آیا از تبلیغات فیس بوک برای ترویج کسب و کار یا برند خود استفاده می‌کنید؟
اشتباه اکثر مردم این است که سعی می‌کنند یا تعداد پست های خود را زیاد کنند یا فقط از هدف اصلی موجود در یک آگهی تصادفی که در چند دقیقه ایجاد کرده‌اند استفاده کنند و امیدوارند که بهترین باشند!
شرط می‌بندم که از این کار یا نتیجه‌ای نمی‌گیرید یا نتایج بسیار ضعیفی به دست می‌آورید. بهتر است این شیوه استفاده از تبلیغات فیس بوک را کنار بگذارید چون مثل این است که پول خود را از پنجره بیرون پرت کنید.
تبلیغات می‌تواند بسیار قدرتمند و تاثیرگذار باشد، فقط اگر بدانید چگونه به‌درستی از آن استفاده کنید.
در اینجا چند نکته که در واقع، نوعی تجربه شخصی است را برایتان نوشته‌ایم، نکاتی که به سبب می‌شوند برند آنلاین خود را با استفاده از تبلیغات فیس بوک گسترش دهید.  با تپلیغ آکادمی همراه بمانید و این نکات را فراموش نکنید.

تبلیغات فیس بوک

1. مهندسی معکوس چشم‌اندازهای تجربه تبلیغات

اکثر مردم، کار خود را با تنظیم کمپین‌های هدفمند شروع می‌کنند و با تبلیغات پایان می‌دهند. حالا بیاید به جای این کار، برعکس عمل کنیم و درباره پیام و ارزشی که چشم‌اندازتان ارائه می‌دهد فکر کنید. راه‌اندازی کمپین، ساده‌ترین بخش کار است. ابتدا بررسی کنید که در پیامی که مایل به ارسال آن هستید، چه موضوعاتی وجود دارد.
تبلیغات فیس بوک

2. از پیکسل فیس بوک استفاده کنید

پیکسل فیس بوک بخشی از کدی است که اجازه می‌دهد اقدامات کاربران در وب سایت شما ردیابی شود. وقتی قصدتان بازاریابی است، این ابزار واقعا قدرتمند است. بهترین افرادی که می‌خواهید از محتوای شما بهره ببرند و از آن حمایت کنند، همان‌هایی هستند که از قبل، شما را می‌شناسند. پیکسل فیس بوک به شما این امکان را می‌دهد که این کار را انجام دهید و به مخاطبانی که قبلا آن‌ها را با محتوای خود درگیر کرده‌اید، دوباره دست پیدا کنید. این کار موجب می‌شود تا شما شانس بیشتری برای جذب مخاطبان هدف داشته باشید.
تبلیغات فیس بوک
تبلیغات فیس بوک

3. داستان بگویید

نظر اکثر مردم این است که یک محتوای تبلیغاتی طولانی به دلیل پایین بودن سطح تمرکز مردم در شبکه‌های اجتماعی، معمولا مورد توجه قرار نمی‌گیرد. این موضوع، به‌نوعی آزمون و خطاست، اما به اشتراک گذاشتن تبلیغات طولانی، در صورتی که  به شکل داستان شخصی در بیاید، شانس بیشتری برای جلب توجه و مشارکت مخاطب دارد. چرا؟ چون برای مردم قابل باورتر است. مردم دوست دارند داستانتان را با صدای خودتان به اشتراک بگذارید تا وقتی محتوای شما را می‌شنوند با شما هم صدا شوند و تبدیل به یک طرفدار وفادار شوند. نترسید، فقط خودتان باشید و از همین حالا شروع کنید!
این راهنمایی بسیار ساده است اما ۹۰ درصد از مردم برای کسب و کار خود از آن استفاده نمی‌کنند و وقتی از آن هیچ نتیجه‌ای نمی‌گیرند شگفت‌زده می‌شوند!
در حال‌حاضر فیس بوک یک ویژگی جدید به تبلیغات خود اضافه کرده است که از کاربران می‌خواهد درباره مربوط بودن تبلیغاتی که می‌بینند به آن به چیزی که واقعا می‌خواهند، بازخورد نشان دهند. هرچه تبلیغات به سوژه موردنظر کاربر نامربوط‌تر باشد، احتمال بیشتری دارد که بعد از آن، مانع از پخش این تبلیغ شوند.
«اطلاعات»، کلید دنیای شبکه‌های اجتماعی است.
شما چطور؟ برای ارتقا یک کسب و کار آنلاین چه توصیه‌ای می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید تا بهترین‌هایشان را منتشر کنیم.
۶ استراتژی برای طراحی تبلیغات موثر موبایل
خواندن این مقاله
فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی

فاطمه ثقفی سال‌هاست می‌نویسد؛ ترجمه می‌کند و تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متون مختلف دارد. او پژوهش و وبلاگ‌نویسی را دوست دارد، به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند است و از مقاله‌های این حوزه، ایده‌های جدیدی کشف می‌کند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید