ترافیک موبایل، در سال ۲۰۱۶، ترافیک اینترنت موبایل از ترافیک اینترنت کامپیوتر پیشی گرفت و هنوز هم در حال افزایش است؛ اما بسیاری از تبلیغ‌کنندگان، هنوز هم کمپین های خود را فقط با در نظر گرفتن کامپیوترهای رومیزی پیش می‌برند. این روش دیگر جواب نمی‌دهد. کاربران موبایل، رفتاری به‌شدت متفاوت از جستوجوگران دسکتاپ دارند. لذا استفاده از استراتژی یکسان در دستگاه های مختلف، کارآمد نخواهد بود. اخیرا WordStream، اطلاعات جدیدی از میانگین نرخ تبدیل تبلیغات موبایل منتشر کرد؛ همین‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، نرخ‌ تبدیل انواع مختلف تبلیغات موبایلی، به‌شدت متنوع و متفاوت است؛ پس حتی نمی‌توانید نرخ تبدیل تبلیغات موبایل را به‌طور کلی و بدون درنظر گرفتن نوع آن‌ها دسته‌بندی کنید؛ در واقع نوع تبلیغاتی که از آن استفاده می‌کنید، تفاوت زیادی در نرخ تبدیل ایجاد می‌کند.

امروزه لازم است بازاریاب‌های PPC (پرداخت به‌ازای هر کلیک)، تبلیغات را برای کاربران موبایل بهینه‌سازی کنند و موجبات افزایش نرخ تبدیل تبلیغات موبایل را فراهم کنند. در این مقاله، ۵ روش برای به حداکثر رساندن نرخ تبدیل تبلیغات موبایل را مطرح می‌کنیم.

۱. افزونه‌های تبلیغات خود را تنوع ببخشید!

افزونه‌های Sitelink، یکی از کاربردی‌تربن نوع افزونه‌ها برای بازاریابی PPC هستند. آن ها به شما این امکان را می‌دهند تا به‌جای ‌اینکه فقط به یک صفحه فرود مشخص لینک بدهید، کاربران را به لینک‌های متنوعی که مدنظر دارید هدایت کنید؛ ولی این موارد بیشتر برای کاربران کامپیوتر -که امکان باز کردن چندین تب در مرورگر خود، آن‌ هم بدون هیچ تاثیر منفی در تجربه کاربری، دارند- بهینه سازی شده‌اند. وقتی به موبایل می‌رسیم، افزونه‌هایی برای انتخاب هستند که به‌طور ویژه برای صفحات کوچک‌تر و نحوه جستجو و برقراری ارتباط مردم با موبایلشان طراحی شده‌اند؛ مثل افزونه‌های «تماس» که دسترسی مردم به کسب‌و‌کار شما را خیلی آسان می‌کنند.
یکی از بهترین افزونه‌ها برای افزایش نرخ تبدیل تبلیغات موبایل افزونه‌های «پیامکی» هستند: با افزونه‌های پیامکی، شما می‌توانید جستجوگران را وادار به ارسال پیام به سرشماره مربوط به کسب‌و‌کار خودتان کنید تا اطلاعات بیشتر را به‌جای اینکه از وبسایتتان بخوانند، از این طریق به‌دست بیاورند. شاید بپرسید استفاده از این افزونه‌ها، روش کارآمدی است؟ پاسخ مثبت است؛ این افزونه‌ها خیلی بهتر از تبلیغات متنی معمولی. شاید حتی به خوبی افزونه‌های «تماس»! به جست و جوی CTR موبایل برسیم ،تقریبا به خوبی افزوده های تماس.

وقتی افزونه‌ «پیامکی» درست می‌کنید، چند گزینه کلیدی برای ویرایش و شخصی‌سازی آن در دست خواهید داشت:

نرخ تبدیل تبلیغات موبایل

قسمت مربوط به «شماره تلفن»، متعلق به همان شماره‌ایست که به پیام ها پاسخ می‌دهد و پیامک‌های کاربران را دریافت می‌کند. متن افزوده شما، چیزیست که در تبلیغ اصلی که مردم را به سوی سوق میدهد، «به ما پیام بدهید».
بخش مربوط به متن افزونه‌تان، قسمتی است که در آن باید کاربران را با نوشتن جمله‌ای مانند «با ما در ارتباط باشید»، ترغیب به کلیک کنید:.
قسمت مربوط به متن پیامتان، بخشیست که ماجرا تازه جذاب می‌شود: این قسمت به شما اجازه می‌دهد که برای چیزهایی مثل شخصی‌سازی پیامتان، به بهینه‌سازی بپردازید. این یک پیام از پیش‌نوشته‌شده است که هر زمان کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند، اپلیکیشن ارسال پیام موبایل کاربر باز می‌شود و آن متن درون آن تایپ شده و آماده ارسال می‌شود.
هدف قرار دادن کلمات کلیدی که منجر به خرید می‌شوند؟ از افزونه پیامکی استفاده کنید تا فروش‌های ویژه خود را اطلاع‌رسانی کنید.

