با پیشرفت و تحول اینستاگرام و با وجود آمار استفاده  ‍۱۳ درصد مردم کل جهان از آن، این شرکت این مسیر را ادامه داده تا ثابت کند یک منبع درآمد از طریق تبلیغات نیز هست. تبلیغات اینستاگرام چیزی بالغ‌ بر ۱۱ میلیارد دلار در سال ۹۸ بر‌آورد شده است. با چنین رقم عجیبی، بعید نیست بسیاری از تحلیل‌گران به اینستاگرام به‌عنوان موتور محرک جدید فیس‌بوک بنگرند.
راهنمای زیر شامل ۲۱ نکته مفید است که قادر است تعامل کاربران را با اینستاگرام، چه به‌صورت ارگانیک و چه به‌صورت پولی برای کمپین‌های اینستاگرامی، افزایش دهد. پس با ما همراه باشید:
تا امروز، اینستاگرام گل سرسبد شبکه‌‌های اجتماعی در میان بازاریابان بوده است و این، اصلاً چیز عجیبی نیست چون تا امروز، این ابزار بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال در ماه، با ۵۰ درصد از برند‌ها داشته است. بر اساس گزارشات فورستر، درگیری کاربران بر اساس میزان لایک، اشتراک‌گذاری و کامنت از سوی کاربران نیز به‌نوعی فرای تصورات است؛ این میزان ۴.۲۱ درصد است که ۱۰ برابر از فیس‌بوک، ۵۴ بار از پینترست و ۸۴ بار از توییتر بیشتر است. اما جدای از این آمار بحث‌بر‌انگیز، چالش‌هایی نیز احتمال بازاریابی در اینستاگرام را تهدید می‌کند و این مسئله به دلیل کاهش میزان تعامل است.
اینستاگرام، الگوریتمی که روی کمپین‌های بازاریابی ارگانیک اثر می‌گذارد را معرفی کرده است و خیلی‌ها معتقدند موفقیت و شکوهی در پس پرده این امر وجود دارد.
بسیاری از بازاریابان به دنبال استفاده از این فرصت پیش‌آمده هستند. برای همین ما این لیست ۲۱ نکته‌ای را برای اطمینان شما از موفقیت کمپین تبلیغاتی آماده کرده‌ایم.

لیست از قرار زیر است:

۱. بدانید چند وقت به چند وقت پست بگذارید

۲. به‌جای موعظه کردن، داستان‌گویی کنید

۳. به برندسازی اینستاگرام اهمیت دهید

۴. فرمت‌‌های مختلف ساخت ویدیو در اینستاگرام را یاد بگیرید

۵. برای ویدیو‌های اینستاگرامی، از کپشن و زیرنویس استفاده کنید

۶. از تبلیغات ویدیویی اینستاگرام استفاده کنید

۷. از گیف‌ها هم استفاده کنید

۸. از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید

۹. از ترافیک اینستاگرام برای افزایش ترافیک در سایت استفاده کنید

۱۰. برای برد در اینستاگرام، از سئو استفاده کنید

۱۱. از فیلتر‌های اینستاگرام و اپلیکیشین‌های واسط استفاده کنید

۱۲. برای افزایش اعتبار برند، از اینفلوئنسر‌ها استفاده کنید

۱۳. یک مسابقه اینستاگرامی ترتیب دهید

۱۴. فالوئرهای اینستاگرام را به مشترک ایمیل تبدیل کنید

۱۵. روی محتوای تولید‌شده توسط کاربران تمرکز کنید

۱۶. از قدرت بالقوه استوری اینستاگرام استفاده کنید

۱۷. به استوری‌های اینستاگرام لینک بدهید

۱۸. از ایموجی‌ها به نحو احسن استفاده کنید

۱۹. اینستاگرام خود را در شبکه‌‌های اجتماعی دیگر تبلیغ کنید

۲۰. از یک دکمه فراخوان خوب استفاده کنید

۲۱. عوامل مؤثر بر محتوایی که جواب گرفته است را بررسی کنید

 ۱.بدانید چند وقت به چند وقت پست بگذارید

برند‌ها نیاز به فعالیت دارند تا دنبال کنندگانی را جذب کرده و میزان درگیری آن‌ها را افزایش دهند، اما سؤال اینجاست که چه میزان فعالیت کافی است؟

بر اساس مطالعات، بهترین نتیجه درزمانی حاصل می‌شود که روزی ۱ الی ۲ پست قرار داده شود. دانستن این موضوع که چه زمانی بهترین موقع برای پست گذاشتن است یک نکته کلیدی در الگوریتم اینستاگرام است.

تعداد پیشنهادات برای زمان پست گذاشتن توسط متخصصان بسیار زیاد است. یک پیشنهاد این است که از ۸ تا ۹ صبح یا ۲ تا ۵ عصر برای پست اول و تا ۲ نیمه‌شب برای پست دوم شما زمان مناسبی است. البته این مورد می‌تواند کمی برنامه‌ریزان تولید محتوا را گیج کند.

به‌جای پیروی از این روال، عادات فالوئر‌‌های خود را با استفاده از ابزار Insight به‌دست آوردید. این ابزار به شما کمک می‌کند بفهمید کاربران در چه ساعاتی بیشترین فعالیت را دارند.

۲. به‌جای موعظه کردن، داستان‌گویی کنید

اینستاگرام ذاتاً با برند‌های سطح متوسطی که فراموش کرده‌اند این شبکه اجتماعی به‌نوعی با تصویر سروکار دارد، مشکل دارد. شما باید مخاطب را از طریق تصویر و ویدیو جذب کنید، نه این‌که خیلی ساده آن‌ها را با یک پیام نصیحت کنید.

برای افزایش میزان درگیری، به یک داستان‌گو تبدیل شوید. با استفاده از کپشن‌ها، ویدیو‌ها، استوری‌ها و پروفایل داستان‌گویی کنید یا داستان کاربران را که به‌نوعی با برند شما همخوانی دارد را به اشتراک بگذارید.

تحول اینستاگرام

۳. به برندسازی اینستاگرام اهمیت دهید

شفافیت، خلاقیت و سازگاری نکات اساسی برای هدف‌گیری در جهت آگاهی از محصول هستند؛ یک رویه نامنظم و اتفاقی اصلاً کار نخواهد کرد.

سعی کنید روی نقاط هسته‌ای تمرکز کنید، مثل ارائه پروفایل، ایجاد الگو‌هایی که باعث شود جدید به نظر بیایید و تسلط روی هشتگ‌ها. شما همچنین باید به‌صورت منظم با فالوئر‌ها ارتباط برقرار کنید تا درگیری و وفاداری را تقویت کنید.

با ایجاد نقشه راه و فرآیند پیش رو و پیاده‌سازی بهترین روش‌های برندسازی در اینستاگرام، می‌توانید، برای مخاطبان هدف یک برند مثبت و سازگار  بسازید.

۴. فرمت‌‌های مختلف ساخت ویدیو در اینستاگرام را یاد بگیرید

یک تصویر به‌اندازه هزار کلمه می‌ارزد، اما یک ویدیو به‌اندازه ۱.۸ میلیون کلمه خواهد ارزید. شاید طرفداران ادبیات با این جمله مخالف باشند:‌ هیچ‌چیزی توان مقابله با یک ویدیو تبلیغاتی آنلاین را ندارد. اینستاگرام این حقیقت را می‌داند و برای گسترش و توسعه کار بازاریابان، تعدادی گزینه ویدیویی به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد.

