریابی محتوا هستند منتشر می‌کند. یعنی محتواهایی که به سادگی به شما نشان می‌دهند چگونه باید کاری را که به دنبال آن هستید انجام دهید.
اگر تجارت شما از محتوا برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده می‌کند- خواه از طریق یک شرکت، اوراق سفید، لیست ایمیل یا هر کانال دیگر- وبلاگ موسسه بازاریابی محتوا یک منبع عالی برای مشاوره و اطلاعات عملی در مورد رویدادهای این صنعت به شمار می‌رود.

از دیگر ویژگی‌های مفید وبلاگ Content Marketing Institute

در این وبلاگ یاد می‌گیرید که چگونه کمپین بازاریابی محتوا خود را ایجاد کنید و همچنین نحوه توسعه دادن آن را نیز به همراه مثال‌های واقعی به شما می‌آموزد و به طور کلی یکی از جامع‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال است.

وبلاگ Convince and Convert

این وبلاگ که یکی از پربازدیدترین و بروزترین منابع بازاریابی دیجیتال به شمار می‌رود، بازاریابی محتوا را با بهینه سازی ترکیب می‌کند تا به شما در یادگیری نحوه نوشتن، انتشار و تبلیغ مطالبی که به اهداف بازاریابی خاصی دست پیدا می‌کنند، کمک کند.
Convince and Convert اغلب مباحثی از قبیل توسعه و بهینه‌سازی محتوا و فروش قطعات مساوی، قیف بازاریابی، وبلاگ‌نویسی مهمان و بازاریابی تأثیرگذاری، رسانه‌های اجتماعی، برندسازی و مدیریت شهرت را در بر می‌گیرد.
برخلاف سایر وبلاگ‌های بازاریابی محتوا که غالباً روی جنبه خلاق توسعه محتوای جدید متمرکز است، این وبلاگ از یک دیدگاه تحلیلی استفاده می‌کند و با استفاده از نگاه نقادانه مبتنی بر داده‌های آماری اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

از دیگر ویژگیهای مفید Convince and Convert

تدوین یک استراتژی بازاریابی محتوا که نتایج واقعی و کمی را برای شما مورد ارزیابی قرار می‌دهد این وبلاگ را به یکی از بهترین منابع بازاریابی دیجیتال تبدیل کرده است.

وبلاگ Social Media Examiner

همانطور که از نام آن پیداست، مطالب این وبلاگ درباره رسانه‌های اجتماعی است. از پلتفرم‌های اجتماعی شناخته شده مانند Facebook ، Twitter و LinkedIn گرفته تا اجتماعات کوچکتر مانندReddit ، Pinterestو Slideshare ، تقریباً در هر شبکه اجتماعی می‌توانید راهنماهای دقیق و عملی مورد نیاز خود را پیدا کنید.
مطالب موجود در Social Media Examiner شامل پست‌های وبلاگ (how-to)، مصاحبه با کارشناسان بازاریابی و رهبران فکری، پست‌های داده محور و تحقیقات این صنعت، اخبار و به‌روز‌رسانی‌های مربوط به دنیای رسانه‌های اجتماعی و حتی پادکست‌ها و فیلم‌ها بوده و این وبلاگ را در دسته بهترین منابع بازاریابی دیجیتال قرار می‌دهد.
مجله رسانه‌های اجتماعی همچنین گزارش سالانه صنعت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را با داده‌هایی از بیش از 5000 بازاریاب منتشر می‌کند که برای خوانندگان بصورت رایگان در دسترس است.

از دیگر ویژگی‌های مفید وبلاگ Social Media Examiner

در این وبلاگ می‌توانید به یادگیری چگونگی بهبود و بهینه‌سازی نتایج بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود بپردازید همچنین یک منبع خارق العاده برای یافتن آمار صنعت در بازاریابی دیجیتال ، مطالعه داده ها و روندها میباشد.

وبلاگ Moz

Moz Blog که ترکیبی از محتوای تولید شده توسط کارمندان Moz و محتوای سئو تولید شده توسط کاربران را در YouMoz منتشر می‌کند، به طور کامل به بهینه‌ سازی در موتورهای جستجو می‌پردازد. Moz یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌ها در صنعت نرم افزار سئو است و وبلاگ آن مجهز به توصیه‌های عملی سئو است.
این وبلاگ از راهنمای (how-to) برای مبتدیان استفاده می‌کند و همچنین پیوند به انجمن و مشاوره بهینه‌سازی در صفحه برای کارشناسان سئو، وبلاگ Mozرا به یکی از بهترین و جامع‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال تبدیل کرده است. این وبلاگ منبع خوبی برای توسعه استراتژی سئو شما و به‌روز ماندن با جدیدترین تحولات دنیای موتور جستجو است.
اگر به یک به‌روزرسانی سئو یک بار در هفته نیاز دارید، حتما محتوای ویدیوی جمعه Whiteboard Moz را ببینید که جنبه‌های مختلف بازاریابی آنلاین را هر جمعه پوشش می‌دهد و شما را از جدید‌ترین مطالب در هفته گذشته آگاه می‌کند.