۲. در فرم‌ها و صفحات فرود بازنگری کنید!

جستجو در اینترنت با موبایل همیشه آسان نیست. فضای زیادی برای راهبری، پر کردن فرم‌ها و خواندن مطالب بلندبالا وجود ندارد. معمولا وقتی از طریق موبایل در اینترنت جستجو می‌کنید، به تبلیغاتی می‌رسید که صفحه فرودشان برای وب‌گردی در صفحه نمایش رایانه‌ها، بهینه شده است.. Hubspot هم به این موضوع چار بود تا اینکه اخیرا یک رویکرد ساده‌تر و مینیمالی را پیشه کردند که فرم‌ها و محتویاتش برای کاربران موبایل، کوچک‌تر شد و این موضوع سبب بهبود نرخ تبدیل تبلیغات موبایل برای آن‌ها شد.

در طراحی و ساخت تبلیغات موبایل و صفحات فرود مربوط به آن‌ها، همیشه از خود بپرسید: «راحت‌ترین راه برای کاربران برای رسیدن به هدف مدنظرشان یا برای برقراری تماس با ما چیست؟»
راه های مختلفی را برای جستجو از طریق موبایل، پیش پای کاربران بگذارید: «تماس تلفنی»، «پیامک»، «چت‌های زنده با واحد پشتیبانی شرکت» و «فرم‌های ساده».
اکنون اگر می‌خواهید حتی بهتر از این عمل کنید، یک سری زمان‌بندی خاص را درباره عملکرد کاربران موبایل بررسی کنید. مثلا افزونه‌های «تماس» خود را فقط در ساعات اداری فعال کنید و صفحات فرود خود را آزمایش کنید.

این مثال را در نظر بگیرید: صفحه فرود مخصوص جستجوکنندگان موبایلی در سمت چپ تصویر زیر، فقط در ساعات اداری نمایش داده می‌شود تا مطمئن شوید که هیچ تماسی بدون پاسخ نمی‌ماند. صفحه سمت راست، پس از زمانی که اداره تعطیل می شود به نمایش در می‌آید.

تبلیغات برندها در اپلیکیشن موبایل و برخی تأثیر آن بر کسب‌و‌کار‌ها
خواندن این مقاله

۳. لحظه‌ها را دریابید!

طی چندین سال گذشته، تغییرات شگفت‌انگیزی در رفتار کاربران و مشتریان مشاهده می‌شود. مردم بیش از پیش گوشی‌های هوشمند خود را چک می‌کنند، به‌وسیله آن‌ها در اینتنت جستجو می‌کنند و در مجموع، استفاده از گوشی‌های هوشمندشان بیش از هر زمانی هستند.

۴۷ درصد از مردم درست زمانی که از خواب بیدار می‌شوند، پیش از خروج از تخت‌خواب، تلفن خود را چک می‌کنند.

۹۱ درصد از کاربران، وسط ساعت‌کاریشان و در حین انجام کار، درباره موضوعات مختلف از طریق موبایل جستجو می‌کنند.

۸۲ درصد از مردم، وقتی در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها حضور دارند، درباره اطلاعات و قیمت اجناس از طریق موبایلشان جستجو می‌کنند.

همه این موارد، مثال‌هایی از لحظاتی است که باید به آن‌ها فکر کنید و آن‌ها را دریابید. به این لحظات، میکرو لحظات می‌گوییم؛ میکرو لحظات، زمان‌هایی هستند که مردم به سمت یک دستگاه می‌روند- معمولا گوشی‌های هوشمند- تا بر اساس نیازشان عمل کنند: چیزی یاد بگیرند، کاری انجام دهند یا چیزی ببینند و یا چیزی بخرند.

نکته مهم درباره میکرو لحظات این است که آن‌ها، فقط مربوط به موقعیت‌های نزدیک به «خرید» نیستند. ، میکرو لحظه می‌تواند موقعیت شخصی باشد که در جستجوی محصولی باشد و با چند کلیک آن را خریداری کند. اما میکرو لحظات بر اساس تحقیقات و بررسی‌های فراوان به‌دست می‌آیند. مردم کارهایی فراتر از خرید کردن انجام می‌دهند. در واقع، بین ۷ تا ۱۳ لمس (لمس کردن دکمه‌ها در صفحه موبایل) باید اتفاق بیفتد تا یک «مشاهده‌کننده»، تبدیل به یک «خریدار بالفعل» تبدیل شود. این یعنی هر کاربر بخ حدود ۱۳جستجوی مختلف نیاز دارد تا تصمیمش را برای خرید اتخاذ کند. درنظر گرفتن ۱۲ جستجوی اول آن‌ها و تبلیغ کردن فقط روی سیزدهمین جستجو، می‌تواند به بهبود نرخ تبدیل تبلیغات موبایل برای کمپین‌های پرداخت به‌ازای هر کلیک کمک شایان ذکری کند. اما این شیوه صرفا برای تبلیغات PPC مناسب است زیرا وقتی تعداد بسیاری از کاربران درحال انجام جستجو‌های متعدد هستند و شما ۱۲ جستجوی اول همه آن‌ها را بدون تبلیغات سپری می‌کنید، عملا هیچ نفعی در زمینه شناخته شدن برندتان به‌دست نیاورده‌اید.

یک کاربر فرضی، از چه کسی خرید می‌کند؟ شرکتی که در همه میکرو لحظات تبلیغ کرده و اطلاعات مفیدی را عرضه کرده یا شرکتی به‌صورت تصادفی در آخرین جستجو ظاهر شده و محصول خود را نشان می‌دهد و هیج کار زحمت دیگری به خود نمی‌دهد؟

در واقع، کسانی که تبلیغات بیشتری از شما دیده باشند، دو برابر بیشتر تمایل دارند از شما خرید کنند: اساس اهمیت تبلیغاتی که به‌منظور شناساندن برندها انجام می‌شود همین موضوع است.

شما میکرو لحظات را در هر صنعتی می‌توانید پیدا کنید: از محصولاتی به ارزانی خمیر دندان تا محصولاتی به گرانی اتوموبیل و خانه.
در نهایت، می‌توانید از تمرکز روی کلمات کلیدی خرید دست بکشید. سعی کنید بفهمید که مشتریان شما از چه میکرو لحظاتی قبل از تصمیم گرفتن و تولید محتوای با ارزش از هر یک از سطوح جستجوی موبایل خود، عبور می‌کنند.

۴. سرعت، سرعت و سرعت بیش‌تر

کاربران موبایل، همین حالا پاسخ می‌خواهند، نه بعدا! هیچ‌چیزی به اندازه ۲۰ ثانیه انتظار برای بارگذاری یک صفحه وب‌سابت برای کاربران، اذیت‌کننده نیست و اکثر مردم اصلا منتظر نمی‌شوند؛ این موضوع سبب پایین آمدن نرخ تبدیل تبلیغات موبایل می‌شود. گوگل دریافته است که اگر بارگذاری صفحه وب‌سایت شما بیش از ۳ ثانیه طول بکشد، ۵۳ درصد ترافیکتان را از دست خواهید داد. این تمام چیزیست که شما دارید: فقط ۳ ثانیه. اگر سایتتان خیلی کند باشد، کاربران منصرف می‌شوند؛ این درحالی است که شما پولی کلیک کاربر را داده‌اید و این یعنی هدر دادن پول. علاوه بر این، ۸۵درصد کاربران، تجربه بد در موبایل را از یاد نمی برند و نمی بخشند. به‌علاوه، ۸۹ درصد کاربران احتمالا تجربه خوب خود را به سایرین هم پیشنهاد می‌کنند. سرعت معمولا به‌عنوان پشتوانه در نظر گرفته می‌شود. اما وقتی می‌خواهید هزینه تبلیغات موبایل خود را به حداقل برسانید، سرعت سایت باید یکی از دغدغه‌های اصلی باشد و تقریبا همه افراد در تمامی صنایع به‌خاطر داشتن سرعت کم موبایل در کل، مقصر هستند:

حجم صفحات خود را با فشرده‌سازی عکس‌ها یا حذف آن‌ها (اگر ارزشی اضافه نمی‌کنند) کاهش دهید. المان‌های غیرضروری صفحه خود را که موجب کاهش سرعت می‌شوند حذف کنید. مطالب خود را ساده کنید و تجربه کاربر را مد نظر قرار دهید. سرعت می تواند کمپین موبایل شما را به موفقیت برساند یا شکست دهد.

تحریریه تپلیغ آکادمی

تحریریه تپلیغ آکادمی

تیم تحریریه تپلیغ آکادمی از جوانان سخت‌کوش و باانگیزه تشکیل شده است. بسیاری از مقاله‌های تپلیغ آکادمی توسط این تیم ترجمه و ویرایش می‌شود.

پاسخ دهید