مطمئن شوید کیفیت ویدیو‌ها حفظ‌ شده است، چه در مورد استوری اینستاگرام که می‌تواند به شکل خوبی استفاده شود یا حتی ویدیو‌های ۶۰ ثانیه‌ای،

برای مثال، از قابلیت پخش زنده برای معرفی یک محصول و یا خدمات جدید استفاده کنید، یک ویدیوی از قبل ضبط‌ شده را برای ارائه مطالب معتبر  به کار ببرید و با گذاشتن استوری از پشت صحنه کارتان، تعامل کاربران خود را با اینستاگرام افزایش دهید.

۵. برای ویدیو‌های اینستاگرامی، از کپشن و زیرنویس استفاده کنید

با توجه به این موضوع که ویدیو‌ها در حال قبضه فضای اینترنت هستند، صدا به‌نوعی یک فامیل ضعیف برای ویدیو به‌حساب می‌آید که کاربران ترجیح می‌دهند آن را در هنگام دیدن یک ویدیو فعال نکنند.  برای همین استفاده از زیرنویس در امر بازاریابی لازم است؛ زیرنویس یا کپشن یعنی بیان پیام اصلی در کنار تصاویر.

تحقیقات فیس‌بوک نشان می‌دهد، کپشن‌گذاری در ویدیو، میانگین زمان بازدید ویدیو را تا ۱۲ درصد افزایش می‌دهد. میزان تأثیر‌گذاری پیام نهفته در ویدیو نیز به شکل چشم‌گیری افزایش‌ یافته و منجر به موفقیت ۸۲ درصدی در مقایسه با موفقیت ۱۸ درصدی ویدیوی با صدا و بدون کپشن می‌شود.

کپشن‌گذاری خودکار توسط فیس‌بوک پیشنهاد می‌شود یا در شکلی دیگر، خودتان می‌توانید فایل کپشن موردنظرتان را قرار دهید.

۶. از تبلیغات ویدیویی اینستاگرام استفاده کنید

۷۵ درصد کاربران اینستاگرام عنوان کرده‌اند که آن‌ها در زمانی که تحت تأثیر یک پست قرار می‌گیرند، اقداماتی مثل بازدید از یک سایت، جستجو یا پیشنهاد به یک دوست را انجام می‌دهند، درنتیجه مهارت در استفاده از ویدیو یک امر ضروری است. همزمان با استفاده از تبلیغات عکسی، تبلیغات ویدیویی هم به شکلی فزاینده در مورد هدف‌گیری مخاطبان و در راستای تحول اینستاگرام به‌کار می‌رود.

سه گزینه برای استفاده از ویدیو در اینستاگرام پیشنهاد می‌شود: یک ویدیوی تکی تبلیغاتی که می‌توان با آن تبلیغات ۶۰ ثانیه‌ای ساخت، دیگری ویدیو‌هایی است که به کاربر اجازه می‌دهد آن را ورق بزنند و با درگیر کردن کاربران با ورق زدن آن‌ها، ویدیو‌ها و عکس‌های بیشتری را به‌کار بگیرید و بعدی، استوری اینستاگرام است که به شما اجازه می‌دهد یک ویدیو افقی تمام صفحه ایجاد کنید که عکس و ویدیو  در آن به هم بچسبند و یک تبلیغ جالب ایجاد کنند.

۷. از گیف‌ها هم استفاده کنید

تحقیقات نشان می‌دهند که مردم معمولاً کل ویدیویی که ۱۵ ثانیه یا کمتر باشد را می‌بینند، بر همین اساس یادگیری ساخت گیف‌ها باید یک اولویت در امر بازاریابی شما باشد.

گیف‌ها از عکس عادی بسیار جذاب‌ترند و  از فرمت‌های عکس بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند.

به دلیل محبوبیت بسیار گیف‌ها، حتی اینستاگرام مجاب شد که ابزار اختصاصی خود را برای این منظور ایجاد کند که بومرنگ نامیده می‌شود. این ابزار یک سکانس کوتاه را ضبط کرده و یک ویدیوی رفت‌وبرگشتی ایجاد می‌کند و برای آپلود در اینستاگرام آماده می‌کند.

