در بازی اینستاگرام، همیشه نیاز به مهارت است. شما می‌توانید از بیو خود شروع به قرار دادن کاراکتر‌ها و کلمات کنید یا می‌توانید یک دوره کلاس عکس‌برداری اینستاگرام را بگذرانید تا فیلتر‌های مناسب را یاد بگیرید. اگرچه، زمانی که بحث به نوشتن بهترین کپشن برای استفاده زیر تصاویر می‌رسد، ممکن است یکی از نکات کلیدی را فراموش کنید: هشتگ و سیستم خودکار هشتگ!

پیدا کردن هشتگی مناسب می‌تواند طاقت‌فرسا باشد اما اینستاگرام درواقع این پروسه را برای پیدا کردن بهترین‌ها آسان کرده است.

در زیر به این مورد می‌پردازیم:

نتایج آنی

اینستاگرام در مورد هشتگ‌ها مثل نتیجه جستجوی آنی گوگل عمل می‌کند. بعد از تایپ کردن # و چند حرف، سیستم خودکار هشتگ اینستاگرام شروع به نمایش لیستی از چیزی که فکر می‌کند منظور شما است، می‌کند. سیستم خودکار هشتگ، بسیار مفید است زیرا امکان ذخیره آخرین هشتگ‌های استفاده‌شده توسط شما هم وجود دارد. این قابلیت امکان اضافه کردن هشتگ‌ها را ساده‌تر می‌کند.

ایده پردازی و طوفان ایده بهتر

اجازه دهید فرض کنیم شما یک شرکت خدماتی حیوانات خانگی هستید و می‌خواهید از هشتگی در مورد سگ در پست اخیری که انتشار داده‌اید، استفاده کنید. سیستم خودکار اینستاگرام برای هشتگ‌ها به شما کمک می‌کند از تنوع کلمات کلیدی زیادی استفاده کنید که در غیر این صورت به آن‌ها فکر نمی‌کردید.

پراستفاده‌ترین کلمات مثل مد، حیوانات خانگی، تکنولوژی یا فرهنگ، تنوعات مشابهی دارند مثلاً:

  • در_اینستاگرام، مثال: #سگ_در_اینستاگرام
  • ترکیبی از کلمه کلیدی و اینستاگرام، مثال: #فرهنگیسترام یا #غذاگرام
  • استفاده از کلمات جذاب، مثال: #غذاخوب یا #ورزشیار

البته، هشتگ‌ها بسیار با موضوعی که می‌خواهید پست کنید در ارتباط‌اند، درست مثل نحوه استفاده از زبان برای اقشار مختلف، خود موضوع و نحوه رشد کانال.

داشتن چندین هشتگ در پست اینستاگرام می‌تواند به افزایش درگیری شما کمک کند. هرچه هشتگ بیشتری استفاده کنید، احتمال داشتن لایک، کامنت و فالوور بیشتر خواهد شد.

از چه تعداد هشتگ اینستاگرام می‌توانید استفاده کنید

پاسخ کوتاه این است که، ۱۱ عدد هشتگ باعث بیشترین درگیری در اینستاگرام می‌شود. البته حداکثر تا ۳۰ عدد هشتگ می‌توان در اینستاگرام استفاده کرد. اگر استفاده از ۳۰ هشتگ برای شما عذاب‌آور است، می‌توانید از هشتگ‌ها در بخش کامنت هم استفاده کنید که به نتایج جستجو اضافه خواهد شد.

با استفاده از این شیوه، خوانایی پست بیشتر می‌شود و کاربران شما همچنان هشتگ‌های شما را در بخش کامنت می‌بینند. بسیاری از کاربران اینستاگرام از این شیوه استفاده می‌کنند که چند هشتگ را در کپشن قرار می‌دهند، سپس هشتگ‌های کمتر شناخته‌شده را در قسمت کامنت می‌نویسند.

افزایش رتبه اینستاگرام با این چند روش استثنائی!
خواندن این مقاله

اگرچه برای برند‌ها یا پروفایل‌های شخصی شما، بهتر است نحوه‌ی قرار‌ دادن هشتگ‌ها و هم‌چنین تعداد آن‌ها در هر پست را آزمایش کنید. ۲ تصویر یکسان که در زمان‌های متفاوتی پست شده‌اند و هشتگ‌های یکسانی دارند را باهم مقایسه کنید تا به نتایج دقیقی برسید.

راه دیگر برای اضافه کردن هشتگ، استفاده از آن در درون متن کپشن است.

مثلاً در یک پست مکان گرفته شدن عکس را بنویسید اما شهر و کشور موردنظر را با هشتگ به‌کار بگیرید. این راهی خوب برای استفاده از هشتگ است و هم‌چنین با این روش می‌توان به‌جای کلمات عادی از هشتگ استفاده کرد.

سیستم خودکار هشتگ

ساخت ارتباطات

به‌طورکلی سود جستن از سیستم خودکار هشتگ در اینستاگرام مثل اضافه کردن خود هشتگ راهی عالی برای ایجاد ارتباطات در این ابزار فعال موبایلی است. درزمانی که شما متوجه بشوید مخاطبان هدف شما چه چیزی را پست می‌کنند، می‌توانید پی ببرید چه هشتگ‌هایی در جامعه‌ کاربران شما بیشتر استفاده می‌شود.

برای مثال بیشتر مردم در فضای اتومبیل‌رانی، جیپ را می شناسند و به این خودرو‌های تاریخی علاقه دارند، درنتیجه آن‌ها تعداد مختلفی از هشتگ‌ها را که فقط در جامعه خودشان به‌کار می‌رود را می‌سازند که فقط خودشان معنای آن را می‌دانند.

مثلا هشتگ #jk  مدل خاصی از جیپ‌ها را که از سال ۲۰۰۷ به بعد ساخته شده‌اند را هدف قرار می‌دهند. همیشه یک حرف J وجود دارد که با تغییر مدل و طراحی تغییر می‌کند یا هشتگ #۴×۴ نمایان‌گر چهار چرخ محرک است.

نتیجه‌گیری

آزمایش‌های زیادی در تایپ برای رسیدن به نتایج فوری لازم است. دنبال‌ کردن، مراوده کردن و اشتراک گذاشتن پست‌های دیگران که مخاطبان هدف شما هستند به شما کمک می‌کنند که هشتگ های خود را بهتر بهینه کنید.

بعد از آزمایش روی این‌که چه تعداد از هشتگ‌ها و پست‌ها باعث رضایت بیشتر مخاطبانتان می‌شود، می‌توانید استراتژی خود را تغییر داده و از محتوای بیشتری برای درگیری بیشتر آن‌ها با کمک سیستم خودکار هشتگ استفاده کنید.

میلاد شاه‌بابایی

میلاد شاه‌بابایی

میلاد یک مهندس مکانیک با باورهای غیرمکانیکی است که به خلاقیت در تمام کارها ایمان دارد. او در حوزه رباتیک و برنامه‌نویسی فعالیت‌های زیادی کرده و در زمینه‌‌های آهنگ‌سازی، طراحی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز فعال است.

پاسخ دهید