کلمات کلیدی کاربر محور چگونه به کسب و کار کمک می‌کند؟
خواندن این مقاله

از دیگر ویژگی های مفید وبلاگ Moz

با استفاده از جدیدترین نسخه‌های الگوریتم Google، تکنیک‌های ساخت لینک و سایر اطلاعات سئو، می‌توانید دانش خود را در زمینه بازاریابی دیجیتال به‌روز نگه دارید. بازدید از وبلاگ Moz که یکی از به‌روزترین و کاربردی‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال است را به همه شما عزیزان پیشنهاد می‌کنم.

معرفی منابع بازاریابی دیجیتال

وبلاگ Ahrefs

در حالی که Moz از اخبار و تجزیه و تحلیل‌های بزرگ سئو بهره می‌برد، وبلاگ Ahrefs پر از اطلاعات فنی در مورد سئو است. محتوای وبلاگ Ahrefs مانند آخرین تحلیل آن در مورد سئو داخلی (که بیش از دو میلیون کلمه کلیدی را در بر می‌گیرد) مفصل، داده محور و در مقیاس بسیار گسترده است.
این وبلاگ علاوه بر تجزیه و تحلیل، راهنماهای عملی را برای شروع بازاریابی، ایجاد محتوای ویروسی، تحقیق در مورد کلید واژه‌ها و تجزیه و تحلیل رقبا منتشر می‌کند. در این وبلاگ شما تعداد زیادی پست طولانی و مفصل دارید که تعداد زیادی از داده‌های واقعی سئو را در اختیارتان قرار می‌دهد و بطور کلی یکی از آموزنده‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال است.
یکی از بزرگترین نقاط قوت وبلاگ Ahrefs این است که نویسندگان به فهرست داده‌های بک لینک Ahrefs دسترسی دارند. این یعنی که این وبلاگ کمتر به تئوری و حرف زدن می‌پردازد و واقعا در داده‌های رتبه‌بندی صفحه داخلی و خارجی که از وب‌ سایت‌های زنده بیرون کشیده شده، دارای محتوای بسیار کاربردی و ارزشمندی است و رتبه‌های بالایی دارد و به شما نیز کمک می کند به این رتبه‌ها دست پیدا کنید.

از دیگر ویژگی های مفید وبلاگ Ahrefs

با گشت و گذار در این وبلاگ، می‌توانید درباره‌ی آنچه در وب سایت‌ها به رتبه‌بندی جستجوی گوگل کمک می‌کند، با مثال‌های داده محور و مطالعات موردی فراوان دست پیدا کنید؛ و به طور کلی این وبلاگ که یکی از پربازدید‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال است، راهکار‌های پربازدید‌تر شدن وب‌ سایت‌تان را به شما می‌آموزد.

وبلاگ Backlinko

این وبلاگ اگرچه به تازگی بر روی سئوی درون صفحه‌ای متمرکز است، اما زندگی خود را به عنوان وبلاگ 100٪ متمرکز بر ساختن بک‌ لینک آغاز کرده بود. برایان دین معروف موسس این وبلاگ و یکی از متفکرین در عرصه بهینه‌سازی سایت با آموزش تکنیک‌های سئو و پست‌های مفصل در مورد چگونگی کسب بک لینک‌های با ارزش بالا توانسته بود این وبلاگ را به جایگاه الان برساند.
وبلاگ Backlinko ، مانند Ahrefs ، محتویات داده محور زیادی را منتشر می‌کند، با مطالعه موردی در مورد سئو و راهنماهای مفید ماهانه می‌توانید بهره زیادی را از این وبلاگ ببرید. محتوای آن شاید خیلی خارق‌العاده به نظر نرسد، اما سئو خارج از صفحه را با سطحی از جزئیات پوشش می‌دهد که برای افرادی که به دنبال موفقیت در بازاریابی دیجیتال هستند جز یکی از مناسب‌ترین منابع بازاریابی دیجیتال است.
چه یک سئوکار تازه‌کار باشید یا یک بازاریاب با تجربه که به دنبال راه‌های جدید برای ایجاد پیوندها و تقویت رتبه بندی وب سایت خود هستید، Backlinko یک منبع عالی برای تهیه یک استراتژی ساخت لینک است که می‌تواند به کمک‌تان بیاید.