این ابزار نتایج خوبی برای رسانه‌های جوان در امر درگیری کاربران داشته و می‌تواند عامل دیگری در تحول اینستاگرام باشد.

۸. از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید

استفاده از بهترین هشتگ‌ها تعیین‌کننده تفاوت جایگاه شماست؛ قرار گرفتن بین بهترین پست‌ها یا سرازیر شدن به ته لیست و ناپدید شدن است.

از هشتگ‌های کلی استفاده نکنید، مثلاً #عید یا #لباس؛ این هشتگ‌ها باعث می‌شود با میلیون‌ها پست وارد رقابت شوید. به‌جای آن از ترکیب چند هشتگ استفاده کنید، چیزی که به موضوع پست مرتبط باشد.

تعداد هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید هم بسیار مهم است. اینستاگرام اجازه استفاده از ۳۰ هشتگ را می‌دهد. استفاده از هشتگ‌‌های زیاد در قسمت کپشن ممکن است هم حس بی‌هدفی و هم حس غیر حرفه‌ای بودن را القا کند. برای همین است که ۹۱ درصد پست‌‌های برند‌های بزرگ از ۷ هشتگ یا کمتر استفاده می‌کنند و لایک‌های زیادی هم می‌گیرند.

برای تصمیم‌گیری در مورد این‌که چه تعداد هشتگ برای شما مناسب است، تعداد هشتگ‌های استفاده‌شده توسط رقبا را بفهمید و سپس، تعداد مختلفی هشتگ را پای پست‌های خود  آزمایش کنید تا نقطه بهینه خود را پیدا کنید.

۹. از ترافیک اینستاگرام برای افزایش ترافیک سایت استفاده کنید

ترافیک اینستاگرام می‌تواند بازدید سایت شما را زیاد کند و این امر با استفاده از تک لینکی که در قسمت بیوی حساب کاربری شما می‌آید، انجام می‌گیرد. پتانسیل لینک خود را با پیشنهاد‌‌های ویژه و تشویق کاربران به کلیک روی آن افزایش دهید. شما همچنین باید از دکمه‌‌های فراخوان قوی که آدرس سایت شما در آن گنجانده‌ شده است استفاده کنید.

با شبکه های اجتماعی محبوبتان بیشتر آشنا شوید
خواندن این مقاله

فراموش نکنید تبلیغات ویدیویی ایننستاگرام یک گزینه برای دکمه فراخوان پیشنهاد می‌دهد که فالوئر‌ها می‌توانند روی آن کلیک کنند.

اگر با یک اینفلوئنسر همکاری می‌کنید، از او در این زمینه کمک بخواهید.

درنهایت، برای پیگیری ترافیک وارده، از ابزار‌های تحلیل استفاده کنید تا بفهمید منبع ترافیک سایت شما از کجاست.

۱۰. برای برد در اینستاگرام، از سئو استفاده کنید

ممکن است تصور اینستاگرام و سئو در کنار هم کمی دشوار باشد اما ساخت یک استراتژی سئو برای حساب اینستاگرامتان، امری حیاتی در دنیای رقابتی امروز است.

دو حوزه کلیدی که روی سئو اثر می‌گذارند، نام کاربری  (handle) و نام اکانت شماست. نام کاربری حساب شما همان اسمی است که همراه  با @ است، نامی  که با آن ثبت‌نام می‌کنید و بازتابی از کسب‌وکار شما خواهد بود.

به یاد داشته باشید، اینستاگرام می‌تواند محتوای پست‌های شما را تشخیص دهد. اگر این محتوا با نام کاربری شما تطابق نداشته باشد، انتظار نداشته باشید پست‌های شما در بخش اکسپلور نمایان شوند.

بخش بعدی نام اکانت شماست که در زیر عکس پروفایل شما نمایان می‌شود و باید بازتاب‌دهنده نام کاربری و حوزه‌ فعالیت شما باشد. زمانی که مردم در اینستاگرام با توجه به کلمات کلیدی یا حتی ایموجی جست‌وجو می‌کنند، نام اکانت شماست که در این جستجو برای کاربران نمایان می‌شود.

۱۱. از فیلتر‌های اینستاگرام و اپلیکیشن‌های واسط استفاده کنید

تعداد زیادی فیلتر و  نرم‌افزار‌های واسط برای اینستاگرام وجود دارد و از آنجایی که اینستاگرام تصویر محور است ، پست‌هایی در بین مردم خاص به‌حساب می‌آیند که دارای عکس یا ویدیو‌های زیبا باشند. بر اساس گزارشات، ۶۰ درصد بهترین برند‌ها در اینستاگرام همیشه از فیلتر‌های مشابهی استفاده می‌کنند.

به‌غیراز فیلتر‌ها، تعداد زیادی نرم‌افزار خارجی هم وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. از نرم‌افزار‌های تدوین ویدیو تا نرم‌افزار‌های ساخت کپشن، که می‌توانند در جهت تحول اینستاگرام شما را یاری کنند.

۱۲. برای افزایش اعتبار برند، از اینفلوئنسر‌ها استفاده کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام اخیراً بسیار محبوب شده است، امکان همکاری بازاریابان با اینفلوئنسر‌ها که کار خود را بلدند می‌تواند پیام شما را به مخاطبان بیشتری برساند. اینفلوئنسر‌ها به افراد مستقلی می‌مانند که برند شما را می‌پسندند و با قدرت بیان خود، از شما حمایت می‌کنند.

انتخاب یک اینفلوئنسر مناسب می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. بازاریابان می‌توانند ترجیح دهند با یک سلبریتی کار کنند.

فهم این مورد که اینفلوئنسر کیست و چه‌کاری انجام می‌دهد، می‌تواند برای بازاریابان ضروری باشد.

۱۳. یک مسابقه اینستاگرامی ترتیب دهید

مسابقه، یک راه عالی برای درگیر کردن کاربران در اینستاگرام است، این کار ۳٫۵ برابر لایک و ۶۴ برابر کامنت بیشتر تولید می‌کند. با وجود این، باز هم توسط برند‌ها نادیده گرفته می‌شود؛ ۲ درصد حساب‌ها مسابقه برگزار می‌کنند و چیزی حدود ۰٫۶ درصد پست‌ها به مسابقات مربوط می‌شوند. این یعنی، در این کار  فرصت فوق‌العاده بزرگی برای بازاریابان وجود دارد.

به‌محض این‌که آماده پیاده‌سازی این کار بودید، استراتژی خود را برای این‌کار اجرا کنید، در کنار تبلیغات اینستاگرام، از ایمیل، وب‌سایت و شبکه اجتماعی و غیره استفاده کنید.

۱۴. فالوئرهای اینستاگرام را به مشترک ایمیل تبدیل کنید

ایمیل یک راه عالی برای برقراری ارتباط عمیق با مشتریان است. شما به عنوان برند‌، در سه گام می‌توانید فالوئر‌های اینستاگرام خود را به مشترکان ایمیل خود تبدیل کنید.
اول، در پست‌های خود یک بخش قابل کلیک قرار دهید. برای مثال، یک قیمت را پیشنهاد دهید، وعده یک محتوای رایگان بدهید یا یک تخفیف در نظر بگیرید.
دوم، زمانی که مخاطب کلیک را انجام داد، از داشتن یک صفحه فرود که یک دکمه فراخوان مرتبط با عضویت در ایمیل دارد اطمینان حاصل کنید.
سوم، یک لیست از ایمیل‌ها آماده کنید که در زمان مناسب به مشترکان ایمیلی خود ارسال کنید تا روابط معناداری را با آن‌ها ادامه دهید.

۱۵. روی محتوای تولید‌شده توسط کاربران تمرکز کنید

محتوای تولیدشده توسط کاربر در اینستاگرام، یک کلید طلایی برای بازاریابان است. فرصتی برای فالوئور‌هاست تا خود را بیشتر با یک برند درگیر کنند و همین مورد هزینه‌های بازاریابی را کاهش می‌دهد زیرا محتوا توسط کاربر شما تولید می‌شود.

این رویکردی است که برند‌های بزرگ از آن بهره می‌برند. برای مثال شرکت ویرجین هالیدی از فالوئرها دعوت کرد تا تصاویری از تعطیلات خود را با هشتگ  SeizeTheHoliday# در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

با رصد و جمع‌آوری بهترین تصاویر، این شرکت از همین تصاویر برای تبلیغات تلویزیونی استفاده کرد و درنتیجه ۲۶۰ درصد در رزرو سفر و ۶۴ درصد افزایش تعداد مسافر را در بر داشت. بنابراین یک تحول اینستاگرامی توانست بر باقی فاکتور‌های موفقیت اثر بگذارد.

۱۶. از قدرت بالقوه استوری اینستاگرام استفاده کنید

با توجه به این موضوع که روزانه ۳۰۰ میلیون نفر از استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند، تعجبی ندارد که یک‌سوم از پربازدید‌ترین استوری‌ها از سوی کسب‌وکار‌ها بوده است.

استوری‌ها، شما را قادر می‌سازد ترکیبی از تصاویر را در یک پست داشته باشید که بعد از ۲۴ ساعت خودبه‌خود حذف می‌شود. اما بیش از این زمان، اثر خود را باقی خواهد گذاشت. شانس شما برای حضور در بخش اکسپلور  بالا می‌رود باعث جذب فالوئر بیشتر می‌شود. فالوئر‌ها به شکل خودکار، از هر اتفاق تازه‌ای در مورد استوری یا پخش زنده خبردار می‌شوند. پخش زنده برای جذب مخاطبان خوب است زیرا در لحظه اتفاق می‌افتد، اما استوری‌های از پیش ضبط‌ شده برای پوشش محصولات شما مناسب‌اند.

۱۷. به استوری‌های اینستاگرام لینک بدهید

این قابلیت، قبلا فقط برای کسانی که حساب تأییدشده در اینستاگرام داشتند،وجود داشت. اما در حال حاضر کسب‌وکار‌ها می‌توانند یک لینک در استوری خود قرار دهند البته به شرط داشتن حداقل ۱۰ هزار فالوئر. درگذشته، برند‌ها، محدود به استفاده از فقط یک لینک در بیوی خود بودند اما آپدیت سال ۲۰۰۱۷،  باعث تحول اینستاگرام در امر تبلیغات شد.

برای اضافه کردن یک لینک، باید عکس یا ویدیوی خود را مثل سابق آپلود کنید و در مراحل بعدی، در بالای صفحه گزینه‌ای برای قرار دادن لینک خواهد آمد. لینک خود را قرار دهید و آن را تأیید کنید.

این کار ممکن است به نظر یک گزینه ساده بیاید اما برای ایجاد ترافیک بیشتر به وب‌سایت شما، موردی ضروری به شمار می‌آید.

۱۸. از ایموجی‌ها به نحو احسن استفاده کنید

قدرت تصاویر در مقابل کلمات در مورد ایموجی‌ها هم صدق می‌کند، مخصوصاً در اینستاگرام. نزدیک به ۵۰ درصد کامنت‌ها یا کپشن‌ها در اینستاگرام قابلیت قرار دادن ایموجی دارند. حتی می‌توان آن‌ها را جستجو کرد؛ مردم می‌توانند پست‌هایی که ایموجی‌‌های خاصی را در خود گنجانده‌اند را جستجو کنند.

در حال حاضر بالغ‌ب ر ۲٫۶۳۲ ایموجی وجود دارد، لازم است برای نحوه استفاده از ایموجی به‌نحوی‌که هم نظرات را جلب کند و هم غیرحرفه‌ای به نظر نیاید یک استراتژی داشته باشید.

در ابتدا، تصمیم بگیرید که آیا برند شما نیاز به ایموجی دارد یا خیر، برای مثال اگر شما خدمات اقتصادی ارائه می‌دهید آیا استفاده از ایموجی برای آن مناسب است؟

دوم، معانی آن‌ها را چک کنید تا بفهمید که در جای مناسب از آن استفاده کرده‌اید و در مورد تعداد آن‌ها و چند بار به چند بار استفاده از آن تحقیق کنید.

در آخر، به یاد داشته باشید ایموجی‌ها نشان‌دهنده نحوه دیدن پست‌های شما توسط کاربران است پس نظرات آن‌ها را در مورد ایموجی‌‌ها جویا شوید تا بدانید درست استفاده می‌کنید.

۱۹. اینستاگرام خود را در شبکه‌‌های اجتماعی دیگر تبلیغ کنید

تا جایی که ممکن است اینستاگرام خود را در جهان معرفی کنید. برای مثال،  با ساخت یک معرفی نامه در فیس بوک، درباره اینستاگرام خود توضیح دهید و  در همان جا به پیج اینستاگرام خود لینک دهید.

۲۰. از یک دکمه فراخوان خوب استفاده کنید

فالوئر‌ها ممکن است تبلیغات اینستاگرامی شما را دوست داشته باشند اما از این دوست‌داشتن را به نحوی با دکمه فراخوان هدایت کنید.

در زمانی که دکمه‌‌های فراخوان می‌توانند در تصاویر یا کپشن‌ها به کار روند، مستقیم‌ترین راه برای افزایش مراوده با کاربران، تشویق کاربران به سمتی خاص است که راه آن استفاده از دکمه‌‌های فراخوان است. اینستاگرام این امکان را در گزینه پولی خود گنجانده است.

۲۱. عوامل مؤثر بر محتوایی که جواب گرفته است را بررسی کنید

فرمول نحوه درگیری کاربران را یاد بگیرید، با استفاده از آن در استراتژی بازاریابی خود یک جهش ایجاد کنید. راه‌‌های بسیاری برای انجام آن وجود دارد، از طریق مؤثر‌ترین هشتگ‌ها یا از طریق فهمیدن بهترین زمان برای پست گذاشتن هم می‌توانید این کار را انجام دهید.

با استفاده از رصد چنین موضوعاتی، شما می‌توانید بهترین روش‌ها را در مورد برند خود پیاده کنید. همچنین از یک ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. تحلیل به شما در افزایش درگیری کاربران کمک می‌کند.

و یک نکته به‌عنوان هدیه سایت تپلیغ به شما در زمینه تحول اینستاگرام

بدانید که سفر شما در اینستاگرام به  پایان نرسیده‌ است.

شاید کمی ناامیدکننده به نظر آید که حساب اینستاگرام شما درست شبیه به کسب‌وکار شماست-  یک شرکت در حال رشد و تحول که مدام سعی می‌کند با فالوئرهای خود ارتباط عمیق‌تری ایجاد کند.

با استفاده از این ۲۱ نکته، شما می‌توانید در سال ۹۸ بهترین تجربه‌ها را اینستاگرام خود ایجاد کنید و پتانسیل کانال خود را به حداکثر ممکن برسانید. بنابراین مهم نیست که این شبکه چگونه رشد می‌کند، شما در هر حال می‌توانید تعامل خود را با اینستاگرام بهبود دهید و لایک، اشتراک‌گذاری و کامنت‌های بیشتری به‌دست آورید.

میلاد شاه‌بابایی

میلاد شاه‌بابایی

میلاد یک مهندس مکانیک با باورهای غیرمکانیکی است که به خلاقیت در تمام کارها ایمان دارد. او در حوزه رباتیک و برنامه‌نویسی فعالیت‌های زیادی کرده و در زمینه‌‌های آهنگ‌سازی، طراحی و کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز فعال است.

پاسخ دهید