هر چقدر هم که تبلیغات در بازی های موبایل را زیبا و جذاب طراحی کنید، اگر نتوانید بازیکن‌ها را در مکان و زمان مناسب جذب کنید، شکست خواهید خورد. شما به عنوان یک ناشر، به بازیکن‌های خود متعهدید تا تبلیغاتی با کیفیت بالا را در بازی به آن‌ها ارائه کنید.

در ادامه می‌خواهیم موثرترین فضاها را برای نمایش تبلیغات در بازی های موبایل به‌ویژه تبلیغات ویدیویی جایزه‌دار معرفی کنیم. این فضاها ثابت شده است که تعامل کاربران را با بازی‌تان افزایش می‌دهد؛ پس با تپلیغ آکادمی همراه شوید.

تبلیغات در بازی های موبایل

صفحه اصلی یا Home Page، تنها شانس شما برای نشان دادن تبلیغات به کاربران تفننی است.

صفحه اصلی (Home Screen)

متاسفانه اکثر استارتاپ‌ها، کاربر را مستقیما با تبلیغات بمباران می‌کنند؛ اما برای کاربران تفننی که به همان دقت و جزئیات بازیکن‌های با تجربه، بازی نمی کنند، صفحه اصلی یا Home Page، ممکن است تنها شانستان برای نشان دادن تبلیغات در بازی های موبایل باشد که به راحتی هم قابل دیدن است؛ علاوه بر این، پخش آگهی در صفحه اصلی همراه با پیام‌های «خوش آمدید!» و «دلمان برایتان تنگ شده بود!» و پیشنهاد جایزه در ازای دیدن کامل ویدئو، برقراری ارتباط دوستانه را دو برابر می‌کند. بازیکنانی که احساس کنند از سوی بازی مورد استقبال واقع شده‌اند، حس مثبتی به بازی پیدا و بیشتر با تبلیغات ارتباط برقرار می‌کنند؛ به‌ویژه اگر جایزه‌ای هم وجود داشته باشد.

تبلیغات در بازی های موبایل

صفحه اتمام بازی (Game Over)

همه دوست دارند، برای بار دوم، سوم، چهارم و حتی پنجم! شانس دیگری به آن‌ها داده شود. بازیکنانی که بارها شخصیتشان در بازی کشته شده است، مایل‌اند تبلیغاتی ببینند تا دوباره بازی کنند؛ علاوه بر این، شما می‌توانید به بازیکنان برای تماشای آگهی‌ها انگیزه بدهید؛ با این شیوه که به جای این‌که مجبور باشد کل مرحله را از اول بازی کند، بازی از همان نقطه شکست، دوباره از سر گرفته شود. از سوی دیگر شما می‌توانید کاربران را قبل از اینکه شخصیت آن‌ها در بازی کلا بمیرد و از بین برود، با فرستادن پیامی با این مضمون که «جان شما رو به پایان است، برای افزایش جان، این ویدیو را تماشا کنید.»، او را جذب کنید. وقتی کاربران را مشغول بازی نگه می‌دارید و او را درگیر تبلیغات در بازی های موبایل می‌کنید، یعنی درآمد خود را به حداکثر می‌رسانید.

بررسی بازی موبایلی کوییز بمبی ؛ اطلاعات عمومی خودت را به رخ بکش!
خواندن این مقاله

صفحه اتمام ماموریت (Mission Complete)

این صفحه صرفا مربوط به انجام یک بخش از بازی نیست، بلکه برای هر فصلی از بازی که به پایان می‌رسد یا وقفه‌ای که به‌طور طبیعی در بازی رخ می‌دهد، مناسب است. پس از یک نبرد خشن و ترسناک با غول در بازی، بازیکنان از یک زنگ تفریح فوری که آدرنالین را از خونشان پاک کند، استقبال می‌کنند؛ همچنین رضایت‌مندی آن‌ها وقتی یک مرحله را تکمیل می‌کنند، شانس مشارکتشان را اضافه خواهد کرد. باز هم تاکید می‌کنیم که می‌توانید تبلیغات در بازی های موبایل از نوع بی‌نتیجه را با ویدیوهای جایزه‌دار عوض کنید تا کاربران را جذب خود کند.

تبلیغات در بازی های موبایل

صفحه راهنمایی (Hint)

صفحه‌های انتخاب یا هر نوع دو راهی که کاربر در مسیر به آن می‌رسد هم، برای قراردادن تبلیغات در بازی های موبایل مناسب است. وقتی تبلیغات در این صفحه قرار می‌گیرد، به ازای هر بار دیدن آن، مسیر درست برای کاربر مشخص می‌شود. این کار، روش منحصربه‌فرد دیگری برای نگه‌داشتن بازیکنان در حال بازی است که آن‌ها را برای مشاهده‌ی تبلیغات به طور داوطلبانه متقاعد می‌کند.

مراحل یا منوهای مخفی

بعضی از بازی‌ها منوها یا مراحل مخفی یا گزینه‌های «پرداخت غیر رسمی» دارند. آن‌ها ممکن است شامل جایزه یا محتوای بتا (آزمایشی)، کدهای تقلب و غیره باشد. بازیکن‌ها ممکن است پس از دیدن کامل تعداد مشخصی تبلیغات، بتوانند به این گزینه‌های مخفی دسترسی پیدا کنند. اگر منطقه مخفی، به اندازه‌ی کافی جذاب و قانع کننده باشد، کاربران با خوشحالی تبلیغات را تماشا می‌کنند تا آن‌ها را کشف کنند.

تبلیغات در بازی های موبایل

بازار داخل بازی (In-Game)

بعضی از بازیکنان اصلا نمی‌خواهند در بازی، پول واقعی بپردازند؛ اما از طریق فروشگاه داخل بازی می‌توانید از این بازیکن‌ها هم پول درآورید. به آنها پیشنهاد پول رایج در بازی، جایزه یا سلاح در مقابل تماشای تعداد معینی تبلیغات بدهید. می‌بینید که خیلی زود، این بازیکن‌های پول خرج‌نکن، برای این‌که سریع‌تر به امتیازات خود برسند، حاضرند پول واقعی در بازی سرمایه‌گذاری کنند؛ علاوه بر این، پس از این‌که بازیکن بازدید از یک نمایش ویدیویی را کامل کرد، می‌توانید تخفیفاتی را هم به او ارائه کنید.

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید