در اجرای یک کمپین تبلیغات دیجیتال یا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، شاخص‌های زیادی مثل ترافیک، تعداد بازدیدها و نرخ کلیک یا میزان «کلیک‌خوری» بنر تبلیغاتی کمپین، موفقیت آن را مشخص می‌کند. در ادامه با تپلیغ آکادمی همراه باشید تا به بررسی پنج مشخصه اصلی یک بنر تبلیغاتی موفق یا به اصطلاح، «کلیک‌خور» بپردازیم.

مهمترین عاملی که معمولا هم نادیده گرفته می‌شود، احساس و میزان رضایت مخاطبان است؛ درصورتی‌که، تمام قدم‌هایی که بازاریابان برمی دارند باید در این راستا باشد. با دقت در نمونه بنرهای موفق، می‌توان متوجه شد که همه آن‌ها برای این منظور طراحی شده‌اند.

۱. خودتان را جای مخاطب بگذارید

توسعه‌دهندگان قبل از طراحی یک بنر تبلیغاتی باید مخاطبان بنر را در نظر بگیرند. در نهایت، این مخاطب است که باید بنر را ببیند و قرار است روی آن کلیک کند.

بنر تبلیغاتی

پس کاملا باید مثل مخاطبان فکر کنید. به ویژگی‌های آن‌ها مثل سن، جنسیت، سطح تحصیلات و… فکر کنید. تصویر مخاطب بعد از یک تحقیق بازار عمیق در ذهنتان شکل می‌گیرد؛ پس برای درک چالش‌ها، آرزوها و پیداکردن راه حلی برای مشکلاتشان در مورد مسائلی مانند موقعیت جغرافیایی، سن، جنسیت، درآمد، سطح تحصیلات، دین و وضعیت تاهل مخاطبانتان، اطلاعات کسب کنید.

۲. یکی از مشکلات مخاطبانتان را حل کنید

حال که مخاطبان را می‌شناسید، باید به دنبال راه حلی برای مشکلشان باشید تا بفهمید چگونه بنر تبلیغاتی طراحی کنید که پاسخ یکی از مشکلاتشان باشد. بنر باید به مخاطبان این حس را القا کند که پس از کلیک‌کردن، به صفحه‌ای منتقل می‌شوند که راه حلی در آن ارائه شده باشد. بعد از طراحی بنر آن را بازبینی کنید تا بفهمید پاسخگوی چه مشکلی از مخاطب است. آیا دغدغه‌های آن‌ها را در نظر می‌گیرد؟

۳. برای مخاطب ارزش یکتایی ایجاد کنید

یکی از دلایلی که کاربران روی یک بنر تبلیغاتی کلیک می‌کنند، ارزشی است که در آن بنر تبلیغاتی به آن‌ها وعده داده می‌شود. برای پیدا کردن ارزش پیشنهادی کسب‌وکارتان، می‌توانید این سه سوال را  از خودتان بپرسید:

  • چگونه محصول ما مشکلی را حل می‌کند؟
  • چه منفعت یکتایی را عاید مخاطبان می‌کند؟
  • چرا باید افرادی محصول ما را خریداری کنند و نه محصول رقیبانمان را؟

بعد از این که پاسخ سوالات را پیدا کردید، به این سه نکته هم برای تهیه محتوای بنر توجه کنید.

  • مفهوم را ساده و واضح بیان کنید.
  • در مورد مزیتی که مشتری کسب می‌کند، توضیح دهید.
  • بگویید چرا از رقیبانتان بهترید.
بنر تبلیغاتی

چهار بخش مهم یک بنر تبلیغاتیِ کلیک‌خور، «تیتر خلاقانه»، «نام» یا «لوگوی شرکت»، «دکمه فراخوان وسوسه‌انگیز» و «محتوای بصری جذاب» است.

بنر تبلیغاتی

۴. بنر تبلیغاتی را در جای مناسبی قرار دهید

مهمترین بخش در کمپین تبلیغات بنری، تعیین محل مناسب برای انتشار آن است. گوگل اعلام کرده که بهترین مکان برای قراردادن بنر، بالای صفحه و کنار محتوایی است که مشتریان بالقوه شما استفاده می‌کنند. برای وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های انگلیسی، بهترین محل سمت چپ بالا و برای محتوای فارسی، سمت راست بالای صفحه است. همچنین این‌که سایت یا اپلیکیشنی که در آن بنر تبلیغاتی به نمایش در می‌آید، موضوعش با موضوع بنر مرتبط باشد تا حد زیادی بر دیده‌شدنش توسط مشتری بالقوه تاثیر می‌گذارد.

۵. مفهوم را ساده و روان انتقال دهید

همه می‌توانند یک مفهوم ساده را پیچیده کنند و جالب است که تعداد نمونه‌های پیچیده و نامفهوم، زیادتر از بنرهای واضح و ساده‌اند؛ درحالی‌که افراد به بنرهای ساده واکنش بهتری نشان می‌دهند.

یک بنر «کلیک‌خور» باید فضای خالی یا به اصطلاح، فضای منفی مناسبی داشته باشد. چهار بخش مهم یک بنر تبلیغاتی کلیک‌خور، «تیتر خلاقانه»، «نام» یا «لوگوی شرکت»، «دکمه فراخوان وسوسه‌انگیز» و «محتوای بصری جذاب» است.

منبع: Bannersnack

تحریریه تپلیغ آکادمی

تحریریه تپلیغ آکادمی

تیم تحریریه تپلیغ آکادمی از جوانان سخت‌کوش و باانگیزه تشکیل شده است. بسیاری از مقاله‌های تپلیغ آکادمی توسط این تیم ترجمه و ویرایش می‌شود.

پاسخ دهید