از دیگر ویژگی های مفید وبلاگ Backlinko

به کشف استراتژی‌های اثربخش و اثبات شده برای به دست آوردن لینک از وبلاگ نویسان، وب مسترها و رسانه‌های خبری می‌توان اشاره نمود.

وبلاگ Detailed

گلن آلسوپ مهندس سئو و استاد بازاریابی وایرال، متخصص این است که عمق صنایع بازاریابی نفوذ کند و محتوای مفید و جالب در مورد آن‌ها تهیه کند. وبلاگ ویپرچیل، دارای پست‌های طولانی و مفصل است. گلن آلسوپ با رویکرد عینی به سئو می پردازد و ترجیح می‌دهد به جای آنچه که صنعت می‌گوید به دنبالش برود‌، روی آن‌ چیزی کار کند که فکر می‌کند بهتر جواب می‌دهد. اگر شما از آن دسته از بازاریاب‌هایی هستید که داده‌های مطمئن را به گمانه‌زنی‌ها و پاسخ مستقیم را به برندینگ ترجیح می‌دهند، در Detailed مطالب ارزشمند و مفید بسیاری پیدا خواهید کرد.
علاوه بر توصیه‌های سئو، Detailed هر چند وقت یک بار مطالب روشنگری را منتشر می‌کند که در آن توضیح می‌دهد چگونه تجدید نظر در استراتژی بازاریابی شما می‌تواند افزایش عظیمی در آمار بازدید از وب سایت‌تان ایجاد کند، از این دست مطالب مفید و کاربردی را به مقدار فراوان می‌توانید در این وبلاگ بیاموزید و با بکارگیری آن‌ها تأثیرشان را بر ترافیک وب سایت خود به طور محسوس مشاهده کنید.

از دیگر ویژگی های مفید وبلاگ Detailed

این وبلاگ با ارائه نتایج بهترین تحقیقات انجام شده در زمینه بازاریابی دیجیتال و توصیه‌های کاربردی و مفید در مورد بهترین تکنیک‌های افزایش بازدید و ترافیک، بهبود رتبه‌بندی وب سایت شما را تضمین می‌کند و به طور کلی در گروه یکی از بهترین منابع بازاریابی دیجیتال قرار می‌گیرد.

وبلاگ Unbounce

این وبلاگ با بکارگیری مطالب بروز و کاربردی طیف گسترده‌ای از موضوعات مربوط به نسل‌های جوان و پیشرو، بازاریابی کلیکی و رشد تجارت آنلاین خود را از طریق سیستم‌هایی مانند AdWords ، Facebook Ads و تبلیغات، به نمایش می‌گذارد.
مطالب قید شده در وبلاگ Unbounce شامل آموزش‌های تخصصی در مورد جنبه‌های خاص طراحی صفحه لندینگ یا کپی‌رایتینگ و همچنین پست‌های تصویری بزرگ در مورد استراتژی تبلیغات و بهبود عملکرد تجاری است. اگر می‌خواهید به طور مداوم آمار بازدید از وب سایت خود را بهبود ببخشید، بازدید ازUnbounce و یادگیری مطالب پست شده در آن، یک مطالعه هفتگی عالی است و بازدید از آن را به تمام خوانندگان عزیز این مطلب توصیه می‌کنیم.

از دیگر ویژگی های مفید وبلاگ Unbounce

یافتن راه‌های جدید برای افزایش ترافیک وب سایت و تولید بیشتر مطالب مبتنی بر اصول سئو و همچنین مطالب کاربردی بسیار مفید از لینک سازی (Link Building) تا آخرین آپدیت الگوریتم‌های گوگل در این وب سایت یافت می‌شود و همین موضوع آن را تبدیل به یکی از بهترین منابع بازاریابی دیجیتال کرده است.

تحریریه تپلیغ آکادمی

تحریریه تپلیغ آکادمی

تیم تحریریه تپلیغ آکادمی از جوانان سخت‌کوش و باانگیزه تشکیل شده است. بسیاری از مقاله‌های تپلیغ آکادمی توسط این تیم ترجمه و ویرایش می‌شود.

پاسخ دهید